Jesteś tutaj: Home
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,
Czytaj więcejmundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne
Czytaj więcejmechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
Czytaj więcejBezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.
Czytaj więcejDyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu informuje, że w dniu 5 listopada 2020r. Minister Edukacji Narodowej w drodze rozporządzenia zdecydował o przedłużeniu nauki zdalnej w szkole na czas od dnia 9 listopada do dnia 29 listopada 2020r.
Zajęcia edukacyjne z przedmiotów teoretycznych i zajęć praktycznych prowadzone będą zdalnie – z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia edukacyjne prowadzone jako zdalne nauczanie będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem zajęć znajdującym się na stronie internetowej szkoły.
Zajęcia edukacyjne w systemie zdalnego nauczania są dla uczniów obowiązkowe.
Uczniowie klasy III liceum ogólnokształcącego oraz uczniowie klas IV technikum przystępujący do egzaminu maturalnego będą mieli zapewnione konsultacje indywidualne oraz grupowe z nauczycielami z przedmiotów, z których uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego (szczegółowy harmonogram spotkań przekażą uczniom nauczyciele poszczególnych przedmiotów).
Dla uczniów klas IV technikum: żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz pojazdów samochodowych, przystępujących w najbliższej sesji egzaminacyjnej, do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zostaną zorganizowane w tym okresie zajęcia praktyczne (szczegółowy plan przekażą nauczyciele prowadzący zajęcia praktyczne).
Uczniowie, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, będą mieli zajęcia zorganizowane w szkole lub będą mieli możliwość realizacji zajęć zdalnie na terenie szkoły.
Internat Zespołu Szkół w Iwoniczu pracuje w systemie stacjonarnym.
Dyrektor L. Zajdel
Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu informuje, że od dnia 26.10.2020r. do 8.11.2020r. zajęcia edukacyjne z przedmiotów teoretycznych i zajęć praktycznych prowadzone będą zdalnie – z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia edukacyjne prowadzone jako zdalne nauczanie będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem zajęć znajdującym się na stronie internetowej szkoły.
Zajęcia edukacyjne w systemie zdalnego nauczania są dla uczniów obowiązkowe.
Szczegółowe informacje w tym zakresie przekażą uczniom nauczyciele poszczególnych przedmiotów i rodzajów zajęć oraz wychowawcy klas.
Uczniowie, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, będą mieli zajęcia zorganizowane w szkole lub będą mieli możliwość realizacji zajęć zdalnie na terenie szkoły.
Internat Zespołu Szkół w Iwoniczu pracuje w systemie stacjonarnym.
Dyrektor Leszek Zajdel
W dniu 23.10.2020 r. na Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, odbył się finał konkursu o nazwie "Młoda Strefa Biznesu" na najlepszy biznesplan. Uczeń naszej szkoły Mateusz Bek z KL. III TMR zajął II miejsce w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych (w konkursie brali również udział studenci). Wszystkich uczestników w tym roku było 40. W poprzednim roku w tym samym konkursie nasz uczeń Wojciech Wilusz był III-ci a dwa lata temu Damian Wilk I-y. Opiekunem uczniów był nauczyciel Zbigniew Suchodolski.
Wybory do organów Samorządu Uczniowskiego odbywają się raz w roku szkolnym, nie później niż do 15 października. Chyba, że zaistnieje potrzeba przedłużenia kadencji organów spowodowana czynnikami zewnętrznymi (np. zagrożenie epidemiologiczne, klęski żywiołowe itp..” (Rozdział IV: Ordynacja wyborcza; § 2).
Z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju następuje przedłużenie kadencji Rady Samorządu Uczniowskiego w obecnym roku szkolnym. Swoje funkcje nadal będą pełnić: przewodniczący: Wojciech Wilusz IV TMRiA/TPS, zastępca: Mateusz Bek III TMRiA/TPS, skarbnik: Dawid Owczarski III TMRiA/TPS
![]() |
W tym roku w nieco odmiennej formie pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W czwartek 17 września br. lekcje wychowawcze przeznaczone zostały na tradycyjne otrzęsiny. Ograniczeni wymogami sanitarnymi organizatorzy spotkania, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, musieli zrezygnować ze wspólnych zabaw i prac w grupach. Podobnie jak w ubiegłym roku stworzono ,,telewizyjne studio'' a w drugiej edycji programu ,,Szkolnego Pytania na Śniadanie'' prezenterzy swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych opowiedzieli o szkole - omówili cechy wzorowego ucznia, wymagającego a zarazem wyrozumiałego wychowawcy. |
![]() |
W piątek 4 września Starostwo Powiatowe w Krośnie włączyło się w ogólnopolskie Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Głośne czytanie fragmentów 5-aktowego dramatu odbyło się przed budynkiem Starostwa. Starosta krośnieński Jan Pelczar do wspólnego czytania "Balladyny" zaprosił: ks. Jana Bielca z parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, przewodniczącego rady Powiatu Andrzeja Krężałka, wicestarostę Andrzeja Guzika, dyrektor - etatowego członka Zarządu Powiatu Monikę Subik, komendanta miejskiego PSP Mariusza Bieńczaka, oficera prasowego KMP w Krośnie Pawła Buczyńskiego, |
dyrektor PUP w Krośnie Reginę Chrzanowską, dyrektor RDLP w Krośnie Grażynę Zagrobelny, dyrektor PCPR Agnieszkę Zygarowicz, dyrektor CUW Renatę Piękoś, dyrektor LO w Jedliczu Iwonę Pytel, przedstawicieli krośnieńskiego szpitala lek. Tomasza Marosza i ratowniczkę medyczną Żanetę Wojnarowicz oraz uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat.
![]() |
Klasy pierwsze Zespołu Szkół w Iwoniczu tj. kl. I LO, KL. I TMR/TPS, kl. I TŻiUG/TW/TI oraz I BS włączyły się do akcji Narodowe Czytanie „Balladyny” Juliusza Słowackiego, organizowanej przez bibliotekę szkolną w dniach 4 i 8 września. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. To wydarzenie, w które angażuje się wiele instytucji i osób z całej Polski. - Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał w liście do uczestników akcji Prezydent RP Andrzej Duda. |
![]() |
1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/2021. Inaugurację rozpoczęliśmy mszą świętą odprawioną przez ks. Michała w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Ze względu na obowiązujący stan pandemii rozpoczęcie roku nie miało uroczystej oprawy. Uczniowie klas pierwszych zostali powitani przez Pana Dyrektora Leszka Zajdla i nauczycieli na sali gimnastycznej. Uczniowie starszych klas spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych. |
Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu zwraca się z prośbą o wypełnienie załączonych poniżej dokumentów i dostarczenie ich przez uczniów 31 sierpnia 2020 r. (dotyczy wychowanków Internatu) lub 1 września 2020 r. (dotyczy uczniów dojeżdżających). Wypełnione dokumenty należy przekazać wychowawcom Internatu lub wychowawcom w czasie spotkania w klasach.
