Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 26-30.10.2015r. w Nikozji, na Cyprze odbyła się kolejna wymiana międzynarodowa uczniów w ramach projektu ERASMUS+. W spotkaniu tym uczestniczyło pięć uczennic z naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Marosz-Majewskiej i pani Izabeli Śliwka.

Nasz pobyt na Cyprze rozpoczęliśmy od wizyty w szkole, gdzie odbyło się powitanie wszystkich uczestników projektu oraz pokazy narodowych tańców tego regionu. Mogliśmy zwiedzić szkołę, uczestniczyć w lekcjach, a także przedstawiliśmy prezentacje dotyczące realizacji projektu. Każda z grup biorąca udział w projekcie Erasmus+ przygotowała wystawę lalek i wyrobów charakterystycznych dla swojego regionu.

Podczas kilkudniowego pobytu na Cyprze zwiedziliśmy zabytkowe miasteczko Lefkara. Podziwialiśmy mitologiczne miejsce powstania Afrodyty i piękne mozaiki w Pafos. Z wieży obserwacyjnej widzieliśmy panoramę Nikozji – stolicy Cypru, a także oglądaliśmy ikony i freski w Muzeum Bizantyjskim. Ostatni dzień spędziliśmy nad morzem, w turystycznej miejscowości Larnaca, gdzie zwiedziliśmy zabytki miasta i wypoczywaliśmy na plaży.

Uczniowie popołudniami również miło spędzali czas bawiąc się i doskonaląc swoje umiejętności językowe w gronie rówieśników z Cypru.

Wspomnienia z wyprawy na Cypr zostaną długo w naszej pamięci.

 

DSCF0420.jpg DSCF0489.jpg DSCF0491.jpg

DSCF0493.jpg DSCF0509.jpg DSCF0512.jpg

DSCF0518.jpg DSCF0540.jpg DSCF0555.jpg

DSCF0584.jpg DSCF0594.jpg DSCF0614.jpg

DSCF0633.jpg DSCF0650.jpg DSCF0660.jpg

DSCF0684.jpg