Jesteś tutaj: Home
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,
Czytaj więcejmundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne
Czytaj więcejmechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Czytaj więcejBezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.
Czytaj więcej
Alicja Mercik (klasa III LO) zajęła I miejsce w XXVIII Gminnym Konkursie Piosenki organizowanym przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Iwoniczu – Zdroju. Konkurs odbył się 7 maja, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 19 maja w czasie cyklicznej imprezy - Imieniny Miasta.Towarzyszył jej Koncert Laureatów, w trakcie którego Ala zdobyła także Nagrodę Publiczności. Gratulacje! |
11 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu zorganizowanym w Komborni przez Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Krośnie oraz Gminę Korczyna - Piknik u ProfesoraPigonia. Spotkanie rozpoczął kanclerz PANS Franciszek Tereszkiewicz witając obecnych na pikniku gości, do których adresowane było wydarzenie - uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Krosna i Powiatu Krośnieńskiego. Sylwetkę profesora Pigonia przedstawił prof. dr hab. Kazimierz Sikora - wykładowca językoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie - popularyzator kultury języka i wiedzy o języku polskim, dialektolog. |
W dniu 10 czerwca uczniowie 1 klasy technikum pojazdów samochodowych oraz mechanizacji rolnictwa i agrotniki mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej wycieczce do Iwonicza-Zdroju. Główną atrakcją tego wydarzenia był zlot pojazdów zabytkowych. Właściciele „oldtimerów” w bardzo ciekawy sposób przekazywali nam wiele cennych informacji o zabytkowej motoryzacji. Cieszenie się pięknem klasycznych aut na tle zabytkowej architektury Iwonicza było świetnym sposobem na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu |
Tradycyjnie końcem maja szczególnie pamiętamy o naszym patronie rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W tym roku Dzień Patrona przebiegał w formie rywalizacji indywidualnej i klasowej. Najpierw uczniowie walczyli o wysokie lokaty w Wielkim Teście o Patronie. Najlepsi w zmaganiach okazali się: Artur Kleszko z II M/S (I miejsce), Julia Kurcab z II LO (II miejsce) i Emilia Słota z II LO (III miejsce).
W rozegranym w dniu 28 maja 2024r. Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Bek Jakub – kl. II Technikum Pojazdów Samochodowych, Dąbrowski Bartosz – kl. III Technikum Pojazdów Samochodowych, Gonet Paweł – kl. IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.
Turniej został zorganizowany na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Za zwycięstwo drużyna otrzymała okazały puchar a uczniowie atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Po bardzo zaciętej i emocjonującej rywalizacji nasz zespół zajął I miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej zwycięzcą został Dąbrowski Bartosz, Gonet Paweł zajął trzecie miejsce, a Bek Jakub uplasował się na piątej pozycji.
Uczniowie naszej szkoły od kilkunastu lat systematycznie plasują się na podium w finale wojewódzkim turnieju. W ostatnich 11 edycjach turnieju sześciokrotnie zostali mistrzami województwa, czterokrotnie wicemistrzami a raz uplasowali się na trzecim miejscu.
Największy sukces nasza szkoła osiągnęła w 2019r., kiedy reprezentując województwo podkarpackie, w finale krajowym zdobyła mistrzostwo polski.
Współtwórcą sukcesów uczniów w tych turniejach jest Pan Leszek Zajdel, który od wielu lat przygotowuje z powodzeniem młodzież do rywalizacji na wysokim poziomie.
Już za kilka dni nasi uczniowie, reprezentując województwo podkarpackie będą rywalizować w Mistrzostwach Polski , które w dniach 3-4 czerwca odbędą się we Wrocławiu.
Spośród nadesłanych prac komisja postanowiła wyróżnić klasę 3 LO oraz ucznia klasy 2 MS Rafała Szepieniec (prace można obejrzeć na głównym holu szkoły). Gratulujemy i dziękujemy za udział. SU |
Za nami coroczne obchody Dnia Patrona. Świetnie bawiliśy się biorąc udział w wielu konkursach: siła - zawody siłowe, precyzja - zawody strzeleckie - strzelnica wirtualna, pracowitość - prace porządkowe, gospodarność - gra dydaktyczna, twórczość - przygotowanie memu na temat "Zespół Szkół w krzywym zwierciadle", fachowość - obsługa broni tradycyjnej - strzelnica śrutowa, kultura osobista - dekalog kulturalnego ucznia.
Kulminacją wydarzenia był 11. Powiatowy Bieg imienia rtm. Witolda Pileckiego, który został połączony ze szkolnym dniem profilaktyki zdrowotnej. Wydarzenie miało na celu nie tylko upamiętnienie bohaterstwa rotmistrza Witolda Pileckiego, ale także promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród uczniów oraz społeczności lokalnej.
Nasza uroczystość zorganizowana została wraz z Powiatem Krośnieńskim w ramach programu Edukacja zdrowotna. Na zakończenie smaczna kiełbaska z grilla była idealnym dopełnieniem wydarzenia, tworząc przyjemną atmosferę i dając wszystkim możliwość relaksu oraz rozmowy na świeżym powietrzu.
Dziękujemy Staroście Panu Janowi Pelczarowi za pomoc w przygotowaniu obchodów.
Zapraszamy Was ósmoklasiści z podaniami do naszej szkoły również w najbliższy piątek - w godzinach 8.00-13.00.
Uczniowie klasy I Technikum weterynaryjnego podczas zajęć praktycznych odwiedzili Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej. Jednostka zajmuje się chowem i hodowlą bydła simentalskiego w typie mięsno-mlecznym i mlecznym. Ponadto w gospodarstwie utrzymywane są kozy rasy karpackiej oraz konie huculskie. |
Z radością informujemy, że nasza szkoła brała udział w prestiżowym programie edukacyjno-obronnym i uzyskała certyfikat "Edukacja z wojskiem", potwierdzający nasze zaangażowanie w edukację na najwyższym poziomie.