Prosimy o poważne potraktowanie naszej prośby.
Oświadczenie i zgoda na pomiar temperatury
Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu
Wyprawka szkolna – program pomocy uczniom z orzeczeniami do kształcenia specjalnego w 2020 r.
Szczegółowe założenia programu przedstawione są w ROZPORZĄDZENIU RADY MINISTRÓW z dnia 26czerwca 2020r.w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2020–2022.
Wniosek należy złożyć do pedagoga szkolnego do 7 września 2020 r.
![]() |
|
![]() |
Powiat Krośnieński złożył wniosek w ramach projektu grantowego „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 - dofinansowanie zakupu laptopów dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację lekcji w trybie zdalnym. |
Dzięki uzyskanej dotacji w wysokości 80 tys. zł, samorząd Powiatu zakupił 32 nowe laptopy z niezbędnym oprogramowaniem dla szkół ponadpodstawowych prowadzonych i dotowanych przez Powiat Krośnieński.
Szanowny Grono Pedagigiczne
My maturzyści, jeszcze nie tak dawno siedząc w szkolnych ławkach wyobrażaliśmy sobie jak będzie wyglądał ten dzień, dzień w którym wkraczamy na nową ścieżkę życia. Los sprawił nam jednak przykrą niespodziankę przez którą nasze zakończenie szkoły nie będzie takie jak być powinno.
Dziś będąc w domach, bez kwiatów, bez prezentów chcielibyśmy podziękować z całego serca wszystkim nauczycielom za te lata wspólnie spędzone, za poświęcony czas, zaangażowanie i wytrwałość.
Dziękujemy za dobre słowa, które dodawały nam skrzydeł i pozwalały uwierzyć we własne siły. Dziękujemy za codzienny przykład, jak być mądrym i dobrym człowiekiem. Dziękujemy również za pokazanie nam, że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć, że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę, że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.
Szczególne podziękowania składamy naszym wychowawcom, którzy zawsze wyciągali do nas pomocną dłoń, gdy było ciężko oraz naprowadzali nas na dobrą ścieżkę życia, gdy z niej schodziliśmy.
Dziękujemy: Bożenie Zajdel wychowawczyni kl. III LO, Annie Kolarczyk wychowawczyni kl. IV TŻiUG, Jackowi Winiarskiemu wychowawcy kl. IV TMR/TPS. Serdeczne podziękowania składamy również Dyrekcji Szkoły za życzliwość, przychylność i wsparcie. Dziękujemy również innym pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do tego, iż czas tutaj upłynął w miłej atmosferze, czystości i porządku.
Absolwenci Zespołu Szkół w Iwoniczu
W związku ze zmianą harmonogramu przeprowadzenia egzaminu maturalnego informujemy, że ustalone na początku bieżącego roku szkolnego dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych: 4,5 i 6 maja 2020 r., w których miała odbyć się pisemna część egzaminu maturalnego z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, będą przesunięte na okres wskazany w komunikacie Dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W w/w dniach nauczanie zdalne będzie realizowane zgodnie z tygodniowym planem zajęć lekcyjnych. Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu
Uczniowie, którzy spełniają warunki do refundacji kosztów dojazdu do szkoły proszeni są o wysłanie na adres e-mail Zespołu Szkół w Iwoniczu tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 01.04.2020 r. zeskanowanego biletu miesięcznego.
W nazwie pliku proszę zawrzeć imię i nazwisko oraz klasę. Zeskanowane bilety będą podstawą (po spełnieniu pozostałych warunków) do rozliczenia kosztów dojazdu.
Biletów miesięcznych pod żadnym pozorem nie wolno dostarczać do szkoły osobiście.
W związku z nowymi Rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej, które wchodzą w życie z dniem 25 marca 2020 r. dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu przedstawia nowe ważne informacje.
Zwracamy się z gorącą prośbą do uczniów i rodziców o zapoznanie się z nowymi zasadami i bardzo dokładne i sumienne ich przestrzeganie.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka będzie realizowana na odległość, dlatego w okresie od dnia 25 marca 2020 r. do dnia 10 kwietnia 2020 r. zajęcia dydaktyczne (lekcje) będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
W naszej szkole nauka prowadzona na odległość będzie realizowana z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez nauczycieli na szkolnej platformie moodle. Będziemy również wykorzystywać środków komunikacji elektronicznej zapewniających wymianę informacji między nauczycielami, uczniami i rodzicami.
Dyrektor szkoły i nauczyciele ustalą i przedstawią w kursie moodle w jaki sposób będzie monitorowana i sprawdzana wiedza uczniów oraz postępy w nauce. Bardzo ważne więc będzie podejmowanie przez uczniów aktywności określonych przez nauczyciela, potwierdzających zapoznanie się ze wskazanym materiałem i dających podstawę do oceny pracy ucznia oraz jego klasyfikacji.
Zajęcia w ramach kształcenia zawodowego będą prowadzone przede wszystkim w zakresie teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz w ograniczonym stopniu również w zakresie zajęć praktycznych.
Uczniowie klas III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Mechanizacji i Agrotroniki oraz Technikum Pojazdów Samochodowych będą mieli możliwość realizacji praktyk zawodowych do końca roku szkolnego 2019/2020.
Uczniów, którzy nie założyli jeszcze kont na szkolnej platformie moodle, prosimy o jak najszybszą rejestrację z podaniem podstawowych danych oraz wpisaniem klasy i aktywne uczestnictwo w kształceniu na odległość.
Dyrekcja szkoły informuje o modyfikacji działającej szkolnej platformy moodle służącej zdalnemu nauczaniu. Prosimy o rejestrację uczniów wszystkich klas na naszej stronie internetowej w zakładce moodle. Należy założyć konto podając podstawowe dane (przy nazwisku prosimy podać klasę). W czasie gdy szkoła będzie zamknięta wszystkie materiały umieszczane przez nauczycieli będą służyć samokształceniu, samodoskonaleniu, utrwalaniu materiału i wskazywaniu źródeł informacji. Rodziców prosimy o pomoc w motywowaniu do aktywności swoich dzieci w realizacji zdalnego nauczania. Kolejne informacje będą przekazywane na bieżąco w miarę pojawiania się nowych zaleceń władz państwowych i oświatowych.
