Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Pięcioro uczniów z naszej szkoły kolejny raz, wzięło udział w wyjeździe w ramach projektu ERASMUS+ „YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition”. Uczniowie, wraz z opiekunami p. Bożeną Zajdel i p. Anną Kolarczyk, przebywali w dniach od 27 września do 03 października 2015r. w Brukseli na zaproszenie szkoły Athénée Royal de Ganshoren.

Nasi uczniowie wspólnie z młodzieżą, z dziewięciu krajów biorącą udział w projekcie, zwiedzili Parlament Europejski i pobliskie Parlamentarium. Młodzież zapoznała się z historią i zasadami funkcjonowania tej instytucji. Byli również w Muzeum Czekolady i Muzeum Browarnictwa, a także zobaczyli Atomium i Manneken Pis – dwa symbole Brukseli. Zapoznali się z  sytuacją uchodźcy podczas wizyty w Centrum dla Uchodźców. Problemy uchodźców były tematem do dyskusji. Każdy dzień pobytu wypełniony był nowymi atrakcjami i wyzwaniami. Uczestniczyliśmy w międzynarodowych rozgrywkach sportowych, a każdy kraj przedstawiał dyscypliny sportowe, charakterystyczne dla danego regionu. Największą atrakcją był konkurs ERASMUSchef, w czasie którego każda drużyna przygotowywała tradycyjne potrawy. Nasza drużyna przygotowała dla jury ERASMUSchef pierogi, jako typowe polskie danie.

Udział w projekcie ERASMUS+ umożliwia uczestnikom podróżowanie, zawieranie międzynarodowych znajomości, przyjaźni, zdobywanie nowych doświadczeń, a przede wszystkim pogłębianie umiejętności językowych. Co najważniejsze młodzież nie pokrywa kosztów wyjazdu, gdyż projekt jest finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej.

Przed uczniami naszej szkoły kolejna wyprawa, w ramach projektu ERASMUS+, tym razem na Cypr, do której już rozpoczęliśmy przygotowania.

 

IMG_1912.jpg IMG_1914.jpg IMG_1916.jpg

IMG_1935.jpg IMG_7978.jpg IMG_7985.jpg

IMG_7986.jpg IMG_8000.jpg IMG_8006.jpg

IMG_8010.jpg IMG_8019.jpg IMG_8020.jpg

IMG_8028.jpg IMG_8058.jpg IMG_8067.jpg

IMG_8076.jpg IMG_8085.jpg IMG_8088.jpg

IMG_8089.jpg IMG_8101.jpg IMG_8104.jpg

IMG_8113.jpg IMG_8124.jpg