Ogłasza się rekrutację na kursy w ramach projektu pt. „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
![]() |
Wyśpiewała Alina, a Paulina i Asia przekonywały wszystkich, że to właśnie w Zespole Szkół w Iwoniczu są najwspanialsi Panowie… Tak świętowaliśmy w tym roku Dzień Chłopaka w naszej szkole. Wzorem roku ubiegłego odwiedziła nas Telewizja MEN, która tym razem zaproponowała nam nakręcenie programu rozrywkowego – pt. „Teleturniej wierszowany” W jury konkursowym zasiadły "gwiazdy polskiego show biznesu" – p.Jolanta Bajgier, p.Maria Harłacz, p.Marta Dragan i p.Anna Korbecka. Do rywalizacji o nagrodę główną stanęły męskie klasy naszej szkoły I TMR/TPS, II TMR/TPS, III TMR/TPS, II Z wraz ze swoimi wychowawcami p.Konradem Guzikiem, p.Jackiem Winiarskim, p.Tomaszem Staroniem i p.Pawłem Kowalskim. |
![]() |
29 września 2017r. grupa turystów z naszej szkoły wzięła udział w XXVI Młodzieżowym Rajdzie „Poznajemy Bieszczady” zorganizowanym przez Oddział PTTK w Krośnie. Trasa rajdu wiodła przez mniej znane rejony Bieszczadów, z Bukowca przez szczyt Korbania do Łopienki. Zielona ścieżka przyrodnicza z Bukowca prowadziła lasem, w którym na młodych turystów czekało wiele atrakcji. Wspinając się na Korbanię mijali okopy pamiętające I wojnę światową, podziwiali niezwykłe wysypy grzybów, czy rozpoznawali na szlaku liczne tropy zwierząt zamieszkujących bieszczadzkie lasy. |
| 26 września 2017 r. uczniowie klasy I LO i I TMRiA/TPS pod opieka wychowawców p. Bożeny Zajdel i p. Konrada Guzika gościli w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie. Uczniowie mieli okazję do poznania specyfiki służby policjantów oraz utrwalenia wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich. Wysłuchali ciekawych prelekcji wygłoszonych przez przedstawicieli wydziału prewencji oraz technika kryminalistyki. Przedstawiciel wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji omówił zagadnienia dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przedstawiono również zasady doboru kandydatów do służby w Policji. |
![]() |
Siedemdziesiąt osiem lat temu, 31 sierpnia Hitler wydał rozkaz napaści na Polskę. Już kolejnego dnia okręt szkoleniowy Schlezwig–Holstein rozpoczął ostrzeliwanie przyczółku Westerplatte. Tak rozpoczęła się II wojna światowa, która na niemal 6 lat ogarnęła najpierw Europę, a później prawie cały świat. Dramat II wojny światowej jest nie tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Będziemy o nich pamiętać, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. |
![]() |
Środę, 13 września 2017r., pierwszoklasiści zapamiętają jako wyjątkową w życiu szkolnym, gdyż właśnie w ten dzień zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół w Iwoniczu. Starsze koleżanki ze Samorządu Uczniowskiego przygotowały tzw. „otrzęsiny” - zabawy i zgadywanki, które wybrane drużyny pięcioosobowe z kl I TŻ, I LO, I TMR/TPS i I kl branżowej musiały rozwiązać. Wychowawcy tych klas wspierali podpowiedziami, a także sami brali udział w konkurencjach sprawnościowych, które rozgrywane były w sali gimnastycznej naszej szkoły. |
![]() |
W poniedziałek, 4 września, rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Zainaugurowaliśmy go mszą świętą w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Następnie jak co roku społeczność Szkoły spotkała się na uroczystym apelu. Uroczystość zainicjowana została odśpiewaniem hymnu Polski. Dyrektor szkoły pan Leszek Zajdel przywitał serdecznie wszystkich zgromadzonych gości, szczególnie uczniów rozpoczynających naukę w klasach pierwszych: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Technikum Pojazdów Samochodowych i Branżowej Szkoły I Stopnia. |
![]() |
Wesele Stanisława Wyspiańskiego jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 roku. Uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Iwoniczu, tj. kl. I LO, I TŻ, I TMR/TPS oraz I BSIS włączyli się w tę ogólnopolską akcję. W bibliotece szkolnej /w środę 6.09.2017/ fragmenty dramatu Wesela Stanisława Wyspiańskiego czytali nauczyciele i uczniowie. |
![]() |
W lipcu i sierpniu 2017 r. młodzież Zespołu Szkół w Iwoniczu uczestniczyła w stażach i praktykach zawodowych przeprowadzonych w ramach projektu "Poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu", współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. |
23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Zgodnie z wieloletnią tradycją uroczystość rozpoczęliśmy od strony duchowej w kościele p.w. Wszystkich Świętych w Iwoniczu. Część oficjalna odbyła się na szkolnej sali gimnastycznej, na której zgromadzili się uczniowie , nauczyciele oraz rodzice. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego Pan Dyrektor Leszek Zajdel podsumował mijający rok szkolny, przypominając najważniejsze wydarzenia i sukcesy. Dziękował wszystkim za pracę, zaangażowanie i poniesiony wysiłek. |
![]() |
Od 06 czerwca do 19 czerwca 2017 r w ramach projektu „Poprawa jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu” w pracowniach szkolnych pod okiem fachowców młodzież i nauczyciele zdobywała nowe umiejętności i kwalifikacje na kursach: baristycznym, carwingu oraz kursie chemizacji z zakresu stosowania środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy. Kurs carwingu ukończyło 7 uczniów z klasy I i II TŻ i UG oraz dwóch nauczycieli. |
Szkolne Koło Caritas dziękuje wszystkim, którzy wsparli akcję zbierania nakrętek. Nakrętki zostaną zamienione na sprzęt rehabilitacyjny dla chorej Marysi Zawiszy z Krosna.
