ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image04  Awansem piłkarzy ręcznych do półfinału wojewódzkiego zakończyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach, które odbyły się w Krośnie startowały najlepsze szkoły z powiatów: strzyżowskiego (ZS Strzyżów), Krosno – grodzkiego (ZSP nr 5 Krosno), oraz krośnieńskiego (ZS Iwonicz).

Nie dojechał mistrz powiatu jasielskiego - ZST Jasło. Grano systemem ,,każdy z każdym’’, mecze trwały dwa razy po 15minut.
 W swoim pierwszym spotkaniu nasi piłkarze ręczni nie sprostali faworytowi z Krosna przegrywając 9:7.Mecz był jednak bardzo wyrównany i do końca trzymał w napięciu. Początek był bardzo obiecujący, drużyna prowadziła 2:0 grając skutecznie w ataku i dobrze w obronie. Świetnie bronił Hubert Zaniewicz, który skutecznie zatrzymywał mocne rzuty przeciwnika. Z czasem jednak zaczęła zarysowywać się lekka przewaga przeciwnika, który do przerwy prowadził 5:4.Tuż po przerwie drużyna odrobiła jednobramkową stratę, a następnie wyszła na prowadzenie 6:5.W końcowej fazie spotkania Krośnianie znowu odskoczyli na dwie bramki, których nie udało się już odrobić.
Mimo porażki zespół rozegrał bardzo dobry mecz, który przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się przynajmniej remisem.
 Dobrą formę zawodnicy potwierdzili w drugim spotkaniu wygrywając z ZS Strzyżów 14:8. Całe spotkanie przebiegało pod dyktando naszej drużyny, a wynik ani przez chwilę nie był zagrożony. Drużyną kierował kapitan - Kamil Kędzior, niezawodny w ataku i w obronie. W ataku skuteczni byli Marcin Lenik i Bartek Kasprzycki oraz skrzydłowi: Mateusz Wokurka i Wojciech Skwara. Dużą pracę na kole wykonał Michał Huta, a w bramce dobrymi interwencjami popisywał się Hubert Zaniewicz. Dobre zmiany dali także rezerwowi: Kornel Rajchel, Eryk Szarek oraz Kamil Królicki.
Zwycięstwo z mistrzem powiatu strzyżowskiego zagwarantowało nam drugie miejsce w turnieju i trzeci raz z rzędu awans do półfinału wojewódzkiego.
Chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnego sukcesu, tym razem w półfinale wojewódzkim.

Szkołę reprezentowali:

  1. Hubert Zaniewicz III LO
  2. Kamil Kędzior III LO
  3. Wojciech Skwara III LO
  4. Michał Huta III LO
  5. Kornel Rajchel III LO
  6. Marcin Lenik II LO
  7. Bartłomiej Kasprzycki II Z
  8. Mateusz Wokurka II LO
  9. Eryk Szarek I LO
  10. Kamil Królicki I TPS

Opiekun:
Tomasz Staroń