Uczniowie oraz nauczyciele aktywnie uczestniczyli w szeregu zajęć i warsztatów, które rozwijały umiejętności obronne, współpracy zespołowej oraz radzenia sobie w różnych sytuacjach kryzysowych.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom oraz naszym żołnierzom z 3 Podkarpackiej Brygada Obrony Terytorialnej. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy udało nam się osiągnąć ten wspaniały rezultat.
Nasza szkoła zawsze dąży do zapewnienia uczniom wszechstronnej edukacji, przygotowania ich do wyzwań współczesnego świata, rozwijania pasji oraz przygotowuje do pełnienia zadań w formacjach mundurowych. Zdobyty certyfikat jest dowodem na to, że nasza społeczność szkolna jest gotowa na kolejne wyzwania i nieustannie dąży do doskonałości.
Z udziałem reprezentacji Naszej Szkoły w składzie Klaudiusz Gacek, Rafał Szepieniec, Tymoteusz Szot, Michał Florek w dniach 16-18 maja 2024 roku w Ostrowi Mazowieckiej odbył się finałowy Turniej Szkół imienia Rotmistrza Witolda Pileckiego. W turniej organizowanym przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich wzięły udział cztery najlepsze szkoły im. Rotmistrza Witolda Pileckiego wyłonione z dwóch wcześniejszych etapów eliminacji.
Zakończenie klas maturalnych to zawsze wyjątkowy moment, pełen emocji i refleksji. Płacz i wzruszenie w oczach naszych i Pani dyrektor jest wyrazem tęsknoty za tym, co minęło, radości z Waszych osiągnięć oraz niepewności co do przyszłości. Wierzymy jednak, że każdy z Was ma ogromny potencjał, który będzie mógł rozwijać się w różnych obszarach życia. Dla nas było to wielkie wyróżnienie być częścią waszej szkolnej podróży! Dziękujemy za zaufanie i możliwość uczestniczenia w Waszym rozwoju. Życzymy Wam wszystkim absolwentom klas maturalnych sukcesów, zdania egzaminów, spełnienia marzeń oraz niezapomnianych przygód w przyszłości! |
18 kwietnia w naszej szkole odbyły się zawody Powiatowej Licealiady chłopców w piłce nożnej. W zawodach wzięło udział 4 drużyny powiatu krośnieńskiego. Grano systemem „każdy z każdym.”
Chłopcy zaprezentowali bardzo dobrą grę i zasłużenie wygrali cały turniej pokonując zdecydowanie wszystkie drużyny. Gratulacje dla chłopaków. Wyniki drużyny naszej szkoły:
Drużyna naszej szkoły występowała w składzie: Wajs Konrad, Korzec Bartłomiej, Gajda Patryk, Filipowicz Karol, Leśniak Jakub, Konior Sylwester, Kurpiel Wiktor, Zubik Bartłomiej. |
Ala Mercik i Sylwia Sadkowska z 3LO wyśpiewały II i III miejsce na XI Powiatowym Konkurskie Polskiej Pieśni Religijnej. Gratulujemy i dziękujemy Wam.
Uczniowie klasy II technikum weterynaryjnego odwiedzili Rodzinne Gospodarstwo Ekologiczne FIGA w Mszanie. Gospodarstwo zajmuje się chowem kóz i krów, a z pozyskanego mleka produkuje sery białe, sery podpuszczkowe (bundz i bryndza), sery dojrzewające, sery wołoskie i farmerskie, twarożki, domowe masło, surowe mleko, serwatkę. Dzięki uprzejmości pana Tomasza Maziejuka, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią gospodarstwa, obejrzeli pomieszczenia gospodarskie, a także odwiedzili przetwórnię, w której produkowane są m.in. sery. Nie zabrakło także karmienia i głaskania kóz i małych koźlątek. |
Nasze spotkania z żołnierzami Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są bardzo wartościowe dla uczniów naszego liceum. Pokaz umiejętności wojskowych, symulacje sytuacji kryzysowych czy dyskusje o wartościach i dyscyplinie dostarczają nam interesujących edukacyjnych doświadczeń. Wiedzy na temat służby wojskowej i roli wojska w społeczeństwie, ale także rozbudzają zainteresowanie karierą wojskową lub służbą społeczną. |
W dniu 13.04.2924 na PANS w Krośnie uczniowie Rafał Matuszewski i Rafał Nowak godnie reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Rafał Nowak zakwalifikował się po etapie pisemnym do etapu ustnego. Obydwu uczniiom gratulujemy. Brawa także dla p. Haliny Szajny - opiekuna merytorycznego. |
|
Nasz Szkoła była współorganizatorem zawodów szachowych o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Zawody, które odbyły się 23 marca 2024 r. były jednocześnie Mistrzostwami Powiatu Krośnieńskiego w Szachach szybkich. Rywalizowano w 4 grupach wiekowych w kategorii dziewcząt i chłopców. Grano na dystansie 9 rund w tempie 10+5’ na zawodnika. Wśród 72 zawodników było dwóch reprezentantów Naszej Szkoły. Obaj zajęli wysokie miejsca i obaj zostali nagrodzeni. Uczeń klasy IV TŻ Kamil Kucza zajął trzecie, a Karol Bożętka z klasy III BS szóste miejsce. |
Niech nikt nie pozostanie obojętny. Pamiętajmy liczy się każda ofiara, a okazane dobro wraca!!! |
