ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
13

  Już po raz trzeci – nieprzerwanie od 2012r, uczniowie naszej szkoły (Marcin Śliwa, Karol Urbański, Patryk Zima) uczestniczyli w finale krajowym Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Po zwycięstwie w finale wojewódzkim jako mistrzowie województwa podkarpackiego uczniowie nasi rywalizowali z 15 szkołami w finale, który podobnie jak w 2013r. odbył się w Poznaniu w dniach 13-14.06.2014r.

Drużyny rywalizowały w kilku konkurencjach: 

  • części teoretycznej obejmującej rozwiązywanie testów z przepisów ruchu drogowego i historii polskiej motoryzacji,
  • części praktycznej obejmującej: obsługę codzienna samochodu, motocykla i motoroweru, jazdę sprawnościową samochodem z „talerzem Stewarta”, przedlekarską pomoc ofiarom wypadków drogowych, jazdę sprawnościową motorowerem.

Część teoretyczna została przeprowadzona w miejscu zakwaterowania w Tarnowie Podgórnym k/Poznania a część praktyczna na torze wyścigowym Poznań.
Nasi uczniowie w trakcie rywalizacji spisywali się bardzo dobrze. Po części teoretycznej zajmowali V miejsce, w jeździe sprawnościowej samochodem zajęli II miejsce, w obsłudze codziennej pojazdów I miejsce a w przedlekarskiej pomocy ofiarom wypadków drogowych III miejsce i po tych konkurencjach plasowali się w ścisłej czołówce. Jednakże słabszy a jednocześnie pechowy występ w konkurencji jazdy sprawnościowej motorowerem, przeprowadzonym na specyficznym torze, spowodował utratę wysokiego miejsca w klasyfikacji końcowej i zajęcie ostatecznie X miejsca.
Mimo, że uczniowie wypadli słabiej w finale krajowym niż w 2012r i 2013r (odpowiednio V i IV miejsce) ich występ należy uznać za udany, tym bardziej, że po raz pierwszy w tak prestiżowej rywalizacji wzięli udział uczniowie Patryk Zima i Karol Urbański.
„Dziękuję uczniom (Marcinowi Śliwie, Karolowi Urbańskiemu i Patrykowi Zimie), którzy reprezentowali szkołę, powiat krośnieński i województwo podkarpackie w finale krajowym a także Bartłomiejowi Mehalowi, który z powodu wyjazdu za granicę nie mógł brać udziału w zawodach finałowych, za poświęcenie, zaangażowanie i ducha walki. Mam nadzieję, że kolejne edycje turnieju pozwolą naszej szkole brać udział w rywalizacji z najlepszymi szkołami w kraju”

- Leszek Zajdel: opiekun przygotowujący uczniów do turnieju