Dyrekcja szkoły informuje, że na czas zamknięcia szkoły odwołuje się praktykę zawodową. W Tym czasie uczniowie uczestniczą w realizacji zajęć dydaktycznych z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych realizowanych w formie zdalnego nauczania na szkolnej platformie moodle. Praktyka odbędzie się w terminie późniejszym.
Drodzy uczniowie!!!
W zakładce moodle umieściliśmy dla Was materiały z poszczególnych przedmiotów do samodzielnej pracy w domu. Należy śledzić na bieżąco zamieszczane przez nauczycieli zagadnienia do opracowania.
Zachęcam Was do efektywnego wykorzystania czasu w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
Wykorzystajcie pobyt w domu na naukę, przygotowywanie się do zbliżających się egzaminów, na rozwijanie swoich zainteresowań, odrabianie zaległości.
Zachęcam Was także do skorzystania z przygotowanych i udostępnionych przez Ministerstwo Edukacji materiałów edukacyjnych: Nauka zdalna w czasie zawieszenia zajęć – komunikat MEN
Leszek Zajdel- dyrektor
Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu informuje, że od dnia 12 marca 2020r. do 25 marca 2020r. nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole.
Decyzja o zawieszeniu zajęć została podjęta przez Ministra Edukacji Narodowej, który czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty w związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Bardzo proszę uczniów o pozostanie w tym czasie w swoich domach.
Kolejne informacje dotyczące funkcjonowania szkoły będą umieszczane na naszej stronie internetowej www.zs.iwonicz.pl
Więcej informacji na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Leszek Zajdel - dyrektor
|
W dniach 24-28 lutego 2020 r. na Słowacji odbył się drugi etap szkolenia z zakresu programowania PLC. W kursie udział więzło sześciu uczniów z naszej szkoły oraz czterech ze szkoły słowackiej, dodatkowo w kursie uczestniczyli dwaj nauczyciele Zespołu Szkół w Iwoniczu. Programmable Logic Controller - jest to rodzaj urządzenia mikroprocesorowego który ma za zadanie sterować maszyną, jak również rozwiązywać problemy pojawiające się podczas jej pracy. Uczniowie podczas szkolenia nabyli umiejętności podstaw tworzenia algorytmów niezbędnych do programowania sterowników PLC. Po południu uczestnicy szkolenia, zwiedzili zabytki oraz poznali ciekawą historię miasta Sabinov. Kurs odbył się u partnera programu Interreg Polska-Słowacja Spojena skola Sabinov. |
|
W dniach 28-31.01.2020r. odbyło się czterodniowe szkolenie pt.: ,,Szkolenie dla nauczycieli branży gastronomicznej Kuchnia Staropolska i regionalna w nowych aranżacjach i technologiach" w ramach realizacji projektu pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska - Słowacja 2014-2020.
|
![]() |
W dniu 4 lutego br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczystość wręczenia uczniom stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej. 220 uczniów z województwa podkarpackiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów, natomiast stypendia Ministra Edukacji Narodowej otrzymało 20 osób z naszego województwa. Z naszej szkoły te prestiżowe wyróżnienia otrzymali uczniowie: Weronika Głód z klasy III LO i Mateusz Bek z klasy II TMR. Stypendia przyznawane są uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Wyróżnionym uczniom pogratulowała Pani Małgorzata Rauch Podkarpacki Kurator Oświaty. Naszym stypendystom serdecznie gratulujemy! |
|
W ramach programu współpracy Interreg PL-SK oprócz licznych szkoleń i kursów dla uczniów, organizowane są szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe nauczycieli. Pedagodzy z naszej szkoły wzięli udział w kursach barmańskim, baristycznym i sommelierskim. Wszystkie te szkolenia były zorganizowane i przeprowadzone przez naszych partnerów projektu czyli SPOJENÁ ŠKOLA z Sabinova. Projekt „Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym” numer PLSK.03.01.00 -18-0186/18 jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. |
![]() |
W ramach programu Interreg Polska-Słowacja zostały zorganizowane dwa kursy kwalifikacyjne - kurs baristyczny i barmański. Organizatorem był nasz partner programu Interreg - SPOJENÁ ŠKOLA z Sabinova. W kursie baristycznym i barmańskim udział wzięli uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych. Uczestnicy szkoleń otrzymali certyfikaty. Nowe umiejętności sprawią że nasi uczniowie staną się atrakcyjni na rynku pracy. |
![]() |
Bardzo ciekawie zakończyły się ferie dla uczniów naszej szkoły. Grupa 16 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami uczestniczyła w dniach 23-25.01.2020r. w wycieczce do Bratysławy. W pierwszy dzień uczniowie i nauczyciele zwiedzali skansen w Słowackiej miejscowości Vlkolinec. 45 drewnianych chałup tworzy żywy skansen słowackiej architektury ludowej. W 1993 wieś została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Drugi dzień obfitował w wiele atrakcji - zwiedzanie Bratysławy i udział w targach gastronomicznych. Integracyjna wycieczka uczniów z Polski i Słowacji pozwoliła nawiązać wiele przyjaźni, a możliwość udziału w targach gastronomicznych - poznać kulturę, w tym smak regionalnych produktów i dań. |
![]() |
W dniu 4.12.2019 r. w ramach programu Interreg Polska-Słowacja odbył się kurs ,,Szkolenie w czekoladzie”. W szkoleniu uczestniczyli uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół w Iwoniczu oraz uczniowie z partnerskiej szkoły z Sabinova na Słowacji. W przedświątecznej atmosferze zostały wykonane słodkie ozdoby czekoladowe, lizaki i czekolady z liofilizowanymi owocami. Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w wycieczce do pijalni czekolady w Korczynie, gdzie w chłodny wieczór mieli możliwość spróbowania prawdziwej gorącej czekolady. |
![]() |
W dniach 9-10 stycznia 2020 roku odbył się kurs - geometria układu zawieszenia pojazdów samochodowych. Był to już trzeci kurs z zakresu mechaniki, realizowany w ramach programu współpracy Interreg Polska-Słowacja. |
![]() |
Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. 20 grudnia, w ostatnim dniu nauki kończącego się 2019 roku w naszej szkole odbyły się przygotowane przez młodzież jasełka, które przybliżyły zebranym wydarzenia betlejemskiej nocy i wprowadziły w świąteczną atmosferę. Uczniowie grali i śpiewali wspaniałe kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki, które napełniły wszystkich świąteczną radością. Odbywające się po jasełkach klasowe wigilie, w czasie których łamano się opłatkiem, składano sobie życzenia, stworzyły miłą, niemal rodzinną atmosferę. |
![]() |
12.12.2019 r. w Głowience odbyły się zawody Powiatowej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju występowały szkoły - LO Jedlicze, LO Rymanów, MZSP Miejsce Piastowe, ZSGH Iwonicz Zdrój, ZS Iwonicz. Świetnie spisały się dziewczęta naszej szkoły. Nie będąc faworytkami wygrały cały turniej awansując tym samym do zawodów rejonowych. |
![]() |
W grudniu ruszyła rozbudowa warsztatów Zespołu Szkół w Iwoniczu. Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu pt. Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym, w ramach programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. Program współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Partnerem wiodącym jest POWIAT KROŚNIEŃSKI (PL), natomiast Partnerem projektu jest SPOJENÁ ŠKOLA Sabinov (SK). Działanie - rozbudowa warsztatów szkolnych obejmuje wybudowanie nowego budynku połączonego ze starym obiektem oraz przebudowę dotychczasowych pomieszczeń. W związku z tymi pracami, warsztaty szkolne powiększone zostaną o pracownię szkoleniową do diagnostyki pojazdów samochodowych – zorganizowaną i wyposażoną na wzór stacji kontroli dla pojazdów o DMC do 3,5T. Cała inwestycja związana z warsztatami Zespołu Szkół w Iwoniczu to koszt około 190 000 €, w tym 70 000 € zostanie przekazane na wyposażenie stacji kontroli.
