Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Informuję, że Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 1 w Krośnie funkcjonuje stacjonarnie nieprzerwanie od początku epidemii realizując w szczególności zadania z zakresu diagnozy i terapii, opiniowania i orzecznictwa oraz doradztwa zawodowego, w warunkach rygoru sanitarnego, zgodnie z przyjętym harmonogramem postępowania przeciwepidemiologicznego.
W odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu epidemii podejmujemy jednocześnie alternatywne formy wsparcia psychologiczno-pedagogicznego (możliwość telefonicznych konsultacji i porad, możliwość terapii w formule hybrydowej).
Projekt pt. „Z Iwonicza na europejski rynek pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079159 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe
Zespół Szkół w Iwoniczu informuje, że rozpoczyna się rekrutacja do projektu „Z Iwonicza na europejski rynek pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079159, który jest realizowany w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła realizuje projekt pt.„Z Iwonicza na europejski rynek pracy” o numerze 2020-1-PL01-KA102-079159 w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe. W ramach projektu zostaną zrealizowane dwie zagraniczne mobilności zawodowe, w których udział w sumie weźmie 60 uczniów oraz 6 nauczycieli.
W ramach każdej z mobilności uczniowie realizować będą 80-godzinny program praktyk zawodowych, a także program edukacyjno-kulturowy. Pozwoli to na wszechstronny rozwój uczniów. Wyjazd zostanie poprzedzony szkoleniami przygotowawczymi, który umożliwią efektywny udział w każdej z mobilności. Do udziału w projekcie uczniowie zostaną wyłonieni w ramach procesu rekrutacji. Głównym celem projektu jest umożliwienie 60 uczniom ZS udziału w praktykach zawodowych we włoskich i greckich przedsiębiorstwach, co posłuży ich zawodowemu i osobistemu rozwojowi, a także rozwojowi współpracy z włoskimi i greckimi partnerami na polu wymiany dobrych praktyk sektora kształcenia i szkolenia zawodowego.
![]() |
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jak pisał prezydent Lech Kaczyński „ma [on] być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny”. Data ta jest nieprzypadkowa – 1 marca 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy walki. Tworzyli oni kierownictwo ostatniej ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej. „Żołnierze Wyklęci" określani także mianem „Żołnierzy Niezłomnych” to żołnierze zbrojnego podziemia niepodległościowego walczący przez lata z reżimem komunistycznym o wolną, suwerenną Polskę. Ludzie skazani przez ówczesne władze na fizyczną likwidację i zapomnienie. |
Powiat Krośnieński zakupił sprzęt w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych na lata 2020 – 2024 - „Aktywna tablica”. Nowy sprzęt trafił do - Zespołu Szkół w Iwoniczu, Zespołu Szkół w Jedliczu, Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Jedliczu, Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu – Zdroju, Zespołu Szkół przy Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Iwoniczu.
Idą święta
Ciepło serc
Kolędy śpiew
Piękne chwile los nam daje w darze
Wszystkie troski nikną wokół nas
Gdy zaświeci pierwsza z wszystkich gwiazd
Radość i Nadzieja
Rozpromieni cały świat
Świąteczny już nastał czas
Święta, ach święta miłości to czas
Nie pozwól, by ogień ten kiedykolwiek zgasł
Serdecznie życzymy, by wyjątkowy klimat Bożego Narodzenia trwał przez cały Nowy Rok, by dobro, życzliwość, miłość i pokój zagościły w naszych sercach na zawsze…
Samorząd Uczniowski
![]() |
Zespół Szkół w Iwoniczu przyłączył się do Akcji #Razem na Święta, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W tym mijającym trudnym roku każdy gest pomocy jest cenny bardziej niż kiedykolwiek. Uczniowie naszej szkoły czynią dobro poprzez:
Dziękujemy wszystkim, a w szczególności mieszkańcom internatu za zaangażowanie i wsparcie akcji. |
Zespół Szkół w Iwoniczu realizuje projekt: „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego na obszarze transgranicznym” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg VA Polska-Słowacja 2014-2020.
![]() |
Listopadowe dni to szczególny czas, w którym wraca pamięć o tych, którzy odeszli. Wspominamy naszych najbliższych oraz bohaterów i patriotów, którzy na różne sposoby w czasach wojny i pokoju służyli ojczyźnie. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół w Iwoniczu w przeddzień 11 listopada zapalili znicze i postawili donice chryzantem na grobach lokalnych patriotów spoczywających na miejscowym cmentarzu oraz w Lesie Grabińskim. W taki sam sposób wyrazili pamięć o kapitanie Stanisławie Adamczyku i św. Janie Pawle II. Oddali również hołd patronowi szkoły, Witoldowi Pileckiemu. |
![]() |
W odpowiedzi na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej 10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, punktualnie o godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Tegoroczne wspólne śpiewanie było odmienne od poprzednich, bo odbyło się on-line. Łącząc się za pomocą komunikatorów internetowych uczniowie poszczególnych klas wraz ze swoimi wychowawcami w sposób wirtualny odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. |
Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu informuje, że w dniu 5 listopada 2020r. Minister Edukacji Narodowej w drodze rozporządzenia zdecydował o przedłużeniu nauki zdalnej w szkole na czas od dnia 9 listopada do dnia 29 listopada 2020r.
Zajęcia edukacyjne z przedmiotów teoretycznych i zajęć praktycznych prowadzone będą zdalnie – z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia edukacyjne prowadzone jako zdalne nauczanie będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem zajęć znajdującym się na stronie internetowej szkoły.
