ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Szopka Bożonarodzeniowa sięga swoimi początkami XIII wieku i związana jest ze Św. Franciszkiem. Jego szopka została po raz pierwszy zbudowana w 1223 roku, w grocie koło Greccio. Z zakonem franciszkańskim związany jest rozwój szopek na świecie. To właśnie franciszkanie pielęgnowali tradycję przedstawiania Świętej Rodziny

Od 15 lat Starostwo Powiatowe w Krośnie organizuje Międzynarodowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych, którego finał odbywa się w Muzeum Historycznym w Dukli. W tym roku, uczniowie naszej szkoły: Barbara Janusz, Natalia Raś, Oktawian Froń i Tomasz Jaracz przygotowali 3 szopki, używając do ich wykonania różnych materiałów, np. makaronu, pierników, drewna, sznurków, orzechów, popcornu, zboża. Spośród wszystkich prac, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, jury konkursowe przyznało II miejsce Tomaszowi Jaraczowi – uczniowi kl. I TŻ.

Nagrody rzeczowe oraz dyplomy wraz z najlepszymi życzeniami w imieniu organizatorów, przekazali - starosta krośnieński Jan Juszczak, wicestarosta Adolf Kasprzyk, urzędujący członek Zarządu Powiatu Aleksander Mercik, członek Zarządu Powiatu Stanisław Józefczyk oraz zastępca wójta gminy Korczyna Janusz Pojnar i zastępca wójta gminy Chorkówka Dariusz Bator.

Finał konkursu, który odbył się dnia 5 stycznia 2015r., utrzymany był w klimacie świątecznym, którego dopełnieniem był obrzęd kolędniczy w wykonaniu Zespołu Ludowego „Kombornia”.

Dziękujemy naszym uczniom za to, że swoją postawą chcą podtrzymywać tradycję Świąt Bożego Narodzenia, których nieodzownym elementem jest Szopka Betlejemska. (rt)