|
![]() |
Wieczór 18 grudnia był wyjątkowy... Tego dnia odbyła się tradycyjna szkolna Wigilia. Szkolna Wigilia jest od wielu lat ważnym elementem budowania relacji i dobrego klimatu w szkole, a także kultywowania tradycji Świąt Bożego Narodzenia. W pięknie udekorowanej jadalni internatu przy wigilijnym stole usiedli obok siebie zaproszeni goście Pan Wicestarosta Andrzej Guzik i Pani Dyrektor Renata Piękoś, rodzice, nauczyciele, a przede wszystkim uczniowie mieszkający w szkolnym internacie. |
![]() |
W niedzielę 15 grudnia w Sali kina Wczasowicz w Iwoniczu Zdroju odbył się XIII Kiermasz Świąteczny „W Oczekiwaniu na Boże Narodzenie”. Jest to coroczna impreza, na której lokalni wystawcy mogą zaprezentować swoje wyroby. Wśród licznych prezentacji nie zabrakło także stoiska naszej szkoły. Przygotowane z tej okazji słodkości cieszyły się dużym zainteresowaniem. |
![]() |
W dniach 12-13 grudnia 2019 roku uczestniczyłyśmy w kursie: "Príprava slovenských regionálnych jedál" (tł. "Sporządzanie słowackich regionalnych potraw"). Pod czujnym okiem instruktorów (majstrov) sporządzałyśmy wyśmienitą "maczankę" i "pagacze" (mačanka a pagáče) - tradycyjne słowackie potrawy. |
![]() |
12-13 grudnia 2019 roku odbył się kurs obsługi instalacji LPG pojazdów samochodowych. Był to kolejny kurs z zakresu mechaniki, realizowany w ramach programu współpracy Interreg Polska-Słowacja. |
Lekcją historii o lokalnych patriotach zakończyliśmy w dniu 22 listopada akcję „Szkoła pamięta”. W bibliotece szkolnej gościliśmy Pana Rajmunda Boczara, prezesa Iwonickiego Stowarzyszenia „Ocalić od zapomnienia” i jego zastępcę, Pana Marka Bliżyckiego, który uczestnikom spotkania, uczniom klasy I LO i II TŻiUG, przybliżył sylwetki iwoniczan, którzy przez trud pracy i działalność na rzecz zachowania polskości, rozwoju kulturalnego i gospodarczego służyli lokalnej społeczności. Wielu młodych, walcząc z bronią w ręku, poświęciło dla ojczyzny swoje życie. Bardzo interesująca prezentacja multimedialna pod hasłem „Historia Niepodległości grobami pisana” autorstwa Pana Marka Bliżyckiego stanowiła uzupełnienie wykładu.
Wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu na grobach patriotów, którzy spoczywają na cmentarzu w Iwoniczu, zapaliły znicze pamięci.
Iwonickie stowarzyszenie "Ocalić od zapomnienia"
![]() |
W dniach 9 - 13 grudnia 2019 r., odbył się kurs języka słowackiego dla nauczycieli - poziom podstawowy. Został on zrealizowany w ramach programu Interreg Polska - Słowacja. Udział w szkoleniu więzło piętnastu nauczycieli Zespołu Szkół w Iwoniczu. Kurs obejmował podstawowe wyrażenia i zwroty w języku słowackim, słownictwo z branży gastronomicznej oraz mechanicznej.
|
![]() |
Awansem piłkarzy ręcznych do półfinału wojewódzkiego zakończyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach, które odbyły się 3 grudnia w Krośnie startowały najlepsze szkoły z powiatów: Krosno – grodzkiego (ZSAB Krosno), jasielskiego (ST Jasło), strzyżowskiego (ZST Strzyżów) oraz krośnieńskiego (ZS Iwonicz). Nasi reprezentanci zanotowali dwa zwycięstwa i jedną porażkę co pozwoliło na zajęcie drugiego miejsca premiowanego udziałem w półfinale wojewódzkim. |
![]() |
Realizowany od 2017 roku projekt „Mobilise YOUrself - studying and working in the EU” powoli zbliża się ku końcowi. Listopadowy wyjazd dwóch uczennic, Weroniki I Moniki, na Cypr był przedostatnim spotkaniem przedstawicielek naszej szkoły z rówieśnikami z Niemiec, Włoch, Łotwy, Grecji i Cypru. Przy pięknej i słonecznej pogodzie międzynarodowa grupa Erasmus+ spędziła tydzień w stolicy Cypru - Nikozji. Głównym tematem spotkania była analiza porównawcza systemów edukacji oraz prezentacja możliwości kształcenia wyższego dla obcokrajowców w krajach zaangażowanych w projekt. |
![]() |
"Idzie Mikołaj, W środę 6 grudnia do naszej szkoły i internatu zawitał święty Gość z nieba. Przyniósł wiele radości i moc słodyczy. Odwiedził uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły przypominając, że warto o sobie pamiętać, dzielić się uśmiechem i dobrym słowem. |
![]() |
27 listopada grupa młodzieży z naszej szkoły, członkowie Klubu Historycznego wraz z p. Agnieszką Gościńską uczestniczyli w wykładzie pt. „Zbrodnie ukraińskich nacjonalistów na terenie II RP w latach 1939–1947”. Tematem spotkania było zaprezentowanie narodzin ukraińskiego nacjonalizmu, biogramów czołowych działaczu OUN i UPA oraz przykładów ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Wykład wygłosił Artur Brożyniak z IPN w Rzeszowie. |
![]() |
W dniach 26 - 27 listopada 2019 r., odbyła się wycieczka zawodowo - edukacyjna w ramach współpracy Interreg Polska - Słowacja. Udział w niej wzięli uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu wraz z opiekunami oraz partnerzy ze Spojenej skoly z Sabinova na Słowacji.
