ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniach 2-6 marca grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. dyrektora Z. Nogi – Krzyżanowskiego, p. K. Marosz – Majewskiej oraz p. B. Zajdel przebywała we Włoszech na spotkaniu międzynarodowym w ramach realizacji projektu YOUropeans on the move – migrants between integration and tradition.

Spotkanie z grupą ponad 100 rówieśników z Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Niemiec, Grecji, Cypru, Turcji i Bułgarii wywołało u wszystkich niesamowite wrażenie. Organizatorzy wizyty – Liceo Linguistico Sophie M. Scholl w Trento – zadbali o każdy szczegół wizyty. 5 dni pobytu wypełnionych było atrakcjami. Zwiedzanie miasta i wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Bolzano przybliżyły uczestnikom długą historię Trento i całego regionu. Całodzienna wycieczka w Dolomity i spacer po lodowcu na długo pozostaną w pamięci, zwłaszcza dla Greków czy Cypryjczyków którzy po raz pierwszy w życiu czuli śnieg pod nogami! Pobyt w szkole upłynął młodzieży na warsztatach teatralnych, tanecznych, muzycznych, plastycznych, tworzeniu filmów video, analizowaniu poezji międzynarodowych twórców. Zapominając o barierach językowych i kulturowych pracowali nad stworzeniem wspaniałego przedstawienia poświęconego tematowi przewodniemu projektu – losowi migrantów we współczesnym świecie. Efekt końcowy, czyli kilkugodzinne przedstawienie na deskach teatru St Marco, przerosło wyobrażenia wszystkich. Młodzież dostarczyła wielu niezapomnianych wzruszeń, wykazała się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością.

Spotkanie w Trento było także niesamowitą okazją do poznania rówieśników z całej Europy; nawiązały się nowe przyjaźnie i międzynarodowe kontakty. Ogromną radość sprawiła nam obecność 2 Polaków – Patryka, ucznia z Włoch oraz Zuzanny – od 10 lat mieszkającej w Wielkiej Brytanii. Te kontakty z pewnością jeszcze się wzmocnią!

Projekt Erasmus+ już na samym początku okazał się strzałem w dziesiątkę – międzynarodowe znajomości, rozwijanie talentów, pogłębianie umiejętności językowych i możliwość podróżowania to z pewnością zachęta do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Przed nami już niedługo kolejna wyprawa – w maju ruszamy w podróż do Bułgarii!

Niech zachętą do pracy przy projekcie Erasmus+ będą opinie uczestników wyjazdu do Włoch:

Ten wyjazd to świetna przygoda! - Natalia

Będę miała niesamowite wspomnienia! - Dominika

Bardzo mi się podobało! – Michał

Niezapomniana przygoda- Justyna

Świetny odpoczynek i zabawa w jednym – Anita