ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 
9 

 Wielki sukces odniosła drużyna piłki ręcznej naszej szkoły wygrywając zawody półfinału wojewódzkiego, które odbyły się 19 stycznia 2015r. w Krośnie.
 W zawodach, w których walczono o prawo gry w finale wojewódzkim wzięły udział najlepsze szkoły z rejonu trzeciego obejmującego powiaty:

Krosno-grodzki, krośnieński, jasielski i strzyżowski oraz z rejonu czwartego obejmującego powiaty: sanocki, brzozowski, bieszczadzki i leski.

 Pomimo dużego osłabienia (brak Huberta Zaniewicza oraz Mateusz Tasza), nasza drużyna spisała się znakomicie pokonując najpierw Zespół Szkół Licealnych z Ustrzyk Dolnych 12:10, a następnie I LO Brzozów 13:10.
 Rozgrywane mecze były bardzo trudne i na początku nie układały się po myśli naszej drużyny. Na początku spotkania, zarówno z Ustrzykami jak i z Brzozowem nasza drużyna przegrywała nie mogąc znaleźć właściwego rytmu gry. Dopiero po około dziesięciu minutach poprawiła się gra w obronie oraz skuteczność w ataku. Dobrze rozgrywał Jakub Malawski, a akcje skutecznie wykańczali Kamil Kędzior, Patryk Gniady, Jakub Skitał i Sławomir Fortuna. W bramce kontuzjowanego Huberta Zaniewicza godnie zastąpił Grzegorz Kostycz, który bronił z dużym wyczuciem. Drużyna pokazała charakter, szczególnie w trudnym momencie gry, gdy z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Kuba Skitał. Na jego pozycję został przesunięty Sławomir Fortuna, który z nowej roli wywiązał się znakomicie. Na słowa uznania zasłużyli także Jakub Skopiński oraz Wojciech Skwara, którzy skutecznie powstrzymywali ataki przeciwnika w obronie. Całej drużynie należą się wielkie brawa.
  To już drugi rok z rzędu, a po raz piąty w historii szkoły nasi szczypiorniści awansowali do finału wojewódzkiego, w którym wystąpią cztery najlepsze szkolne drużyny Podkarpacia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie:

 1. Grzegorz Kostycz III LO
 2. Jakub Skitał III LO
 3. Jakub Malawski III LO
 4. Sławomir Fortuna III LO
 5. Jakub Skopiński III LO
 6. Patryk Gniady III LO
 7. Wojciech Skwara III LO
 8. Kamil Kędzior II LO
 9. Michał Huta II LO
 10. Hubert Zaniewicz II LO
 11. Mateusz Wokurka I LO


Wyniki półfinału wojewódzkiego:

 • ZS Iwonicz - ZSLic. Ustrzyki Dolne 12 : 10
 • ZSP Nr5 Krosno - I LO Brzozów 12 : 9
 • ZSP Nr5 Krosno - ZSLic. Ustrzyki Dolne 18 : 13
 • ZS Iwonicz - I LO Brzozów 13 : 10

Zaliczone wyniki z zawodów ćwierćfinałowych:

 • ZS Iwonicz - ZSP Nr5 Krosno 13 : 8
 • ZSLic. Ustrzyki Dolne - I LO Brzozów 7 : 18

Kolejność końcowa:

 1. ZS Iwonicz (awans do finału)
 2. ZSP Nr5 Krosno (awans do turnieju barażowego)
 3. I LO Brzozów
 4. ZSLic. Ustrzyki Dolne