To wspaniały pomysł Samorządu Uczniowskiego, aby uczcić pierwszy dzień wiosny poprzez organizację wiosennego turnieju piłki siatkowej. Rywalizacja była zacięta, a uczniowie zaprezentowali wysoki poziom umiejętności siatkarskich. Każda z drużyn klasowych dała z siebie wszystko, aby zdobyć tytuł mistrza szkoły. Na zakończenie doceniając zaangażowanie Dyrekcja szkoły obdarowała wszystkich uczestników słodkościami. Taka miła niespodzianka na zakończenie wydarzenia na pewno sprawiła, że uczniowie poczuli się docenieni i zmotywowani do dalszej aktywności sportowej. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy będą miło wspominać ten wiosenny turniej przez długi czas! Dziękujemy sędziom – naszym nauczycielom wf-u za ich poświęconą pracę, profesjonalizm i uczciwe oceny. |
Dziękujemy również Pani dyrekor za możliwość przekształcenia naszych pomysłów w rzeczywistość, za tworzenie atmosfery sprzyjającej rozwojowi i aktywności uczniów. SU
W minionym tygodniu gościliśmy w naszej wirtualnej strzelnicy nasze przyszłe koleżanki i kolegów ze szkół: SP Lubatowa, SP Żeglce, SP Kobylany, SP Iwonicz i SP Iwonicz-Zdrój. Ich wizyta była zarówno edukacyjna, jak i rozrywkowa, zapewniając im unikalne doświadczenie oraz możliwość nauki nowych umiejętności w przyjaznym i kontrolowanym środowisku. Zaprojektowane symulacje strzeleckie odzwierciedlające różne scenariusze, takie jak strzelanie do celów statycznych, ruchomych lub reagowanie na różne sytuacje zapewniały im zarówno naukę, jak i emocjonującą zabawę na wirtualnej strzelnicy. |
Na okoliczność zbliżających się Świąt Wielkanocnych w dniu 18 marca br. zorganizowano spotkanie dla mieszkańców internatu szkolnego. Wychowankowie i wychowawcy przyjęli świąteczne życzenia wypowiedziane przez dyrektor szkoły, Panią Iwonę Pytel oraz kierownika internatu, Pana Marka Rygla. Modlitwę poprowadził ks. katecheta Piotr Gosztyła, który skierował także słowo do zebranych, wprowadził w klimat świąt, omówił specyfikę i bogatą symbolikę Wielkanocy, podkreślił także znaczenie wspólnotowego świętowania. Na wielkanocnym stole znalazły się tradycyjne potrawy – jajka symbolizujące nowego życie, babki, mazurki, wielkanocny żurek. Dekoracje stołu stanowiły wiosenne kwiaty, które przypominały o sile budzącej się do życia przyrody. Spotkanie uświetnił występ Alicji Mercik z kl. III LO, która wyśpiewała religijną piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”. |
12 marca byliśmy organizatorami Powiatowej Licealiady w koszykówce dziewcząt. Po emocjonującej walce wygrywamy z MZSP Miejsce Piastowie i przegrywamy z LO Rymanów, zajmując drugie miejsce. Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów. Nasze Panie wystąpiły w składzie: Wiktoria Oleniacz, Anna Birbicz, Lena Witlińska, Nikola Pasek, Julia Kurcab, Sylwia Sadkowska, Oliwia Dorożańska i Daniela Leśniak. Kilka dni wcześniej nasi chłopcy na zawodach w Miejscu Piastowym również stanęli na podium zajmując 3 lokatę. |
Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Leśniak, Jakub Magusiak, Rafał Szepieniec, Jan Kulig, Wiktor Kurpiel, Wiktor Gryziec, Michał Florek i Piotr Inglot. Drużyny dziewcząt i chłopców przygotował trener - Paweł Kowalski
Powiat Krośnieński złożył wniosek, który przeszedł pozytywnie ocenę i został zakwalifikowany do dofinansowania projektu pn: Modernizacja kompleksu sportowego "Moje Boisko - Orlik 2012" przy Zespole Szkół w Iwoniczu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Celem programu modernizacji Orlików jest poprawa stanu technicznego wybudowanych ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych sprzyjających rozwojowi aktywności fizycznej dzieci i młodzieży.
We wniosku zaplanowano m.in.: rozbiórkę nawierzchni; remont podbudowy boiska; ułożenie nowej nawierzchni; oświetlenie. Całkowita wartość projektu wynosi 432 922,00 zł, w tym: wysokość dofinansowania wynosi: 216 461,00 zł. Dziękujemy!
1 marca 2024 roku uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu uczestniczyli w zajęciach oraz wykładzie w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie. Młodzież uczyła się wyrabiać aromatyzowane mydła, pracowała z mikroskopami oraz brała udział w wyczerpującym wykładzie pt: „Obszary Natura 2000”. |
W dniu 8 marca 2024 r. w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie, odbył się drugi (ostatni) etap konkursu na najlepszy plan działalności gospodarczej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Milena Konik z Kl. V TŻ, która zajęła III miejsce w tym konkursie. |
Chłopcy, Panowie oraz Samorząd Uczniowski co roku dbają o to, by wszystkie przedstawicielki płci pięknej 8 marca poczuły się wyjątkowo wspaniale.
Wszystkie dziewczęta zostały obdarowane słodkimi ciasteczkami z wróżbą i komplementami, które wraz z serdecznymi życzeniami roznosili chłopcy z SU. Nie zabrakło serdecznych życzeń i pachnących kwiatów.
To wspaniałe, że społeczność szkolna angażuje się w takie inicjatywy, dbając o wzajemne relacje i tworząc przyjazne środowisko. Gratulacje dla chłopców z SU za ich zaangażowanie i dla wszystkich uczniów za stworzenie takiej radosnej atmosfery w szkole.
