![]() |
W dniu 9 maja 2017 roku w Hali Widowiskowo- Sportowej w Krośnie odbyła się VIII już edycja Majówki Misyjnej pod hasłem:,,Idźcie i głoście”. W spotkaniu wzięło udział blisko 1300 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Krosna i okolic. Gościem specjalnym była siostra misjonarka Jolanta Burdak i ojciec Benvidindo Rodrigues z Cabo Verde. Majówka to wspólne zabawy, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego o tematyce misyjnej, afrykańska szkoła, wystawy, Targ pod Baobabem, fryzury świata, malowanie twarzy i Cukiernia Bambino - to okazja do poznania kultury oraz codziennego życia mieszkańców Wysp Zielonego Przylądka. |
![]() |
W dniach 8-12.05.2017r. uczniowie klasy I LO brali udział w obozie szkoleniowym piechoty górskiej prowadzonym przez zespół instruktorów firmy KADET. PL . Obóz został zorganizowany na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w Jerzmanowicach-Łazach. W trakcie obozu przyszli adepci służb mundurowych realizowali tematykę z zakresu taktyki wojskowej, pierwszej pomocy i ratownictwa pola walki, szkolenia kryzysowego, taktyki nocnej oraz technik linowych. |
![]() |
|
![]() |
28 kwietnia 2017 roku w ArtKinie w Krośnie odbył się VI Powiatowy Piknik Artystyczny pod hasłem „Żyj zdrowo i kolorowo”, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Krośnie. Jego głównym celem było promowanie rodzinnych wartości, dobrych wzorców oraz zdrowego stylu życia. Otwarcia pikniku dokonał nasz szkolny zespół „Krakowiak”, wykonując krakowiaka. Występ ten był możliwy dzięki dużemu zaangażowaniu Pani Teresy Mazurek i Katarzyny Gładysz oraz pasji i zaangażowaniu naszych uczniów. |
![]() |
28 kwietnia 2017 r. zakończył się z pewnością także i dla naszych absolwentów najpiękniejszy czas w życiu, bo okres beztroskiej szkolnej młodości. Szkoła to nie tylko nauka, ale rozwijanie pasji, zainteresowań, wycieczki, ogniska, przyjaźnie i gorące uczucia. Tym trudniej było młodszym kolegom pożegnać tych wszystkich, którzy służyli im swoją wiedzą i szkolnym doświadczeniem. Z sympatią i życzliwością pomagali rozwiązywać problemy niedoświadczonych roczników. Monika pięknie wyśpiewała, a dziewczyny z II LO życzyły starszym kolegom dobrych wyborów i powodzenia na egzaminie maturalnym. |
![]() |
W dniu 25 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole finał XI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej z udziałem uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Celem konkursu, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Krośnie jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz promocja lokalnych talentów. Na przesłuchania zgłosiło się blisko 60 recytatorów. |
![]() |
26 kwietnia b.r. w ramach preorientacji zawodowej uczniowie klas I i II LO wraz z wychowawcami odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Przewodnikiem po Komendzie był pan st. kapitan Janusz Litwin. Podczas wizyty strażacy prezentowali m.in. sprzęt ratowniczo-pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki. Młodzież oglądała różnorodne wozy strażackie, a także sprzęt do gaszenia pożarów oraz innych trudnych sytuacji wymagających interwencji straży. Wizyta pozwoliła uczniom zapoznać się bliżej ze specyfiką pracy tej tak bardzo potrzebnej, ale także ciężkiej i niebezpiecznej służby. |
![]() |