Zajęcia edukacyjne w systemie zdalnego nauczania są dla uczniów obowiązkowe.
Uczniowie klasy III liceum ogólnokształcącego oraz uczniowie klas IV technikum przystępujący do egzaminu maturalnego będą mieli zapewnione konsultacje indywidualne oraz grupowe z nauczycielami z przedmiotów, z których uczniowie przystępują do egzaminu maturalnego (szczegółowy harmonogram spotkań przekażą uczniom nauczyciele poszczególnych przedmiotów).
Dla uczniów klas IV technikum: żywienia i usług gastronomicznych, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz pojazdów samochodowych, przystępujących w najbliższej sesji egzaminacyjnej, do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie zostaną zorganizowane w tym okresie zajęcia praktyczne (szczegółowy plan przekażą nauczyciele prowadzący zajęcia praktyczne).
Uczniowie, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, będą mieli zajęcia zorganizowane w szkole lub będą mieli możliwość realizacji zajęć zdalnie na terenie szkoły.
Internat Zespołu Szkół w Iwoniczu pracuje w systemie stacjonarnym.
Dyrektor L. Zajdel
W dniu 23.10.2020 r. na Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, odbył się finał konkursu o nazwie "Młoda Strefa Biznesu" na najlepszy biznesplan. Uczeń naszej szkoły Mateusz Bek z KL. III TMR zajął II miejsce w kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych (w konkursie brali również udział studenci). Wszystkich uczestników w tym roku było 40. W poprzednim roku w tym samym konkursie nasz uczeń Wojciech Wilusz był III-ci a dwa lata temu Damian Wilk I-y. Opiekunem uczniów był nauczyciel Zbigniew Suchodolski.
Dyrekcja Zespołu Szkół w Iwoniczu informuje, że od dnia 26.10.2020r. do 8.11.2020r. zajęcia edukacyjne z przedmiotów teoretycznych i zajęć praktycznych prowadzone będą zdalnie – z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zajęcia edukacyjne prowadzone jako zdalne nauczanie będą prowadzone zgodnie z obowiązującym planem zajęć znajdującym się na stronie internetowej szkoły.
Zajęcia edukacyjne w systemie zdalnego nauczania są dla uczniów obowiązkowe.
Szczegółowe informacje w tym zakresie przekażą uczniom nauczyciele poszczególnych przedmiotów i rodzajów zajęć oraz wychowawcy klas.
Uczniowie, którzy nie mają możliwości realizowania zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, będą mieli zajęcia zorganizowane w szkole lub będą mieli możliwość realizacji zajęć zdalnie na terenie szkoły.
Internat Zespołu Szkół w Iwoniczu pracuje w systemie stacjonarnym.
Dyrektor Leszek Zajdel
Wybory do organów Samorządu Uczniowskiego odbywają się raz w roku szkolnym, nie później niż do 15 października. Chyba, że zaistnieje potrzeba przedłużenia kadencji organów spowodowana czynnikami zewnętrznymi (np. zagrożenie epidemiologiczne, klęski żywiołowe itp..” (Rozdział IV: Ordynacja wyborcza; § 2).
Z powodu sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju następuje przedłużenie kadencji Rady Samorządu Uczniowskiego w obecnym roku szkolnym. Swoje funkcje nadal będą pełnić: przewodniczący: Wojciech Wilusz IV TMRiA/TPS, zastępca: Mateusz Bek III TMRiA/TPS, skarbnik: Dawid Owczarski III TMRiA/TPS
![]() |
W tym roku w nieco odmiennej formie pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły. W czwartek 17 września br. lekcje wychowawcze przeznaczone zostały na tradycyjne otrzęsiny. Ograniczeni wymogami sanitarnymi organizatorzy spotkania, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, musieli zrezygnować ze wspólnych zabaw i prac w grupach. Podobnie jak w ubiegłym roku stworzono ,,telewizyjne studio'' a w drugiej edycji programu ,,Szkolnego Pytania na Śniadanie'' prezenterzy swoim młodszym kolegom i koleżankom z klas pierwszych opowiedzieli o szkole - omówili cechy wzorowego ucznia, wymagającego a zarazem wyrozumiałego wychowawcy. |
![]() |
W piątek 4 września Starostwo Powiatowe w Krośnie włączyło się w ogólnopolskie Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Głośne czytanie fragmentów 5-aktowego dramatu odbyło się przed budynkiem Starostwa. Starosta krośnieński Jan Pelczar do wspólnego czytania "Balladyny" zaprosił: ks. Jana Bielca z parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, przewodniczącego rady Powiatu Andrzeja Krężałka, wicestarostę Andrzeja Guzika, dyrektor - etatowego członka Zarządu Powiatu Monikę Subik, komendanta miejskiego PSP Mariusza Bieńczaka, oficera prasowego KMP w Krośnie Pawła Buczyńskiego, |
dyrektor PUP w Krośnie Reginę Chrzanowską, dyrektor RDLP w Krośnie Grażynę Zagrobelny, dyrektor PCPR Agnieszkę Zygarowicz, dyrektor CUW Renatę Piękoś, dyrektor LO w Jedliczu Iwonę Pytel, przedstawicieli krośnieńskiego szpitala lek. Tomasza Marosza i ratowniczkę medyczną Żanetę Wojnarowicz oraz uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat.