Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
14   Drużyna z Krościenka Wyżnego zwyciężyła w II Powiatowym Turnieju „Orlik” 2014 o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Drugie miejsce zdobył zespół z Dukli, a trzecie drużyna z Jaślisk.
 Zawody odbyły się 19 września br. na obiektach Zespołu Szkół w Iwoniczu. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A rywalizowały gimnazja z Jaślisk, Rogów i Krościenka Wyżnego, natomiast w grupie B znalazły się drużyny z Iwonicza, Dukli oraz Klimkówki.

 

  Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, w dwóch grupach, następnie grano półfinały oraz mecze finałowe. Walka była wyrównana, zawodnicy grali z pasją i poświęceniem. W finale zespół z Krościenka Wyżnego pokonał Duklę 1 : 0. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Jaśliskami a Klimkówką padł wynik 8 : 0, a o piąte miejsce Rogi pokonały Iwonicz 10 : 3. Prowadzona była także klasyfikacja najlepszego strzelca oraz bramkarza turnieju. Najwięcej bramek zdobył zawodnik Gimnazjum z Krościenka Wyżnego Wojciech Frydrych , który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Najlepszym bramkarzem uznano Patryka Mezglewskiego także zawodnika z Krościenka Wyżnego.

Zawody sędziowali: Robert Gorzynik-nauczyciel ZS Iwonicz oraz uczniowie tegoż Zespołu: Patryk Gniady III LO, Jakub Skopiński III LO, Kamil Kędzior II LO, Michał Huta II LO, Marcin Lenik I LO.
Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali wraz z gratulacjami wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar. W zakończeniu prowadzonym przez Panią Grażynę Ostrowską z biura promocji Starostwa Powiatowego w Krośnie, uczestniczyli także dyrektorzy Zespołu Szkół w Iwoniczu Zbigniew Noga Krzyżanowski oraz Leszek Zajdel.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół w Iwoniczu Teresa Mazurek, Katarzyna Gładysz, Robert Gorzynik, Paweł Kowalski oraz Marek Rygiel.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania ZS w Iwoniczu gimnazjalistom. Uczniowie zapoznali się z bazą sportową szkoły.

Wyniki turnieju:
Grupa A

 • Rogi - Jaśliska 2 : 4
 • Rogi – Krościenko Wyżne 1 : 1
 • Jaśliska – Krościenko Wyżne 0 : 6

Grupa B

 • Klimkówka - Dukla 2 : 5
 • Klimkówka - Iwonicz 3 : 1
 • Dukla - Iwonicz 4 : 0

Półfinały

 • Krościenko Wyżne - Klimkówka 2 : 1
 • Dukla – Jaśliska 2 : 0

Finały

- o 5 miejsce

 • Rogi – Iwonicz 10 : 3


-o 3 miejsce

 • Klimkówka – Jaśliska 0 : 8

-o 1 miejsce

 • Krościenko Wyżne – Dukla 1 : 0

Kolejność końcowa:

 1. Gimnazjum Krościenko Wyżne
 2. Gimnazjum Dukla
 3. Gimnazjum Jaśliska
 4. Gimnazjum Klimkówka
 5. Gimnazjum Rogi
 6. Gimnazjum Iwonicz

01.jpg 02.jpg 03.jpg

04.jpg 05.jpg 06.jpg

07.jpg 08.jpg 09.jpg

10.jpg 11.jpg 12.jpg

13.jpg 14.jpg 15.jpg