|
|
W dniach 12-15.11.2019 r. w naszej szkole został zorganizowany kolejny kurs w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg. W szkoleniu wzięli udział uczniowie z technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami oraz uczniowie z partnerskiej szkoły z Sabinova na Słowacji. Celem kursu było zapoznanie uczniów z charakterystyką dań kuchni staropolskiej. Uczniowie przy pomocy instruktora z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej pana Jacka Świerka przygotowali tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Gościom z Sabinova bardzo smakowały nasze regionalne dania, dzięki udziałowi w kursie mieli możliwość nauczyć się je sporządzać i zapewniali że przepisy te będą odtwarzać w swoich domach przyrządzając posiłki dla swoich rodzin.
|
![]() |
Dzień 21 listopada 2019 roku ogłoszony został w naszej szkole Dniem Życzliwości, który miał mobilizować całą społeczność do celebrowania wartości, jakimi są: życzliwość, przyjazny uśmiech, serdeczne pozdrowienie, każdy najmniejszy nawet gest dobroci. Przed wejściem do szkoły z koszykiem słodkich niespodzianek „na dobry dzień” na nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły czekały szkolne wolontariuszki. Wręczany „pakiet życzliwości” – cukierek z sentencją miał wprawiać w dobry nastrój, wyzwalać przyjazne nastawienie do siebie nawzajem, wzbudzić pozytywne emocje, przekonać każdego z nas, że jednak warto „być człowiekiem”. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie a nie tylko od święta. Bądźmy dla siebie dobrzy i mili, razem zmieniajmy koloryt naszej codzienności! Pamiętajmy - dobro zawsze powraca… Akcja była koordynowana przez szkolnego pedagoga i wychowawców internatu |
|
W dniach 12-13 listopada 2019 r. na Słowacji odbyło się szkolenie z zakresu obsługi urządzenia do badania emisji spalin pojazdów silnikowych. W kursie udział więzło sześciu uczniów z naszej szkoły oraz dwóch ze szkoły słowackiej, dodatkowo w kursie uczestniczyli dwaj nauczyciele Zespołu Szkół w Iwoniczu. Kurs odbył się u partnera programu Interreg Polska-Słowacja w Spojenej skole Sabinov. Uczniowie nabyli umiejętności obsługi analizatora spalin typu BA 250 – BOSCH oraz poznali zasady przeprowadzania badań technicznych na słowackich stacjach kontroli pojazdów. Po południu uczestnicy szkolenia, zwiedzili zabytki oraz poznali ciekawą historię miasta Sabinov.
|
![]() |
„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” - Józef Piłsudski |
Następnie zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego, który przygotowali uczniowie klas drugich. Przybliżyli w nim historię Legionów i przywołali sylwetki ojców niepodległości.
Do końca listopada na szkolnym korytarzu uczniowie będą mogli oglądać wystawę „Duch polskiego żołnierza czyli o odwadze żołnierza legionowego”.
![]() |
28 października 2019r. w ramach w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła pamięta'' w świetlicy internatu odbyło się spotkanie z Panem Ryszardem Sługockim urodzonym w 1928 roku pisarzem, podróżnikiem, dyplomatą i żołnierzem Armii Krajowej, partyzantem związanym z Rzeczpospolitą Iwonicką. W lekcji historii z udziałem świadka ważnych wydarzeń Iwonicza i okolic wziął udział Pan Janusz B. Roszkowski, pisarz, poeta, tłumacz literatury szwedzkiej, właściciel Iwonickiego Wydawnictwa Mons Admirabilis, Pan Przemysław Sługocki, lekarz z Warszawy, krewny Pana Ryszarda, Pan Leszek Zajdel, dyrektor naszej szkoły, Pani Joanna Zawistowska, kierownik internatu, nauczyciele i młodzież. |
|
W dniach 23.10 - 24.10.2019 r. w ramach programu Interreg uczniowie naszej szkoły z technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz goście z partnerskiej szkoły z Sabinova wzięli udział w szkoleniu z enoturystyki. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z techniką uprawy winorośli. Uczestnicy szkolenia zapoznali się szeroką paletą win produkowanych w Polsce a szczególnie na Podkarpaciu. Nauczyli się doboru win do dań i przekąsek. |
![]() |
24 października w piękny słoneczny poranek klasa I TŻ/TI pod opieką wychowawczyni Katarzyny Marosz-Majewskiej i p.Krzysztofa Jakubowicza wyruszyła do Zwierzynia w poszukiwaniu ukrytego skarbu. W umówionym miejscu spotkaliśmy się z instruktorem, który zaprezentował nam zasady gry oraz omówił sprzęt niezbędny do ukończenia zadania. Każda z drużyn otrzymała własny zestaw sprzętu: mapy, wykrywacz metalu, GPS z zaprogramowanymi waypointami. Celem gry było jak najszybsze odnalezienie skarbu. Skarb ukryty był na końcu trasy jaką mieliśmy do przebycia, jednak aby go otworzyć musieliśmy znaleźć 3 cyfry kodu do kłódki zamykanej na szyfr. |
![]() |
Klaudia Lenart (kl. I TŻ i UG) zdobyła wyróżnienie w XIII Powiatowym Konkursie Polskiej Pieśni Patriotycznej, który odbył się 30 października w Rymanowie. Jego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Krośnie. Uczestnicy konkursowych zmagań wykonywali po jednej pieśni patriotycznej, rywalizując w trzech kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały także uczennice: Martyna Wierzbicka (kl. I LO) oraz Angelika Jędrzejec (kl. I TŻ i UG). |
|
W dniu 23.10.2019 r. w naszej szkole w ramach realizacji programu Interreg pan Jacek Świerk z Podkarpackiej Akademii Kulinarnej przeprowadził warsztaty z przygotowywania przetworów owocowych i warzywnych. Uczniowie naszej szkoły z technikum żywienia i usług gastronomicznych jak i goście z partnerskiej szkoły z Sabinova na Słowacji przygotowywali soki owocowo-warzywne, sałatki które można w słoikach po zapasteryzowaniu przechowywać całą zimę i kiszone pomidory zielone. Zostali zapoznali z walorami zdrowotnymi produktów kiszonych i bogaci w nowe umiejętności potwierdzili że chętnie będą przygotowywać własne konfitury i przetwory warzywne. |
|
