ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
image21

 15 października 2015r. tradycyjnie odbyły się w naszej szkole Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej oraz Sportowe Podsumowanie Roku Szkolnego 2014/2015.
Na uroczystość przybyli zaproszeni gości: radni Sejmiku Wojewódzkiego, przedstawiciele Powiatu Krośnieńskiego, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy szkół, placówek kulturalnych, nauczyciele oraz młodzież.

Uroczystość rozpoczęła minuta ciszy poświęcona pamięci zmarłego przed dwoma miesiącami dyrektora naszej szkoły - Zbigniewa Nogi- Krzyżanowskiego. 

Tradycyjnie podczas spotkania wręczono akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego oraz nagrody Starosty Krośnieńskiego nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej.
Stopień nauczyciela mianowanego z naszej szkoły otrzymała pani Renata Trybus, natomiast nagrody Starosty otrzymały: pani Teresa Mazurek i pani Katarzyna Marosz- Majewska.
W dalszej kolejności wyróżniono uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieński, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się wysokimi wynikami w nauce, sukcesami na olimpiadach, konkursach, turniejach lub osiągnięciami sportowymi. Dyplomy wraz gratulacjami wręczył wicestarosta krośnieński Adolf Kasprzyk.
Wśród 72 wyróżnionych znalazło się 18 uczniów z naszej szkoły. Byli to: Jakub Borys, Anna Filip , Jan Gajda, Anita Gutkowska, Patryk Jakieła, Tomasz Jaracz, Bartłomiej Kasprzycki, Konrad Kijowski, Jerzy Krzanowski, Michał Krzanowski, Karol Małek, Kamil Młocek, Natalia Nóżka, Dominika Rząsa, Karol Urbański, Hubert Zaniewicz, Patryk Zima, Robert Zygmunt.
Pierwszą część uroczystości uświetniły występy uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Jedlicza, którzy przedstawili montaż słowno-muzyczny oraz pokaz musztry, a także występ wokalny pochodzącej z Sieniawy utalentowanej Marysi Jarosz..
W drugiej części imprezy odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu krośnieńskiego rywalizujących w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady Szkolnego Związku Sportowego.
Podobnie jak w latach poprzednich, rywalizująca w ramach Licealiady nasza szkoła zajęła I miejsce wyprzedzając MZSP Miejsce Piastowe i ZSGH Iwonicz Zdrój.

Największe osiągnięcia uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2014/2015 przedstawiają się następująco:

  • srebrny medal w finale wojewódzkim Licealiady w sztafecie 4x100 m chłopców
  • srebrny medal w finale wojewódzkim Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych
  • 4 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej chłopców,
  • 4 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w lidze lekkoatletycznej chłopców

Łącznie uczniowie naszej szkoły zdobyli 396 pkt. dla szkoły, gminy powiatu, co dało 23 miejsce w województwie na 164 sklasyfikowane szkoły.
Tej części uroczystości towarzyszyły występy taneczne zespołu aerobowego z Gimnazjum w Iwoniczu, pokaz tańca breakdance w wykonaniu naszych uczniów: Patrycji Adamik, Klaudii Matelowskiej i Marcina Lenika, a także piosenka o tematyce sportowej w wykonaniu solistek z Sieniawy.
Na zakończenie uroczystości gratulacje, podziękowania oraz życzenia wszystkim wyróżnionym złożyli Starosta Powiatu Jan Juszczak, radny sejmiku Wojewódzkiego Dariusz Sobieraj oraz dyrektor naszej szkoły Leszek Zajdel.