![]() |
14 czerwca 2017r. 20 - osobowa grupa wędrowców naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Zajdel i pana Marka Rygla wyruszyła w Bieszczady. Głównym celem było przejście jedną z najpiękniejszych bieszczadzkich tras z Wołosatego przez Tarnicę, Bukowe Berdo do Mucznego. Wczesna pobudka i punktualnie o 6 rano wyruszamy busem ze szkolnego parkingu w kierunku Wołosatego, zabierając po drodze kolejne osoby. Po przeszło dwugodzinnej podróży docieramy do Wołosatego, gdzie czeka na nas przewodnik pan Wojomir Wojciechowski, pracownik Bieszczadzkiego Parku Narodowego. |
![]() |
W dniach 7-9.06.2017r. uczniowie klasy II TMR/TPS uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej w Pieniny i do Zakopanego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie mogli podziwiać Wysokie Tatry oraz znajdujące się na Podtatrzu Pieniny. W wycieczce udział wzięli: Kamil Józefczyk, Jakub Kenar, Kacper Kielar, Jakub Kijowski, Damian Wilk, Artur Czernatowicz, Kamil Królicki, Jakub Szurlej, Grzegorz Moskal oraz Maciej Pelc z klasy II LO, a wycieczkę zorganizował wychowawca klasy: Tomasz Staroń. |
w ramach realizowanego projektu pt. „Program poprawy jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół w Iwoniczu”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w roku szkolnym 2016/2017. Szczegółowe informacje na stronie BIP.
![]() |
Dnia 31 maja 2017 roku na terenie obiektów sportowych naszej szkoły odbył się VI Powiatowy Piknik Sportowy. Na to wydarzenie złożył się Turniej Trójek Piłkarskich oraz Powiatowy Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Imprezę uroczyście otworzył Dyrektor Zespołu Szkół w Iwoniczu Leszek Zajdel. |
![]() |
Uczeń klasy II technikum mechanizacji rolnictwa Damian Wilk został mistrzem województwa podkarpackiego w finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Tegoroczne turniej odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krośnie i wzięło w nim udział 36 uczestników reprezentujących 12 szkół - zwycięzców eliminacji powiatowych. Turniej składał się z kilku konkurencji. Najpierw uczestnicy rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań oraz test z historii motoryzacji. |
![]() |
W trosce o nasze środowisko i potrzebę poszerzania świadomości ekologicznej w maju uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w konkursie na prezentację multimedialną pod hasłem „Alternatywne źródła energii”. Miejsce I zdobyła Monika Urbanek z kl. I TŻ, miejsce II Wiktoria Płoska z kl. I LO, miejsce III Sabina Koczera z kl. II TŻ. Zwycięzcom gratuluję, a pozostałym uczestnikom dziękuję za udział życząc dalszych sukcesów. |
![]() |
By uczcić Dzień Dziecka i trochę „uciec” od szkolnych trosk, klasa II LO udała się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie pod opieką wychowawczyni p.Agnieszki Gościńskiej i p.Marii Blicharczyk. Warto było poznać historię przemysłu szklarskiego w naszym regionie, spróbować swoich sił w dmuchaniu szklanych baniek i pękać ze śmiechu oglądając swoje i kolegów odbicia w krzywym zwierciadle. Teraz już tylko pozostała intensywna nauka, nadrabianie zaległości, bo koniec roku szkolnego tuż, tuż … |
![]() |
30.05. 2017 pierwszoklasiści z technikum żywienia, technikum mechanizacji rolnictwa oraz technikum pojazdów samochodowych pod opieką pani Anny Kolarczyk i pana Zbigniewa Suchodolskiego odwiedzili Narodowy Bank Polski w Rzeszowie. Młodzież poznała funkcje NBP, wzięła udział w pokazie zabezpieczeń banknotów, zwiedziła także mini muzeum bankowe połączone z wystawa numizmatyczną. Przyznajemy, że z żalem patrzyliśmy na worki wypełnione rozdrobnionymi banknotami, które zostały wycofane z obiegu... Wszyscy odczuliśmy nagłą potrzebę układania puzzli… |
![]() |
W dniu 1 czerwca 2017r. uczniowie klasy I TPS – technik pojazdów samochodowych w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce do zakładu ZUN PGNiG w Krośnie. Głównym celem było zapoznanie uczniów z nowoczesnym parkiem maszynowym oraz wskazanie zastosowania zdobytej w szkole wiedzy w rzeczywistym środowisku jakim jest zakład pracy. "... Na początku wysłuchaliśmy wykładu nt. kalibracji przyrządów pomiarowych, zasad i metod wykonywania pomiarów oraz prowadzenia dokumentacji technicznej. Następnie w czasie zajęć warsztatowych wykonywaliśmy pomiary przy użyciu przyrządów suwmiarkowych, mikrometrycznych oraz do pomiaru kół zębatych. |