ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
17    16 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I i II LO pod opieką wychowawców Urszuli Haduch i Elżbiety Zajdel uczestniczyli w wycieczce do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Inicjatorem wizyty w komendzie był st. kpt. Janusz Litwin, który zapoznał młodzież ze strukturą organizacyjną Państwowej Straży Pożarnej, specyfiką zawodu, zasadami rekrutacji do pracy oraz wymaganiami stawianymi adeptom sztuki strażackiej.

Młodzież poznała także ofertę szkół pożarniczych kształcących oficerów pożarnictwa, aspirantów, podoficerów i szeregowych. Kpt Litwin w niezwykle ciekawy i barwny sposób opowiadał o codziennej pracy formacji zajmującej się prewencją, a także walką z pożarami i innymi zagrożeniami dla zdrowia i życia ludzkiego, dobytku i środowiska. Wskazywał na walory zawodu cieszącego się największym zaufaniem społecznym i zagrożenia w tej odpowiedzialnej profesji.
  Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć sprzęt, z którego korzystają krośnieńscy strażacy w akcjach gaśniczych i ratunkowych. Podziwiali także niezwykłą sprawność fizyczną pracowników PSP, która wymagana jest w codziennej pracy.
Wycieczka klas mundurowych do KMPSP w Krośnie była kolejną okazją do poznania zasad funkcjonowania służb mundurowych w naszym kraju i sprecyzowania planów zawodowych uczniów.