Późnym popołudniem 24 kwietnia, grupa sześciu uczennic z kl. I LO pod opieką p. A.Gościńskiej uczestniczyła w pokazie i spotkaniu autorskim twórców filmu „Akcji Pensjonat”. Film opowiada o historii uwolnienia 66 więźniów politycznych z gestapowskiego więzienia w Jaśle, w sierpniu 1943 roku. W brawurowej akcji uczestniczyło 5 żołnierzy polskiego podziemia, dowodzonych przez Zenona Sobotę pseudonim „Korczak”. Wydarzenie to zapisało się bardzo mocno w historii Jasła i regionu oraz było komentowane przez zagraniczne stacje radiowe. Zgromadzeni zapoznali się także z kulisami pracy nad filmem, które przedstawił Bogdan Miszczak właściciel Telewizji Obiektyw, pasjonat historii, związany z Jasłem i Krosnem. Twórca przybliżył także widzom sylwetki bohaterów filmowych oraz historię Jasła i regionu w czasie II wojny światowej. |
![]() |
W piątek 31 marca 2017 roku w naszej bibliotece szkolnej gościliśmy siostry misjonarki ze Zgromadzenia Sióstr Klawerianek z Krosna. Siostra Agata swoją prelekcję o życiu mieszkańców Zielonego Przylądka urozmaiciła pokazem zdjęć, które stanowią dokumentację fotograficzną jej pobytu na wyspie Cobo Verde. Spotkanie było zachętą do pracy na rzecz wolontariatu misyjnego, a tym samym przygotowaniem członków Szkolnego Koła Caritas do udziału w majówce misyjnej, która odbędzie się w Krośnie w dniu 9 maja b.r. |
![]() |
W ramach realizacji Projektu „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej uczniowie klasy III i IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w kursach podnoszących ich kwalifikacje w zawodzie. Od 13.04 do 20.04 2017r. w pracowniach szkolnych pod okiem fachowców młodzież zdobywała nowe umiejętności na kursach: somelierski i kelnerski. |
Ogłasza się rekrutację na staże uczniowskie i praktyki zawodowe w ramach projektu pt. „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Rekrutacja na te formy wsparcia trwa od 01 maja 2017 r do 31 maja 2017r.
Dokumenty rekrutacyjne dostępne są w Biurze Projektu i na stronie www.zs.iwonicz.pl Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie realizacji projektu pt. „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu” dostępnym w: Biurze Projektu, na stronie www.zs.iwonicz.pl, nr telefonów: 134351811 lub 509233066
![]() |
W malowniczej scenerii Jury Krakowsko - Częstochowskiej w dniach od 5 do 7 kwietnia 2017 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych – Lgota 2017. Główne przesłanie Turnieju to zarówno szeroko rozumiana promocja służb mundurowych, jak i integracja oraz wymiana doświadczeń pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi prowadzącymi klasy o profilu mundurowym. Kulminację kilkudniowego współzawodnictwa stanowiło wyłonienie najlepszej szkoły przygotowującej kandydatów do służby w Wojsku, Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej. |
![]() |
Hala MOSiR w Krośnie była miejscem rozgrywania zawodów półfinałowych w koszykówce dziewcząt. Zawody odbyły się z udziałem czterech szkół ponadgimnazjalnych wyłonionych z wcześniejszych eliminacji powiatowych i rejonowych: ZSP nr 5 Sanok, ZSO Brzozów, ILO Krosno i ZS Iwonicz. Grano 4x7minut. Bardzo udanie zaprezentowała się drużyna naszej szkoły. Dziewczyny pokazały szybką, dynamiczną i skuteczną koszykówkę. W pierwszym meczu turnieju pokonały ZSO Brzozów 32:21. |
![]() |
Społeczność Zespołu Szkól w Iwoniczu już kolejny raz przyłączyła się do Krośnieńskiej Akcji Pola Nadziei 2017. Członkowie Szkolnego Koła Caritas przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz krośnieńskiego hospicjum. W tym roku zebrano kwotę 242,40 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, pomagając w wykonaniu kwiatów oraz ofiarując ,,przysłowiową złotówkę’’. Szkolne Koło Caritas |
![]() |
6 kwietnia uczniowie klasy I i II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wzięli udział w szkolnym konkursie na ,,Babkę Wielkanocną”. Do rywalizacji stanęło 6 dwuosobowych zespołów. Po dwugodzinnych zmaganiach na stole pojawiło się 6 pięknych, pachnących wanilią i czekoladą babek. Przed komisją konkursową stanęło trudne zadanie wyłonienia zwycięzcy. |
