ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image05 

 Andrzejki to specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się wkrótce adwentem. Stałym elementem tego wieczoru są wróżby, które praktykowały nie tylko nasze prababki, ale i znacznie starsze pokolenia. To zwyczaj sięgający czasów Słowian. Tej nocy panny sprawdzały, kiedy wyjdą za mąż i jaki będzie ich towarzysz życia. Taki charakter miały Andrzejki w internacie,które odbyły się 25 listopada.

Wychowankowie mieli okazję powróżyć sobie z kart oraz wosku lanego przez dziurkę od klucza, a magiczne serca wskazywały imiona ich przyszłych wybranków. Wszyscy chętnie spożywali przegotowane przez młodzież oraz Panią Katarzynę Gładysz specjały i bawili się przy dźwiękach muzyki dyskotekowej.