ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
14   Drużyna z Krościenka Wyżnego zwyciężyła w II Powiatowym Turnieju „Orlik” 2014 o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Drugie miejsce zdobył zespół z Dukli, a trzecie drużyna z Jaślisk.
 Zawody odbyły się 19 września br. na obiektach Zespołu Szkół w Iwoniczu. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A rywalizowały gimnazja z Jaślisk, Rogów i Krościenka Wyżnego, natomiast w grupie B znalazły się drużyny z Iwonicza, Dukli oraz Klimkówki.

 

  Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, w dwóch grupach, następnie grano półfinały oraz mecze finałowe. Walka była wyrównana, zawodnicy grali z pasją i poświęceniem. W finale zespół z Krościenka Wyżnego pokonał Duklę 1 : 0. W meczu o trzecie miejsce pomiędzy Jaśliskami a Klimkówką padł wynik 8 : 0, a o piąte miejsce Rogi pokonały Iwonicz 10 : 3. Prowadzona była także klasyfikacja najlepszego strzelca oraz bramkarza turnieju. Najwięcej bramek zdobył zawodnik Gimnazjum z Krościenka Wyżnego Wojciech Frydrych , który sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Najlepszym bramkarzem uznano Patryka Mezglewskiego także zawodnika z Krościenka Wyżnego.

Zawody sędziowali: Robert Gorzynik-nauczyciel ZS Iwonicz oraz uczniowie tegoż Zespołu: Patryk Gniady III LO, Jakub Skopiński III LO, Kamil Kędzior II LO, Michał Huta II LO, Marcin Lenik I LO.
Na zakończenie zawodów pamiątkowe dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie wręczali wraz z gratulacjami wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego Andrzej Guzik oraz urzędujący członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar. W zakończeniu prowadzonym przez Panią Grażynę Ostrowską z biura promocji Starostwa Powiatowego w Krośnie, uczestniczyli także dyrektorzy Zespołu Szkół w Iwoniczu Zbigniew Noga Krzyżanowski oraz Leszek Zajdel.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele Zespołu Szkół w Iwoniczu Teresa Mazurek, Katarzyna Gładysz, Robert Gorzynik, Paweł Kowalski oraz Marek Rygiel.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania ZS w Iwoniczu gimnazjalistom. Uczniowie zapoznali się z bazą sportową szkoły.

Wyniki turnieju:
Grupa A

 • Rogi - Jaśliska 2 : 4
 • Rogi – Krościenko Wyżne 1 : 1
 • Jaśliska – Krościenko Wyżne 0 : 6

Grupa B

 • Klimkówka - Dukla 2 : 5
 • Klimkówka - Iwonicz 3 : 1
 • Dukla - Iwonicz 4 : 0

Półfinały

 • Krościenko Wyżne - Klimkówka 2 : 1
 • Dukla – Jaśliska 2 : 0

Finały

- o 5 miejsce

 • Rogi – Iwonicz 10 : 3


-o 3 miejsce

 • Klimkówka – Jaśliska 0 : 8

-o 1 miejsce

 • Krościenko Wyżne – Dukla 1 : 0

Kolejność końcowa:

 1. Gimnazjum Krościenko Wyżne
 2. Gimnazjum Dukla
 3. Gimnazjum Jaśliska
 4. Gimnazjum Klimkówka
 5. Gimnazjum Rogi
 6. Gimnazjum Iwonicz