W dniu 27 lutego 2024 r. w Krośnie odbyła się Rejonowa Licealiada w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach uczestniczyły po dwie najlepsze szkoły z powiatów: strzyżowskiego, jasielskiego, Krosno-grodzkiego i krośnieńskiego. Bardzo dobrze spisali się Nasi chłopcy, którzy na osiem startujących szkół zajęli 3 miejsce. Najpierw w fazie grupowej zanotowali dwa zwycięstwa i ponieśli jedną porażkę. Te wyniki pozwoliły awansować do fazy finałowej, w której po porażce z II LO Krosno rywalizowali z ZS Strzyżów w meczu o trzecie miejsce. Spotkanie było bardzo zacięte. Nasi reprezentanci po meczach singlowych przegrywali już 0:2, by następnie zwyciężyć w meczu deblowym i dwóch kolejnych singlowych i w całym spotkaniu 3:2. |
1 marca, podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" połeczność Zespołu Szkół w Iwoniczu złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza przy tablicy patrona szkoły rtm. Witolda Pileckiego oddała hołd Niezłomnym Bohaterom. |
Zarząd Oddziału Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Iwoniczu Zdroju w dniu 26.02.2024r. w Szkole Podstawowej w Lubatówce przeprowadził Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej pt: „Młodzież zapobiega pożarom”. Zespół Szkół w Iwoniczu reprezentowali uczniowie klasy I LOb Oliwia Duda i Wiktor Wasylów. Obydwoje dzielnie walczyli przystępując do eliminacji pisemnych oraz ustnych i osiągnęli zaszczytne miejsca na podium – Wiktor Wasylów drugie a Oliwia Duda trzecie. |
Mieliśmy niepowtarzalną okazję odwiedzić wystawę samochodów "Ikony Motoryzacji" na PGE Narodowy. |
23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją – chorobą, która według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jest czwartą najpoważniejszą chorobą na świecie i jedną z głównych przyczyn samobójstw. Na świecie choruje na nią aż 350 milionów ludzi, a w Polsce 4 miliony.
Ważne informacje:
Dnia 21 lutego 2024 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyły się eliminacje w ramach Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt: „Młodzież zapobiega pożarom”. |
Zespół Szkół w Iwoniczu był organizatorem zawodów Powiatowej Licealiady w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Zawody, które odbyły się 14 lutego 2024 r. wyłoniły najlepsze szkoły powiatu krośnieńskiego do dalszego etapu rywalizacji – zawodów rejonowych. |
We wtorek 13 lutego uczniowie naszej szkoły bawili się w internacie na dyskotece zorganizowanej z okazji walentynek. Można było potańczyć, porozmawiać i miło wspólnie spędzić czas. Dekoracje, oprawa muzyczna, swobodna atmosfera i uśmiechy na twarzach uczniów sprawiły, że impreza była bardzo udana. Celem takich wydarzeń jest zachęcenie uczniów do aktywności i integracji, także między klasami. Zaangażowanie i uczestniczenie w szkolnych akcjach jest również wyrazem poczucia przynależności i bycia częścią uczniowskiej społeczności. W opinii wielu uczestników dyskoteka była po prostu niecodzienną okazją do fajnej zabawy i chwili wytchnienia od obowiązków. Wszystkim uczestnikom dyskoteki, w imieniu Samorządu Szkolnego i Młodzieżowej Rady Internatu dziękujemy za wspólnie spędzony czas. |
Fundacja Miasto (powołana przez Związek Miast Polskich) i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają na kolejne, bezpłatne spotkanie informacyjne:
Obejmuje on problematykę dorastania, dokonywania świadomych wyborów, miłości, małżeństwa, rodziny i zdrowia prokreacyjnego.
„Wektory Życia” to program skierowany do młodzieży szkół ponadpodstawowych. Realizowane są w formie 12 warsztatów psychoedukacyjnych, do których skonstruowano tematyczne scenariusze. Treści scenariuszy opracowane są wyłącznie na podstawie najnowszej wiedzy biologicznej, medycznej, socjologicznej i psychologicznej.
W dniach 20 - 27.01.2024 r. nauczyciel naszej szkoły Pan Marek Haręzga uczestniczył w tygodniowym szkoleniu realizowanym przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie a zorganizowanym w ośrodku szkolenia zawodowego DEULA w Nienburgu. |
W naszej szkole ważne miejsce zajmuje pielęgnowanie tradycji i obyczajów. By więc stało się im zadość, bal maturzyści rozpoczęli dostojnym, staropolskim tańcem tj. polonezem. W jego podniosłą atmosferę znakomitych tancerzy wprowadziły słowa Adama Mickiewicza: "Poloneza czas zacząć"
Część oficjalna balu była również okazją do podziękowań ze strony uczniów dla Pani dyrektor, wychowawców i całej kadry pedagogicznej.
