ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image26 

 W dniach 6-8 listopada w Zakopanem, pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, odbył się Finał Centralny XXXII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno - Krajoznawczej LZS p.n. „POLSKA – BENELUX – UNIA EUROPEJSKA”.

 Celem olimpiady było: upowszechnianie wiedzy o Unii Europejskiej, poznanie walorów turystyczno ‐krajoznawczych oraz dorobku kulturowego krajów Beneluxu, rozwijanie zainteresowań krajoznawstwem i turystyką kwalifikowaną, propagowanie rozwijania turystycznej współpracy międzynarodowej, kształtowanie pozytywnego wizerunku Polski i promocja regionu Karpat.
W zmaganiach konkursowych wzięli także udział uczniowie naszej szkoły, którzy reprezentowali województwo podkarpackie. Byli to: z klasy II LO Barbara Szumańska, Patrycja Domaradzka Mateusz Wokurka, z klasy III LO Kamil Kędzior , Hubert Zaniewicz i z klasy IV TŻ Karol Małek. 
W końcowej klasyfikacji wojewódzkiej nasza drużyna zajęła VII lokatę.
W czasie pobytu w stolicy polskich Tatr nie zabrakło wycieczki po Zakopanem oraz na Rusinową Polanę z piękną panoramę Tatr polskich i słowackich.
Opiekę nad drużyną sprawowały panie: Teresa Mazurek i Elżbieta Zajdel.