Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
5   26 lutego 2015r. przy niezbyt sprzyjającej wycieczkom pogodzie, uczniowie klas III i II Liceum sportowo-mundurowego, wyruszyli autokarem w trasę do Katowic. Pierwszym punktem programu było zapoznanie się z działalnością Szkoły Policji w Katowicach.

 

Uczestnicy wycieczki zwiedzili szkołę oraz poznali  wybrane fragmenty procesu szkolenia zawodowego podstawowego policjantów, w tym z zakresu kryminalistyki, wyszkolenia strzeleckiego czy też pomocy przedmedycznej. Naszą wizytę odnotowano na stronie internetowej Szkoły, w zakończeniu informacji pojawiły się słowa: "Pozostajemy w przekonaniu, że wizyta była dla wszystkich uczestników owocna w nowe doświadczenia i życzymy wszystkim uczniom oraz ich opiekunom wielu sukcesów dydaktycznych"
  Następnie pojechaliśmy do Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Naszymi przewodnikami byli studenci, którzy w sposób żywiołowy i ciekawy opowiadali o wszystkich "trudach" życia studenckiego.
Celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z ofertą edukacyjną tych katowickich uczelni, a także być może podjęcie decyzji o dalszym kształceniu właśnie w Katowicach.
Opiekunami wycieczki byli: Jolanta Bajgier, Elżbieta Zajdel i Paweł Kowalski.

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg