ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
2

  W poniedziałek 26 stycznia 2015 r. Zespole Szkół w Iwoniczu gościli przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. Przeprowadzili oni dla uczniów klas: III Z oraz III TPS/TMR szkolenie na niezwykle ważny temat „Wpływ alkoholu na kierującego”. Szkolenie to realizowane było w ramach współpracy WORD z naszą szkołą oraz ogólnopolskiej akcji „NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU”.

Wciąż wiele osób decyduje się na prowadzenie pojazdu po wypiciu alkoholu. Ta ogólnopolska inicjatywa skierowana jest przeciwko pijanym kierowcom, a także społecznemu przyzwoleniu na „jazdę na podwójnym gazie”.
W czasie zajęć chłopcy dowiedzieli się jak alkohol wpływa na zdolności prowadzenia samochodu i jak ogranicza czas reakcji w momencie pojawienie się przeszkody na drodze. Szkoleniowcy WORD Krosno pokazali różnicę w prowadzeniu pojazdu przed i po alkoholu, odpowiadali również na szereg pytań związanych z przepisami oraz bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
Na koniec szkolenia uczniowie otrzymali specjalnie przygotowane naklejki na tylną szybę samochodu oraz odblaskowe upominki od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie. (kg)