W naszym regionie wyróżniono i uhonorowano najpopularniejszych nauczycieli, wychowawców, wykładowców akademickich, dyrektorów oraz przedszkola, szkoły i uczelnie, których czytelnicy i internauci „Nowin” obdarzyli zaufaniem przez oddane głosy. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza nauczyciel języka polskiego: Pani Sylwia Krajewska. Zwyciężczyni nie kryła zadowolenia, szczęścia, a nawet wzruszenia. Podkreślała, że nagroda zobowiązuje i motywuje do dalszej pracy i rozwoju. Życzymy powodzenia. |
W dniu 18.01.2024 r. uczniowie Technikum Weterynaryjnego zwiedzali Uniwersytet Przyrodniczy – Wydział Weterynarii w Lublinie. Od nas ze szkoły były 4 uczennice z KL. IV TW i 3 uczennice z KL. II TW. W ramach zwiedzania uczelni uczennice były oprowadzane od punktu przyjęcia pacjentów (chorych zwierząt), przez gabinet dermatologii, kardiologii, diagnostyki obrazowej (RTG, USG i TK) oraz różne laboratoria m.in. do elektroforezy dwufazowej. Najbardziej uczennice były zainteresowane pomieszczeniami w których znajdowały się fantomy dla małych i dużych zwierząt. W trakcie spotkania zobaczyliśmy sale operacyjne wraz z wyposażeniem dla dużych i małych zwierząt. W ramach demonstracji braliśmy udział w sekcji zwłok królika. Całe spotkanie przygotował dla nas prof. dr hab. Łukasz Adaszek. Opiekunem grupy był nauczyciel Zbigniew Suchodolski. |
W dniu 17 stycznia 2024 roku w Jedliczu odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów zgłosiło się 5 szkół powiatu krośnieńskiego rywalizujących o prymat w powiecie oraz możliwość gry w dalszym etapie rywalizacji – zawodach rejonowych. Znakomicie spisała się reprezentacja Naszej Szkoły, która z kompletem zwycięstw uplasowała się na pierwszym miejscu. Zespoły podzielono na dwie grupy, gdzie grano systemem ,,każdy z każdym”. Nasz Zespół trafił do grupy A wspólnie z MZSP Miejsce Piastowe i LO Rymanów. Oba spotkania były zwycięskie ale bardzo zacięte. Pierwsze z Miejscem Piastowym 2:1, a drugie z Rymanowem 2:0. W półfinale bez większych problemów chłopcy pokonali ZSGH Iwonicz Zdrój. |
Zmieniamy świat na dobre - to hasło promujące akcję pomocy „Szlachetna Paczka”. W tym roku odbyła się już XXIII edycja. Do akcji pomocy potrzebującym zgłosiła się także nasza szkoła. W ramach Szkolnego Wolontariatu przygotowywaliśmy paczkę dla samotnego pana Henryka. W przygotowania włączyli się prawie wszyscy uczniowie i nauczyciele. Zbierana była pomoc rzeczowa: ciepła odzież, żywność o długim terminie ważności oraz chemia gospodarcza. Zebrano także sporą sumę pieniędzy, którą przeznaczono na zakup potrzebnych rzeczy. |
Ofiarność i hojność społeczności szkolnej była bardzo duża. Skompletowane zostały 23 paczki, które na początku Weekendu Cudów, w piątek 15 grudnia zostały przekazane do punktu odbioru w Dukli.
Uczniowie klasy I, II i IV technikum weterynaryjnego wzięli udział w szkoleniu pt. „Bolusy – skuteczna suplementacja”. Szkolenie przeprowadził pan Krzysztof Gałka z firmy Jfarm. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym są bolusy, jaka jest ich technologia produkcji, w jakich okresach życia przeżuwaczy można je podawać. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć różne rodzaje bolusów, zapoznali się także ze sposobem ich aplikacji. Na zakończenie otrzymali materiały promocyjne firmy. |
|
Tradycyjnie, 6 grudnia zawitał do naszej szkoły Święty Mikołaj. Wielka radość zagościła na twarzach uczniów. Długo oczekiwany gość zjawił się w szkole z workiem pełnym słodkości. Już od samego rana w klasach panował miły i świąteczny nastrój. Wszyscy wędrowali w czapkach Mikołaja lub w czerwonych strojach. Św. Mikołaj opuszczając mury naszej szkoły podziękował za miłe przyjęcie i obiecał, że za rok ponownie nas odwiedzi. SU |
W dniu 1 grudnia 2023 roku w Miejscu Piastowym odbyła się Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów zgłosiły się 4 szkoły powiatu krośnieńskiego rywalizujące o prymat w powiecie i możliwość gry w dalszym etapie rywalizacji – zawodach rejonowych. Dobrze spisała się reprezentacja Naszej Szkoły, która z dwoma zwycięstwami i jedną porażką uplasowała się na drugim miejscu. Już w pierwszym spotkaniu Nasi uczniowie zmierzyli się z gospodarzami i po zaciętym meczu ulegli im jedną bramką 5:4. Później było już tylko lepiej, zwyciężyli ZS Jedlicze 12:0 oraz LO Rymanów 9:5. |
W dniu 30.11.2023 r. uczniowie Technikum Weterynaryjnego (7 osób), odbyli wycieczkę zawodową do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej w Krakowie. Na Uniwersytecie Rolniczym zwiedzili pracownię anatomii zwierząt oraz Zakład Chorób Zakaźnych i diagnostykę obrazową. Brali również udział w wykładzie prof. Zbigniewa Arenta na temat epidemii chorób zakaźnych w Polsce oraz uczestniczyli w ćwiczeniach laboratoryjnych na temat leptospirozy. Opiekunem wycieczki był nauczyciel Zbigniew Suchodolski. |
Z przyjemnością informujemy, że konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości został rozstrzygnięty. Celem konkursu było nagranie krótkiego filmu z organizacji klasowych obchodów 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obowiązkowym elementem były życzenia dla Polski.
Po długich naradach jury konkursowe przyznało dwie pierwsze nagrody. Zwycięzcami zostały klasy: 3 MS oraz 3 ZI. Gratulujemy kreatywności i życzymy dalszych innowacyjnych pomysłów na realizacje filmowe. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody w postaci voucherów, każdy na kwotę 300 zł, które to będą mogli wykorzystać do organizacji ciekawych wydarzeń klasowych.