W dniu 22.10.2019 r. w naszej szkole w ramach realizacji programu Interreg odbyły się warsztaty o tematyce pszczelarskiej. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów z technikum żywienia i 6 uczniów ze szkoły partnerskiej z Sabinova na Słowacji. W trakcie szkolenia uczniowie mieli możliwość zapoznać się z praca pszczelarza, spróbować różnych gatunków miodów i wykonać świece z wosku pszczelego. Uczestnicy szkolenia zapoznali się także z walorami zdrowotnymi miodów jak i preparatów ziołowych oraz poznali możliwości wykorzystania produktów pszczelich w gastronomii. |
![]() |
Zespół Szkół w Iwoniczu włączył się w ogólnopolską akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, której celem jest podejmowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia przeszłości. |
![]() |
Jak co roku, w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, społeczność naszej szkoły oddaje hołd Patronowi Szkoły - rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i kapitanowi Stanisławowi Adamczykowi. Nasza pamięć wyraża się m. in. w złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy. W tym roku uczennice klasy I LO/p dodatkowo umyły tablicę, uprzątnęły trawnik wokół obelisku, a przy okazji zapoznały się z życiorysem kapitana Adamczyka – mieszkańca Iwonicza, zamordowanego w 1940 r. w Katyniu. |
![]() |
W dniu 21 października 2019 roku w Rogach odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach drużynowych. Zawody były eliminacją do etapu rejonowego, do którego kwalifikowały się dwie najlepsze drużyny. W turnieju, wzięły udział trzy szkoły powiatu krośnieńskiego. Grano systemem kołowym, w tempie 10 minut na zawodnika. Nasz zespół grający w składzie: Katarzyna Matyszczak (III LO),Wioletta Knap (III TŻ), Sebastian Król (IV TMR), Carmine Gallo (IV TMR), Jan Brodzicki (I LO), zwyciężył we wszystkich spotkaniach pewnie awansując do zawodów rejonowych. Komplet zwycięstw zanotowała Katarzyna Matyszczak oraz Sebastian Król, natomiast o pół punktu mniej uzyskała Wioletta Knap. |
![]() |
W związku z 35. rocznicą śmierci ks. Jerzego Popiełuszki, Klub Historyczny im. AK prezentuje w naszej szkole wystawę poświęconą życiu i śmierci kapelana „Solidarności”. Można obejrzeć oryginalne fotografie z okresu młodości, kapłaństwa, działalności duszpasterskiej, męczeństwa i pogrzebu. Ekspozycja przypomina o bohaterze naszych czasów, błogosławionym Kościoła katolickiego, męczenniku i bojowniku o wolność i prawdę. 19 października 1984 r. ks. Jerzy został porwany przez oficerów Służby Bezpieczeństwa z IV Departamentu MSW. Po brutalnym pobiciu, oprawcy wrzucili jego ciało do Wisły na tamie koło Włocławka. |
![]() |
17-18 października 2019 roku odbył się kurs obsługi układów klimatyzacji pojazdów samochodowych. Był to pierwszy kurs z zakresu mechaniki, realizowany w ramach programu współpracy Interreg Polska-Słowacja. |
Informujemy, że na stronie naszej szkoły został zamieszczony nowy plan lekcji obowiązujący od 21 października 2019r.
![]() |
Na 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu do wszystkich nauczycieli płyną podziękowania za trud wkładany w wychowanie kolejnych pokoleń młodych Polaków. W naszej szkole obchody Święta Edukacji rozpoczęły się już 10 października, ponieważ tradycyjnie byliśmy organizatorami uroczystości powiatowych. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: parlamentarzyści, radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele Powiatu Krośnieńskiego, gminy Iwonicz Zdrój, gminy Rymanów, dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych, nauczyciele oraz młodzież szkolna. W podziękowaniu za pracę i poświęcenie Starosta Krośnieński przyznał nagrody nauczycielom i pedagogom. Wśród 11 nagrodzonych znalazła się Pani Jolanta Bajgier – Wicedyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu oraz Pani Joanna Półchłopek. |
![]() |
10 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się sportowe podsumowanie współzawodnictwa szkół powiatu krośnieńskiego za rok szkolny 2018/2019. Jak co roku, wyróżniono najlepsze szkoły powiatu krośnieńskiego rywalizujące w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady Szkolnego Związku Sportowego. Podobnie jak w latach poprzednich, nasza szkoła rywalizująca w ramach Licealiady zajęła I miejsce wyprzedzając MZSP Miejsce Piastowe oraz LO Rymanów. |
![]() |
W dniach od 7 do 11 października miała miejsce wizyta gości szkół partnerskich programu Erasmus+ w Zespole Szkół w Iwoniczu. Na miejscu stawili się przedstawiciele wszystkich szkół partnerskich biorących udział w projekcie: Grecji, Włoch, Cypru, Niemiec, Belgii oraz Łotwy. Przez cały tydzień uczniowie oraz nauczyciele z zagranicy poznawali naszą kulturę, język oraz nawiązywali nowe przyjaźnie, które zapadną w ich pamięci na długie lata. |
![]() |
Nasz Zespół Szkół był organizatorem dużej imprezy biegowej w której uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i średnich, rywalizujący w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady . Łącznie na starcie stanęło ponad 230 uczestników. Zawody odbyły się 4 października br, i podobnie jak rok temu I miejsce zajęli nasi uczniowie. Miejscem rywalizacji była trasa do biegów obok naszej szkoły. Konkurencja przebiegała w trudnych warunkach pogodowych, padał deszcz oraz wiał silny wiatr, jednak to nie przeszkodziło naszym chłopcom w zdecydowanym kontrolowaniu biegu od pierwszej do ostatniej zmiany, co na koniec pozwoliło odnieść w pełni zasłużone zwycięstwo. |
|
W dniach 3.10 - 5.10.2019 r. uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych wraz z nauczycielami uczestniczyli w kursie z przygotowywania tradycyjnych dań z kuchni Słowackiej. Szkolenie odbyło się w szkole partnerskiej w ramach programu Interreg. Uczniowie naszej szkoły nauczyli się przygotowywać „Bryndzové halušky”z różnymi dodatkami, mieli możliwość poznać historię miasteczka Sabinov i uczestniczyć w organizowanym w czasie naszego pobytu jarmarku którego głównym wydarzeniem była degustacja rodzimych potraw regionalnych.
