ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 26-30.10.2015r. w Nikozji, na Cyprze odbyła się kolejna wymiana międzynarodowa uczniów w ramach projektu ERASMUS+. W spotkaniu tym uczestniczyło pięć uczennic z naszej szkoły pod opieką pani Katarzyny Marosz-Majewskiej i pani Izabeli Śliwka.

Nasz pobyt na Cyprze rozpoczęliśmy od wizyty w szkole, gdzie odbyło się powitanie wszystkich uczestników projektu oraz pokazy narodowych tańców tego regionu. Mogliśmy zwiedzić szkołę, uczestniczyć w lekcjach, a także przedstawiliśmy prezentacje dotyczące realizacji projektu. Każda z grup biorąca udział w projekcie Erasmus+ przygotowała wystawę lalek i wyrobów charakterystycznych dla swojego regionu.

Podczas kilkudniowego pobytu na Cyprze zwiedziliśmy zabytkowe miasteczko Lefkara. Podziwialiśmy mitologiczne miejsce powstania Afrodyty i piękne mozaiki w Pafos. Z wieży obserwacyjnej widzieliśmy panoramę Nikozji – stolicy Cypru, a także oglądaliśmy ikony i freski w Muzeum Bizantyjskim. Ostatni dzień spędziliśmy nad morzem, w turystycznej miejscowości Larnaca, gdzie zwiedziliśmy zabytki miasta i wypoczywaliśmy na plaży.

Uczniowie popołudniami również miło spędzali czas bawiąc się i doskonaląc swoje umiejętności językowe w gronie rówieśników z Cypru.

Wspomnienia z wyprawy na Cypr zostaną długo w naszej pamięci.