25 listopada 2023 r. gościliśmy w naszej szkole 3 Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej. Uczestniczyli oni w intensywnym szkoleniu rotacyjnym, doskonaląc zagadnienia operacyjno – taktyczne jak i strzeleckie na naszej wirtualnej strzelnicy. Nasi uczniowie klas mundurowych w ramach współpracy z zaprzyjaźnioną jednostką WOT mają okazję uczestniczyć w dodatkowych zajęciach między innymi ze strzelectwa, podstaw samoobrony, musztry, logistyki i ceremoniału wojskowego. |
Prace należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 4 grudnia 2023 r. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród - 6 grudnia 2023 r. Informacji dotyczących konkursu udzielają nauczyciele bibliotekarze. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa i czytania jako formy spędzania czasu wolnego oraz popularyzacja fotografii jako dzieła sztuki. |
Uczniowie 3LO i 4 ZWI odwiedzili niezwykłą wystawę w Katowicach pt. Cykl życia. Zdjęcia mówią same za siebie. Tak można poznawać tajniki własnego organizmu. Więcej o wystawie: https://bodyworlds.pl/ |
13 listopada miało miejsce w naszej szkole ważne wydarzenie. Uczniowie i nauczyciele zebrali się, by wspólnie celebrować Narodowe Święto Niepodległości, które obchodziliśmy dwa dni wcześniej. Zróżnicowany program sprawił, że każdy znalazł tam coś dla siebie. Punktem pierwszym - obowiązkowym dla wszystkich, było odśpiewanie polskiego hymnu. Następnie zespół „Krakowiak” zaprezentował jeden z tańców narodowych i trzeba przyznać, że poloneza zatańczyli bezbłędnie! |
Uczniowie klasy III TMR/TPS wraz z pięknie śpiewającymi koleżankami, przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przybliżyli zebranym okoliczności powrotu Polski na mapy Europy po I wojnie światowej.
W dniu 11 listopada uczniowie klas mundurowych Naszej Szkoły wzięli udział w obchodach 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości, które odbyły się w Zarszynie. Jako Szkoła odpowiedzieliśmy na zaproszenie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Szkoły Podstawowej w Zarszynie na uroczystość odsłonięcia muralu żołnierza ZWZ-AK Kuriera Jana Łożańskiego patrona Szkoły Podstawowej w Zarszynie. Uroczystości rozpoczęły się tuż przed godziną 11:00 defiladą służb mundurowych spod budynku Szkoły do Kościoła Parafialnego pod wezwaniem św. Marcina, gdzie odbyła się uroczysta msza święta z okazji 105 rocznicy odzyskania niepodległości. W defiladzie wzięła udział miejscowa orkiestra dęta ,,Lutnia”, żołnierze jednostki wojskowej z Sanoka, reprezentacja klas mundurowych z Naszej Szkoły oraz członkowie OSP w Zarszynie. |
10 listopada grupa uczniów naszej szkoły: Arek Kubal, Norbert Borek, Miłosz Strzała, Kacper Władyka i Konrad Frankiewicz wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu „Iskier Niepodległej”. Brało w nim udział 285 drużyn z całej Polski. Chłopcy pracowali przez trzy godziny przy rozwiazywaniu różnych zadań historycznych, które wymagały wiedzy, umiejętności posługiwania się programami graficznymi, sprytu i twórczego podejścia do tematu. Organizator nie traktował jednak tego spotkania jako konkursu. Ranking miał służyć dodatkowej motywacji i świetnej zabawie. Wykonane komiksy i moodboady będą publikowane mediach. Dzięki Panowie za chęci, zaangażowanie i poświęcony czas. |
Miło nam Was poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat za udział w VI Edycji #SprzątamyDlaPolski. Wy koleżanki i koledzy uczestnicząc w kolejnej akcji nie tylko wyrabiacie w sobie nawyki odpowiedzialności środowiskowej, ale także dajecie przykład innym. |
Klasa 1 MSW w zawodzie: technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uznając, że po gorącym posiłku i odpoczynku uczą się, pracują wydajniej, a w drugiej części dnia mają lepsze samopoczucie postanowiła na zajęciach praktycznych zorganizować w czasie regulaminowej przerwy grilla. Upieczono kiełbaski i warzywa, które świetnie smakowały na świeżym powietrzu. Było dużo śmiechu, radości i wspólnych rozmów na temat zdobywanych umiejętności na poszczególnych działach: spawania, obróbki mechanicznej, ręcznej i metrologii. |
W ten piękny jesienny, listopadowy dzień uczniowie 3M/S ze swoją wychowawczynią panią Ksenią Buczek wyruszyli na zajęcia plenerowe z paintballa. Było wybuchowo, super fajnie i mega bezpiecznie. Po zakończonych rozgrywkach wszyscy udali się na wspólne ognisko. Zajadając pyszne kiełbaski dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami, a wszystko na tle przepięknych rymanowskich wzgórz. Powietrze nawilżone jodem i olejkami eterycznymi dziewiczych lasów pozwoliło nabrać siły i optymizmu na kolejny czas roku szkolnego. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za mile spędzony czas. Wspomnimy nie raz jak było. |
Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, to szczególne dni w ciągu roku. Mamy wtedy okazję do tego, aby w codziennej gonitwie i natłoku obowiązków zatrzymać się choćby na chwilę, oddać cześć zmarłym, tym których już z nami nie ma, których już nie usłyszymy i nie zobaczymy. Jest to także czas refleksji nad naszym życiem i nad jego przemijaniem. To czas zadumy nad tym jak żyć, żeby w pamięci naszych bliskich pozostawić po sobie ślad, a nie blizny.
Tegoroczny listopad jest dla nas szczególny… W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy bowiem niezwykle ważne dla naszej szkolnej społeczności osoby, wyjątkowych pedagogów, wspaniałych nauczycieli i wychowawców, serdecznych kolegów, przyjaciół….
Chcemy wspomnieć zmarłych: Antoniego Stefana, Teresę Skibę oraz Halinę Nikosowską.
