ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
11

  Po raz drugi z rzędu a piąty w historii szkoły drużyna piłkarzy ręcznych wystąpiła w finale wojewódzkim Licealiady. Wzięły w nim udział 4 najlepsze drużyny Podkarpacia wyłonione z eliminacji powiatowych, rejonowych, półfinału wojewódzkiego oraz turnieju barażowego. Turniej odbył się 13 marca 2015 roku w Rzeszowie.

  Nasza drużyna rywalizowała z gospodarzem - V LO Rzeszów oraz ubiegłorocznymi finalistami V LO Mielec i ZSZ Przeworsk. Wszystkie reprezentacje, z którymi przyszło nam się zmierzyć występują w podkarpackiej lidze juniorów, a ich zawodnicy posiadają licencje zawodnicze w dyscyplinie piłka ręczna. Wiele wskazywało na to, że będą to bardzo trudne zawody i tak też było. Nie udało się wygrać żadnego ze spotkań jednak nasi reprezentanci byli zadowoleni ze swojej gry. Udawało się bowiem nawiązać wyrównaną walkę z bardziej ogranymi i lepiej wyszkolonymi technicznie zawodnikami.
  Najlepiej prezentowali się Jakub Skitał, Patryk Gniady, Jakub Skopiński oraz Kamil Kędzior. Dzielnie walczyli Grzegorz Kostycz, Mateusz Wokurka, Wojciech Skwara oraz rezerwowi Marcin Lenik i Michał Huta. W turnieju nie mogli wystąpić kontuzjowani: Jakub Malawski, Sławomir Fortuna i Hubert Zaniewicz, co było dużym osłabieniem zespołu. Udział w turnieju finałowym to ogromny sukces reprezentantów naszej szkoły, którzy w całym cyklu rozgrywek rozegrali 11 spotkań odnosząc 8 zwycięstw i ponosząc tylko trzy porażki.
  Na zakończenie turnieju pamiątkowy puchar za zajęcie IV miejsca w województwie wręczył Prezes PWSZS w Rzeszowie pan Jacek Bigus. Podkreślił, że wręcza Puchar dla najlepszego amatorskiego zespołu piłki ręcznej w województwie.
Wyniki rywalizacji:

  • ZS Iwonicz - V LO Mielec 12 : 20
  • V LO Rzeszów - ZSZ Przeworsk 12 :14
  • ZS Iwonicz - V LO Rzeszów 6 : 22
  • ZSZ Przeworsk - V LO Mielec 9 : 13
  • ZS Iwonicz - ZSZ Przeworsk 15 : 19
  • V LO Rzeszów - V LO Mielec 14 : 8

W drużynie występowali następujący zawodnicy:

1.Hubert Zaniewicz II LO
2.Grzegorz Kostycz III LO
3.Kamil Kędzior II LO
4.Jakub Malawski III LO
5.Jakub Skitał III LO
6.Jakub Skopiński III LO
7.Sławomir Fortuna III LO
8.Wojciech Skwara III LO
9.Patryk Gniady III LO
10.Mateusz Tasz I LO
11.Mateusz Wokurka I LO
12.Michał Huta II LO
13.Marcin Lenik I LO

Opiekun:Tomasz Staroń