ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
23

  W dniu 13 października 2014 r. w naszej szkole zgodnie z wieloletnią tradycją odbyła się szczególna uroczystość: Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej oraz Powiatowe Sportowe Podsumowanie roku szkolnego 2013/2014.

  W uroczystości wzięły udział władze powiatu krośnieńskiego na czele ze Starostą Krośnieńskim panem Janem Juszczakiem, nauczyciele i młodzież szkolna, zaproszeni goście oraz reprezentacje trzech najlepszych szkół, które rywalizowały w zawodach szkolnych organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Gimnazjady oraz Licealiady.
Podobnie jak w latach poprzednich w sportowym podsumowaniu minionego roku szkolnego w ramach Licealiady nasza szkoła zajęła I miejsce wyprzedzając MZSP Miejsce Piastowe i ZSGH Iwonicz Zdrój. 

Największe osiągnięcia uczniów naszej szkoły w roku szkolnym 2013/2014 przedstawiają się następująco:

  • 6 miejsce w finale Ogólnopolskiej Licealiady w sztafecie 4x100 m dziewcząt,
  • srebrny medal w finale wojewódzkim Licealiady w sztafecie 4x100 m dziewcząt,
  • srebrny medal Mirosława Pabisza w finale wojewódzkim Licealiady w indywidualnych biegach przełajowych,
  • brązowy medal finale wojewódzkim Licealiady w sztafecie 4x100 m chłopców,
  • 4 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w piłce ręcznej chłopców,
  • 4 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w lidze lekkoatletycznej chłopców,
  • 5 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w sztafetowych biegach przełajowych chłopców,
  • 5 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w biegach rozstawnych chłopców (sztafeta szwedzka 100-200-300-400 m),
  • 7 miejsce finale wojewódzkim Licealiady w badmintonie dziewcząt.

Łącznie uczniowie naszej szkoły zdobyli 565 pkt. dla szkoły, gminy powiatu, co dało bardzo wysokie 8 miejsce w województwie na 166 sklasyfikowane szkoły.

  Tradycyjnie podczas spotkania wręczono akty nadania awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego oraz nagrody Starosty Krośnieńskiego nauczycielom za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Stopień nauczyciela mianowanego z naszej szkoły otrzymała pani Joanna Półchłopek natomiast nagrody Starosty otrzymały: pani Maria Harłacz i pani Mariola Sowińska.

   Święto Edukacji to dobry czas do uhonorowania wyróżniających się uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Krośnieński, którzy w minionym roku szkolnym wykazali się wysokimi wynikami w nauce, sukcesach na olimpiadach, konkursach, turniejach lub osiągnięciami sportowymi. Dyplomy wraz gratulacjami wręczali: wicestarosta krośnieński Andrzej Guzik i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek.

  19 uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia powiatowe: Jan Gajda, Anita Gutkowska , Kinga Kinel, Sabina Dąbek, Dominika Rząsa, Aleksandra Bebło, Karol Urbański, Patryk Zima, Krystian Farbaniec, Patryk Gniady, Konrad Kijowski, Karol Małek, Kamil Kędzior, Gabriela Konik, Grzegorz Kostycz, Jakub Malawski, Gabriela Matyszczak, Agnieszka Sowula, Hubert Zaniewicz. 

  Całą uroczystość uświetnił montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich z Iwonicza Zdroju, pokaz aerobiku oraz poloneza przygotowany przez uczniów z naszej szkoły, a piosenkę Pt „Radość najpiękniejszych lat” zaprezentowała uczennica I klasy technikum żywienia z Zespołu Szkół w Iwoniczu Monika Konik. Na zakończenie wystąpił zespół „50 plus” z GOK z Chorkówki.