Pan Antoni Stefan dołączył do kadry dydaktycznej Zespołu Szkół w Iwoniczu w 1996 roku i pracował tu do przejścia na emeryturę. Jako matematyk zatrudniony był wcześniej w Szkole Podstawowej w Łętowni (1964-1973), w Zespole Szkół Rolniczych w Weryni (1973-1991) oraz w Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Dukli (1991-1996). Wielokrotnie nagradzany przez dyrektorów szkół za całokształt pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz twórczą postawę nauczycielską. Pan Antoni był symbolem solidności, odpowiedzialności, cierpliwości, z ogromnym zaangażowaniem przygotowywał uczniów do egzaminu maturalnego, zawsze był otwarty na potrzeby innych. Wyróżniała go empatia, wrażliwość i myślenie poza schematami. Zmarł 12 sierpnia 2023 r. |
Pani Teresa Skiba była związana z naszą szkołą od 1968 roku, kiedy to podjęła naukę w Technikum Rolniczym. Po ukończeniu studiów wróciła do szkoły jako nauczycielka wychowania fizycznego, przysposobienia obronnego, pracownik internatu i wychowawca młodzieży. Dzięki Jej inicjatywie powstały obiekty sportowe przy szkole w Krośnie-Suchodole, w której prowadziła także zespół pieśni i tańca. W Zespole Szkół w Iwoniczu przyczyniła się do utworzenia Gimnazjum Sportowego oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kłos”. Pani Teresa aktywnie włączyła się w zagospodarowanie terenów wokół w szkoły w Iwoniczu. Wielokrotnie nagradzana za działalność dydaktyczno-wychowawczą i sportową, była człowiekiem o wielkim sercu, zawsze uśmiechniętym, z poczuciem humoru, oddanym pracy i pasjom sportowym, wyróżniającym się stoickim spokojem oraz swoistym dystansem do życia. Nasza Koleżanka zmarła 23 sierpnia 2023 r. |
Pani Halina Nikosowska była związana z Zespołem Szkół w Iwoniczu od 1986 do 1990 roku oraz od 1995 do 2016 r. Pracowała także w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie (1981 – 1986), w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Krośnie (1990-1995) oraz w Liceum Ogólnokształcącym przy Niższym Seminarium Duchownym w Miejscu Piastowym. Pani Halina była nauczycielką języka polskiego i języka rosyjskiego, wychowawcą pokoleń młodzieży, wielokrotnie nagradzaną przez dyrektorów za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze i twórczą pracę nauczycielską. Zawsze chętnie podejmowała dodatkowe zadania i inicjatywy, doskonaliła swój warsztat pracy, przez lata wytrwale przygotowywała młodzież do egzaminu maturalnego i konkursów artystycznych. Była niezwykle lubianym pedagogiem, przez lata zarażała kadrę i uczniów niesłabnącą pogodą ducha. Pani Halina zmarła 22 października 2023 r. |
Dziękujemy za to, że byliście z nami. Zapewniamy o naszej pamięci. Społeczność Zespołu Szkół w Iwoniczu.
„Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” - (ks. Jan Twardowski).
1 listopada, jak co roku odwiedzamy groby naszych bliskich i miejsca pamięci. Przynosimy kwiaty, zapalamy znicze, odmawiamy modlitwę. Wspominamy tych, którzy odeszli. Nasz Patron Rotmistrz Witold Pilecki jest dla nas wzorem odwagi, poświęcenia i oddania w służbie Polsce. Dyrekcja i Samorząd Uczniowski w imieniu społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Iwoniczu, mając w pamięci tych, którzy odeszli złożyli kwiaty i zapalili znicze przed tablicą Naszego Patrona. |
Otrzęsiny pierwszoklasistów to stary i ważny uczniowski obyczaj. Wierni tradycji - 25 października przeprowadziliśmy go również w naszej szkole. Uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania szereg zadań sprawdzających ich wiedzę i sprawność fizyczną. Po zakończeniu wszystkich konkurencji tabela wyników prezentowała się następująco: I miejsce – klasa I MSW, II miejsce – klasa I LOb, III miejsce – klasa I BS, IV miejsce – klasa I LOa.
Samorząd Uczniowski na podstawie wyników uzyskanych w czasie "Otrzesin" z całą mocą stwierdza, że uczniowie klas pierwszych godni są nosić miano uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu. Od tej pory koledzy i koleżanki z klas drugich, trzecich, czwartych i piątych mają obowiązek traktować Was jako równych sobie.
W dniu 19 października 2023 r. uczniowie klas IV i V technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ramach zajęć z przedmiotu urządzenia i systemy agrotroniki odbyli spotkanie z przedstawicielami firmy WIALAN LANGER i WIATR z Tarnowa. Tematem przewodnim były układy GNSS (Globalny system nawigacji satelitarnej) – oraz ich możliwości zastosowania we współczesnym rolnictwie. Uczniowie mieli możliwość zaznajomienia się ze sprzętem wykorzystywanym dla potrzeb rolnictwa precyzyjnego (konfiguracje, anteny, monitory, modemy). Prezentacja została połączona z pokazem praktycznym. |
W dniu 10 października 2023 roku na obiektach sportowych Zespołu Szkół w Iwoniczu odbyły się zawody powiatowej Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Były to pierwsze zawody powiatowe w roku szkolnym 2022/2023. Na starcie stanęło 8 drużyn reprezentujących szkoły powiatu krośnieńskiego. Zawody były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, do którego awans mógł uzyskać tylko zwycięzca rywalizacji. W kategorii chłopców świetnie spisała się sztafeta Naszej Szkoły, która o pierwsze miejsce rywalizowała ze sztafetą MZSP Miejsce Piastowe. Wszystko rozstrzygnęło się na ostatniej szóstej zmianie. na której nasz zespół miał dużą stratę. Na wysokości zadania staną jednak uczeń klasy IV LO Jakub Leśniak, który stopniowo zmniejszał stratę do prowadzącego zawodnika. Ostatecznie równocześnie minęli linię mety i sędziowie przyznali dwa pierwsze miejsca. |
Jesteśmy szkołą nowoczesnych technologii.
