ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
22   W ramach realizacji Projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej  uczniowie klasy 1, 2 i 3 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyli w kursach podnoszących ich kwalifikacje w zawodzie.

Od 13.04 do 09.05 2015r w pracowniach szkolnych pod okiem fachowców młodzież zdobywała nowe umiejętności na kursach : barmańskim, baristycznym i carwingu.
  Kurs carwingu ukończyło 12 uczniów z klasy I i II TŻiUG. Pod okiem mistrza kuchni  P. Jacka Świerka uczyli się wyczarowywać ze zwykłych warzyw i owoców bukiety kwiatów i inne fantazyjne formy służące jako dekoracja stołów i potraw.
  Tajemnice sporządzania kawy poznało 12 uczniów klasy 1 i 2 TŻiUG  uczestniczących  w kursie baristycznym. Zdobyli umiejętności obsługi profesjonalnego ekspresu do kawy, różnych sposobów parzenia kawy i wykorzystania naparu do sporządzania napojów kawowych.
  Uczestnicy szkoleń otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności. Z pewnością pomoże to przyszłym absolwentom w znalezieniu atrakcyjnej pracy.