ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
image16

 Zbliżający się koniec nauki w szkole , egzaminy maturalne i pytania co dalej…, stały się inspiracją do zorganizowania wyjazdu uczniów klas maturalnych do Częstochowy i Krakowa.
Po nocnej podróży, wczesnym, pogodnym ale bardzo chłodnym rankiem 8 października grupa uczniów klas III LO, IVTMR/TPS i IV TŻ pod opieką wychowawców p.Elżbiety Zajdel, p.Marka Haręzgi i ks.katechety Zbigniewa Kurko dotarła do Częstochowy i Jasnogórskiego Sanktuarium. Tam przed Cudownym Obrazem Matki Boskiej uczniowie składali swoje modlitewne intencje, a na wałach klasztornych przeżywali rozważania Drogi Krzyżowej.

 W Krakowie uczniowie skierowali się najpierw na ulicę Lipową 4 do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Fabryka Emalia Oskara Schindlera gdzie zwiedzili poruszającą wystawę "Kraków – czas okupacji 1939–1945”. Wystawa jest opowieścią o Krakowie i losach jego polskich i żydowskich mieszkańców w czasie II wojny światowej, ale też o Niemcach – okupantach, którzy pojawili się tutaj 6 IX 1939 i brutalnie przerwali wielowiekową historię polsko-żydowskiego Krakowa. Wielka historia II wojny światowej krzyżuje się tu z życiem codziennym, życie prywatne – z tragedią, która dotknęła cały świat.
Wojenną historię Deutsche Emailwarenfabrik – DEF – i postać jej właściciela Oskara Schindlera przypomniał w 1993 roku film Stevena Spielberga „Lista Schindlera”. Dziś jest to miejsce odwiedzane przez turystów ze wszystkich krajów świata, pragnących osobiście znaleźć się tam, gdzie Oskar Schindler uratował ponad tysiąc osób.
Z ulicy Lipowej uczniowie skierowali swe kroki na Wzgórze Wawelskie, do sanktuarium narodu polskiego – katedry wawelskiej, prawdziwego panteonu narodowego. Uczniowie mogli zobaczyć miejsce koronacji władców Polski, nawiedzić Groby Królewskie, czy oddać się chwili zadumie przy grobach Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, czy Józefa Piłsudskiego.
Chwile zmęczenia i obaw przy pokonywaniu krętych i ciasnych schodów wiodących na Wieżę Zygmuntowską nagrodzone zostały piękna panoramą Krakowa i możliwością dotknięcia serca Dzwonu Zygmunta. 
Wyjazd pozwolił na pogłębienie wiary, wiedzy o historii Polski i więzi koleżeńskich, a postawa uczniów w czasie zwiedzania została wysoko oceniona przez przewodników krakowskich.