Dla naszej społeczności oraz dla uczniów klas 7 i 8 okolicznych szkół podstawowych zorganizowaliśmy niesamowitą atrakcję: możliwość bezpłatnego obejrzenia filmów zrealizowanych w technologii VR.
Pierwszy to: Kartka z Powstania. Film ten to pierwsze fabularyzowane widowisko historyczne zrealizowane w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) w Polsce. Ekipa pracowała nad projektem ponad dwa lata, a piętnastominutowa produkcja powstała z około 40 godzin materiału. Drugi film to „Wiktoria 1920" (wojna polsko-bolszewicka) Technologia VR umożliwia doświadczenie wirtualnej przestrzeni „tu i teraz". Połączenie stereoskopii, czyli techniki obrazowania oddającej wrażenie dwuocznego odbioru głębi i odległości, oraz dźwięku ambisonicznego pozwala na odczuwanie imersji – wrażenia, że zatapiamy się w oglądanym obrazie.
„Innowacyjna historia" to przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki. Narodowe Centrum Kultury jest koproducentem widowiska. To nie lada przeżycie nie tylko dla uczniów, ale także dla nauczycieli.
Jesteśmy Gospodarzem niecodziennej lekcji historii do 19 października. Zapraszamy.
> >
Dnia 12 października 2023 roku w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Krośnieńskiego za rok szkolny 2022/2023. W uroczystości wzięli udział: poseł na Sejm Pan Piotr Babinez, przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Jerzy Borcz, radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pani Joanna Bril, przewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Krężałek, komendant Miejski Policji Pan Leszek Buryła, wicekurator Pani Lucyna Opoń, Starosta Krośnieński Pan Jan Pelczar, wicestarosta Pan Andrzej Guzik, dyrektor CUW Pani Renata Piękoś, reprezentacje nagradzanych szkół, zaproszeni goście. |
Nasza pracownia przyrodnicza w szkole prowadzonej przez Powiat Krośnieński służyć będzie nie tylko uczniom naszej szkoły, ale również okolicznym placówkom. W ramach projektu zakupiono pomoce dydaktyczne m.in.: mikroskopy, lupy, monitor interaktywny oraz meble. Pracownia będzie sprzyjała rozwojowi uczniów, przyczyni się do wzrostu zainteresowania przyrodą i zainspiruje do działalności badawczej. Realizacja projektu przyczyni się do kształtowania świadomości ekologicznej i właściwych postaw wobec środowiska – rozwinie to poczucie odpowiedzialności za obecną i przyszłą jakość życia. źródło: www.powiat.krosno.pl
W Naszym Zespole Szkół odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Starosta Krośnieński Jan Pelczar nagrodził nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej za rok szkolny 2022/2023 oraz wręczył stypendia wyróżniającym się uczniom. Wyróżnieni zostali nauczyciele oraz uczniowie również z naszej szkoły. Wśród nauczycieli byli to: Pani Ksenia Buczek i Piotr Jakubowicz.
Z okazji Święta Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski w imieniu wszystkich uczniów naszej Szkoły pragnie złożyć Dyrekcji Zespołu Szkół w Iwoniczu, Nauczycielom i Pracownikom Obsługi najserdeczniejsze życzenia: Dziękujemy za ogromny trud wkładany w Waszą pracę, za przekazywaną nam wiedzę, z którą kiedyś opuścimy szkolne mury. Dziękujemy za wyrozumiałość, cierpliwość, pomoc i wsparcie w trudnych chwilach. Jesteśmy wdzięczni za każde słowo otuchy, którego udzielacie, za Waszą empatię i każdą radę...
W dniu 06.10.2023r uczniowie klasy II technikum weterynaryjnego w ramach zajęć praktycznych z chowu zwierząt byli na wycieczce w Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej. W trakcie zajęć rozpoznawali rasy i typy użytkowe bydła, koni i kóz. Zapoznali się również z żywieniem tych zwierząt. Podczas spotkania z Prezesem ZDIZ, Panem Władysławem Brejtą mieli okazję poznać funkcjonowanie całego ośrodka, w tym stadninę koni huculskich. Organizatorami i opiekunami zajęć byli Krystyna Kubit i Zbigniew Suchodolski. |
Jest to autorski projekt ZUS-u, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne. Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom. |
W dniu 06 października 2023 r. gościliśmy w naszej szkole Polskie Stowarzyszenie Sportu po Transplantacji. Na wirtualnej strzelnicy odbyły się zawody strzeleckie z broni laserowej pod hasłem „Ćwicz dla zdrowia i sprawności”. Członkowie stowarzyszenia walczyli w trójboju: strzelanie z karabinu z pozycji stojącej i leżącej oraz z pistoletu. Misją stowarzyszenia jest propagowanie świadomego dawstwa narządów, poprzez rozpowszechnianie aktywności fizycznej i sportu w środowisku osób po transplantacji. |
We wtorek grupa uczniów naszej szkoły wzięłaudział w spotkaniu „Opowiem Ci o Sprawiedliwych” organizowanym w Rzeszowie przez Fundację im. Rodziny Ulmów SOAR. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość poznania działalności fundacji, procesu powstawania Muzeum Ulmów w Markowej, a przede wszystkim historii rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów. Największe wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania wywarł film pt. „Historia jednej zbrodni” ukazujący nie tylko losy Rodziny z Markowej, ale długą i trudną walkę o prawdę historyczną i pamięć. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja wystawy „Rodzina Ulmów. Honorując Sprawiedliwych”. |