![]() |
23 – osobowa grupa uczniów klasy II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką nauczycieli: Marii Harłacz i Krystyny Kubit wzięła udział w Akademickich Dniach Nauki w PWSZ w Krośnie. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat: „Sztuczna inteligencja a energetyka”, wygłoszonego przez prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeusza Wszołka oraz wykładu prof. nadzw. dr hab. inż. Włodzimierza Wójcika na temat: „Zagrożenia środowiskowe nanotechnologią”. |
![]() |
12 kwietnia przed Pomnikiem Ofiar Katynia w Krośnie, zebrali się parlamentarzyści, władze powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna, samorządowcy, duchowni, kombatanci, dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, młodzież oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Naszą szkołę reprezentowali : p. dyrektor L. Zajdel, nauczyciele – A. Gościńska i E. Zajdel oraz uczniowie klasy I i II LO. Celem spotkania było oddanie hołdu tysiącom polskich żołnierzy pomordowanych na terenie ZSRR w 1940r. oraz upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej z 2010r. |
![]() |
W dniu 27 marca 2017r. w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców z udziałem czterech najlepszych szkół naszego województwa. W gronie tych szkół znalazła się reprezentacja naszych szczypiornistów, którzy wcześniej przebrnęli przez poszczególne etapy rywalizacji zwyciężając w zawodach powiatowych, rejonowych i półfinałowych. W finale wiadomo było, że zespoły z Mielca i z Rzeszowa są poza zasięgiem, gdyż ich zawodnicy na co dzień zawodowo zajmują się piłką ręczną uczestnicząc w rozgrywkach o zasięgu ogólnopolskim. |
![]() |
Dnia 7 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół w Iwoniczu odbyło się szkolenie „AutoAsertywni”. Warsztaty zostały zorganizowane dla uczniów klas II Z oraz II TPS/TMR. Warsztaty z cyklu „NIGDY NIE PROWADZĘ POD WPŁYWEM… pasażerów” przeprowadził szkoleniowiec z Impuls - Akademii Auto Świat – Krosno. Dla większości młodych ludzi uzyskanie prawa jady to ogromny krok w dorosłość kojarzoną z niezależnością, wolnością i swobodą poruszania się. W szkoleniu na kierowców bardzo często zapomina się jednak o tym, co najważniejsze: o odpowiedzialności za siebie, pasażerów i innych użytkowników dróg. Więcej informacji o kampanii na http://akademia.autoswiat.pl/autoasertywni/ |
![]() |
W dniu 3.04.2017r. na trasie biegowej przy naszej szkole odbyły się Powiatowe Indywidualno - Drużynowe Biegi Przełajowe. Zawody przeprowadzone w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady były eliminacją do etapu rejonowego z udziałem najlepszych szkół powiatu strzyżowskiego, jasielskiego, krosno-grodzkiego i krośnieńskiego. Łącznie odbyło się osiem biegów, z których do kolejnego etapu kwalifikowały się dwie najlepsze drużyny z każdego biegu oraz zawodnicy, którzy w poszczególnych startach uplasowali się na miejscach 1-3. |
![]() |
2 kwietnia w Iwoniczu–Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające Tragedię Smoleńską. Po nabożeństwie oraz Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w kościele parafialnym w Iwoniczu–Zdroju, w sali kina „Wczasowicz” miała miejsce uroczystość patriotyczna przygotowana przez uczniów ZSGH. W jej trakcie ogłoszono wyniki konkursu „Warto być Polakiem”, organizowanego pod patronatem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Wojciecha Fałkowskiego. Wzięło w nim udział blisko 150 uczniów, rywalizujących w kategoriach: plakat, wypracowanie, wiersz oraz prezentacja multimedialna/film. |