|
![]() |
> >W dniach 30.09 - 3.10.2019 r. w naszej szkole został zorganizowany pierwszy kurs w ramach programu współpracy transgranicznej Interreg. >
|
![]() |
W dniu 1 października 2019 roku w naszej szkole odbył się turniej ,,szóstek’’ piłkarskich o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Zaproszenie przyjęły szkoły podstawowe, które rywalizowały najpierw w grupach, a następnie o poszczególne miejsca. W grupie A znalazły się drużyny z Iwonicza, Lubatówki oraz Odrzykonia, natomiast w grupie B rywalizowały zespoły z Milczy, Beska oraz Dukli. Po meczach grupowych odbyły się mecze półfinałowe, a następnie spotkania o piąte, trzecie i pierwsze miejsce. |
![]() |
W piątek 4 października odbyły się wybory do nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. |
![]() |
Piątek, 26.09.2019 roku, dla uczniów klas pierwszych był dniem wyjątkowym. Samorząd Uczniowski przygotował dla młodszych koleżanek i kolegów tradycyjne otrzęsiny. Uczniowie klas pierwszych malowali portret swoich wychowawców, tworzyli, odciskając kciuki, wspólne pamiątkowe tablo, projektowali mundurki szkolne ,,modne w roku szkolnym 2019/2020”, a klasy technikum żywienia sporządziły ekologiczny przepis na dobrego ucznia. Punktem wyjścia do quizowych pytań o szkole była prezentacja multimedialna pod tytułem Szkoła na wesoło. |
![]() |
26 września 2019 r. w Hotelu Nafta Krosno odbyła się konferencja inaugurująca projekt „Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym” w ramach programu Interreg Polska – Słowacja.
|
![]() |
W piątek 20 września uczniowie klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych pod opieką p. A. Korbeckiej i M. Sroki udali się na pieszą wędrówkę z Królika Polskiego przez Bałuciankę na Przymiarki. Pomimo ciemnych chmur i wiatru humory dopisywały wszystkim. Po długim marszu, podziwiając piękne krajobrazy dotarliśmy na punkt widokowy zwany grzbietem Przymiarek. Spod chmur zaczęło przebijać się słońce i mogliśmy podziwiać panoramę Beskidu Niskiego. Następnie przyszła pora na posiłek. Pieczona kiełbasa na ognisku oraz gorąca herbata rozgrzała wszystkich i dodała sił przed powrotem . Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. |
![]() |
Na spotkaniu ogółu społeczności szkolnej w dniu 17.09.2019r. dyrektor szkoły Leszek Zajdel wręczył nagrodę i list gratulacyjny Mateuszowi Graboniowi - uczniowi klasy IV technikum pojazdów samochodowych za zdobycie tytułu Mistrza Polski w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Nagrodę dla Mateusza ufundował Burmistrz Gminy Rymanów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. |
![]() |
17 września w 80- tą rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający to tragiczne wydarzenie. W konsekwencji tej napaści „dziesiątki tysięcy Polaków zostało zamordowanych, ponad milion zesłanych, a Polska utraciła połowę terytorium”. Wydarzenia września 1939 roku, agresja hitlerowskich Niemiec, a następnie ZSRR wciąż pozostają żywe w pamięci ludzi, którzy byli ich świadkami, bądź uczestnikami. Dla nauczycieli, wychowawców oraz uczniów szczególnie ważny jest obowiązek pielęgnowania pamięci o tych, którzy oddali życie za Polskę. |
![]() |
W dniu 13 września 2019 roku w Iwoniczu Zdroju odbyła się uroczystość odsłonięcia pamiątkowej tablicy poświęconej pamięci kpt. Eugeniusza Werensa ps. „Pik”. Kpt. Eugeniusz Werens ps. „Pik” był żołnierzem Armii Krajowej, bohaterem walk w wojnie obronnej 1939 r. W sali kina ,,Wczasowicz’’ odbyło się sympozjum poświęcone osobie kpt Pika. Pamiątkową tablicę umieszczono na frontowej ścianie sanatorium Sanato, gdzie mieścił się partyzancki szpital, a obecnie znajduje się Izba Pamięci szpitala partyzanckiego i ppłka dra Józefa Aleksiewicza. |
Sprawozdanie szkolnego koordynatora projektu „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020,Oś Priorytetowa IX, Działania 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego RPPK.09.04.00-18-0054/16
Program realizowany był od grudnia 2016 r do końca sierpnia 2019 r i miał celu lepsze dopasowywanie systemów kształcenia i szkolenia do potrzeb rynku pracy, ułatwianie przechodzenia z etapu kształcenia do etapu zatrudnienia oraz wzmacnianie systemów kształcenia i szkolenia zawodowego i ich jakości, w tym poprzez mechanizmy prognozowania umiejętności, dostosowania programów nauczania oraz tworzenia i rozwoju systemów uczenia się, poprzez praktyczną naukę zawodu realizowaną w ścisłej współpracy z pracodawcami.
