ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
4

  We wtorek 21 października uczniowie klasy I, II, i III LO wzięli udział w spotkaniu z panią Wiolettą Zimermann- Szuba, dziennikarką ,,Nowego Podkarpacia". Pani redaktor opowiedziała o swojej pracy dziennikarskiej, o pracy całego zespołu redakcyjnego, wymieniła i omówiła uprawiane przez dziennikarzy gatunki publicystyczne, ze szczególnym uwzględnieniem reportażu.

  Młodzież miała okazję dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje gazeta. Podczas spotkania uczniowie przeglądali egzemplarze gazety, które już ukazały się na rynku wydawniczym i trafiły do rąk czytelników. Był czas także na pytania, które były kierowane do Pani redaktor a dotyczyły artykułów związanych z naszym regionem. Spotkanie zostało zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy w Październiku Miesiącu Bibliotek Szkolnych.
  Bibliotekarze przypominają, że w Roku Czytelnictwa, oprócz książek, warto też sięgać po gazetę codzienną, tygodniki, miesięczniki a w tym także po ,,Nowe Podkarpacie" nasz tygodnik regionalny. (M.B)