ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
7   30 kwietnia w naszej szkole odbył się IX Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Krośnie. Od lat propaguje on wśród młodzieży wiedzę historyczną, kształtuje wrażliwość na piękno języka polskiego oraz promuje lokalne talenty. Otwarcia konkursu dokonał dyrektor Zbigniew Noga-Krzyżanowski.

  W przesłuchaniach wzięło udział prawie 70 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z powiatu krośnieńskiego. Każdy z uczestników konkursowych zmagań zaprezentował jeden utwór poetycki o tematyce patriotycznej, a jury wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nagrodzonych znalazły się reprezentantki naszej szkoły: Kinga Sobiecka (I LO), która zajęła w konkursie II miejsce oraz wyróżniona Barbara Szumańska (I LO). Naszą społeczność szkolną reprezentowały także: Patrycja Domaradzka (I LO) oraz Anita Gutkowska (II TAK). Nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali: dyrektor – etatowy członek Zarządu Aleksander Mercik oraz dyrektor szkoły Zbigniew Noga – Krzyżanowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.