Kandydaci do Rady SU w Zespole Szkół w Iwoniczu:
Wybory już 4 października. Wybierz swojego kandydata i oddaj głos. Komisja wyborcza pracuje w składzie: Dziadosz Kacper II TMR/TPS, Knap Wioletta III TŻ, Skrzęta Paulina II TŻ
![]() |
Narodowe Czytanie 2019 Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Iwoniczu, tj. kl. I LO/p, I LO/g, I TMR/TPS/TŻiUG/p, I TPS/TŻiUG/TI/g, I TMRiA/TPS/g oraz I BS/p i I BS/g włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. W bibliotece szkolnej w dniu 6 i 9.09.2019r. fragmenty Nowel polskich czytali uczniowie, nauczyciele i nauczyciele-bibliotekarze. |
![]() |
2 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Po uroczystej Mszy Św., która została odprawiona w kościele parafialnym p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, cała społeczność szkolna wraz z gronem pedagogicznym i przybyłymi rodzicami zebrała się na sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczęła się od hymnu państwowego. Pan Dyrektor Leszek Zajdel przywitał wszystkich obecnych, szczególnie ciepłe słowa powitania kierując do uczniów klas pierwszych, dziękując jednocześnie za wybór naszej placówki. Przedstawił organizację obecnego roku szkolnego, życząc wszystkim dużo radości z przebywania w szkole, wytrwałości, zapału oraz wielu sukcesów. Następnie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego przypomniała wydarzenia związane z 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej. Po części oficjalnej wszyscy uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami. |
![]() |
Dla mieszkańców Iwonicza dzień 24 lipca 2019 r. miał szczególne znaczenie. W tym dniu minęło 75 lat od zbiorowego mordu w Lesie Grabińskim, przez rozstrzelanie odebrano życie 72 aresztowanym z więzienia w Jaśle. Byli to w większości żołnierze Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich, mieszkańcy okolicznych miejscowości. Las Grabiński, jedyny niemy świadek tej zbrodni, dzisiaj jest dla Iwoniczan symbolem walki o niepodległość. Iwonickie Stowarzyszenie ,,Ocalić od zapomnienia”, z którym współpracuje nasza szkoła, poprzez swoją działalność pielęgnuje pamięć o lokalnych patriotach. |
![]() |
Nasi uczniowie – Kacper Kielar, Wojciech Wilusz oraz Mateusz Graboń – zwycięzcy Finału Krajowego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego otrzymali nagrody Starosty Krośnieńskiego. Uroczystość wręczenia wyróżnień miała miejsce 25.06.2019r. podczas sesji Rady Powiatu Krośnieńskiego. Pan Starosta Jan Pelczar pogratulował sukcesu naszym uczniom i dyrektorowi Leszkowi Zajdlowi, który przygotowywał młodzież do turnieju oraz przekazał Mistrzom Polski atrakcyjne nagrody. Zwycięstwo uczniów naszej szkoły w XXIII edycji turnieju jest największym osiągnięciem drużyny reprezentującej województwo podkarpackie w ostatnich kilkunastu latach w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. |
![]() |
Uczniowie naszej szkoły zwyciężyli w Finale Krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Po wygraniu Eliminacji Powiatowych oraz Finału Wojewódzkiego drużyna reprezentowała województwo podkarpackie w Turnieju Finałowym określanym jako Mistrzostwa Polski. W dniach 11-12 czerwca 2019r. w Zespole Szkół CKR w Żarnowcu (woj. śląskie) zespół w składzie: Kacper Kielar – tegoroczny absolwent technikum mechanizacji rolnictwa, Wojciech Wilusz – uczeń klasy II technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz Mateusz Graboń – uczeń klasy III technikum pojazdów samochodowych, rywalizował z 16 drużynami z całej Polski. |
Reprezentacja ZS w Iwoniczu okazała się bezkonkurencyjna w klasyfikacji drużynowej wyprzedzając drugą drużynę o 25 punktów, a trzecią aż o 35 punktów.
Także w klasyfikacji indywidualnej dwa czołowe miejsca zajęli nasi uczniowie: zwyciężył Kacper Kielar przed Wojciechem Wiluszem.
Drużynę do turnieju przygotowywał i opiekę sprawował dyrektor Leszek Zajdel.
![]() |
Po 10 miesiącach wytężonej pracy 19 czerwca żegnaliśmy rok szkolny 2018/2019. Tradycyjnie zakończenie rozpoczęło się od mszy świętej odprawionej przez księży katechetów w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu, po czym uroczystość kontynuowana była w murach szkoły, gdzie zebrali się uczniowie, rodzice i nauczyciele. |
![]() |
10 czerwca br. uczniowie klas I, II i III TŻ i UG rywalizowali w II etapie konkursu o tytuł Szkolnego Mistrza Kuchni”. Tym razem tematem przewodnim była: „Zakąska wiosenna i napój”. Dwuosobowe zespoły miały przygotować własną recepturę, porcję degustacyjną oraz prezentację zakąski wiosennej i napoju. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Przygotowane zestawy zaskoczyły jury aranżacją i smakiem. Po podsumowaniu wyników I i II etapu konkursu tytuł Szkolnego Mistrza Kuchni uzyskali: Mateusz Bajda i Damian Zygmunt z klasy II. II miejsce zajęły uczennice klasy I: Wiktoria Szajna i Daria Śliwińska. |
![]() |
Od września bieżącego roku Zespół Szkół w Iwoniczu i Szkoła w Sabinowie rozpoczną współpracę w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego na obszarze trans granicznym INTERREG Polska – Słowacja” składającym się z licznych działań obejmujących rozbudowę i wyposażenie warsztatów szkolnych, szkoleń dla uczniów i nauczycieli, wyjazdów edukacyjnych oraz wakacyjnych staży i praktyk. 13 czerwca 2019 roku delegacja Zespołu Szkół w Iwoniczu przebywała w Sabinovie na Słowacji. W ramach Dni Sabinova tamtejsza Szkoła zorganizowała zawody sportowe w nietypowych dyscyplinach. |
![]() |
W ramach realizacji Projektu „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klas I, II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w kursach podnoszących ich kwalifikacje w zawodzie. Od 14 maja do 27 maja 2019r. w pracowniach szkolnych pod okiem fachowców młodzież zdobywała nowe umiejętności na kursach: baristycznym, kelnerskim i carvingu. W kursie baristycznym uczestniczyło 14 uczniów klasy II i III TŻ i UG. Uczestnicy zdobyli umiejętności obsługi profesjonalnego ekspresu do kawy , różnych sposobów parzenia kawy i wykorzystania naparu do sporządzania napojów kawowych. |
![]() |
Przez trzy dni 29-31 maja 2019 r. 19 osobowa grupa uczniów z klas I i II LO oraz dwóch śmiałków z klasy III technikum uczestniczyło w kolejnym obozie dla klas mundurowych. Obóz prowadzili znani już instruktorzy firmy Kadet.Pl. W tegorocznym szkoleniu naszym kadetom towarzyszyli uczniowie z Zespołu Szkół im. St. Staszica z Tarnobrzega. W programie tegorocznego obozu znalazły się między innymi: mosty linowe nad rzeką, zjazdy na linach z mostu, transport rannych z wysokości, elementy zielonej i czarnej taktyki stosowanej przez oddziały specjalne, działanie bojowe z użyciem markerów paintballowych, pierwsza pomoc przedmedyczna z użyciem fantomów i sztucznych ran. |