Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
1   Finałowy rzut Ligi Lekkoatletycznej zakończył Wojewódzką Licealiadę w tym roku szkolnym. Na stadion Resovii w Rzeszowie 28.05.2014r. zjechało 20 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców z województwa podkarpackiego wyłonionych w eliminacjach rejonowych. W tych bardzo prestiżowych i licznie obsadzonych zawodach, bardzo udany występ zanotowali uczniowie naszej szkoły.

Padło wiele rekordów szkoły i rekordów życiowych. Ogólny wynik 1292 pkt. dał czwarte miejsce w województwie wśród prawie stu sklasyfikowanych szkół.

  W gronie naszych reprezentantów na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Mirosław Pabisz (IV TAK) zajmując II miejsce w konkurencji 1500 metrów z wynikiem 4.09. Hubert Zaniewicz (I LO) zajmując w tejże konkurencji VII miejsce z rekordem życiowym 4.28. Patryk Gniady (II LO) w konkurencji 400 metrów „ wyśrubował’’ rekord życiowy i szkoły do wyniku 52.12 zajmując indywidualne III miejsce. Karol Małek (II TŻ) poprawił rekord życiowy w konkursie skoku w dal do wyniku 6.08 co dało mu V miejsce w województwie podkarpackim. A na szczególne wyróżnienie zasłużyli sprinterzy w sztafecie 4x100 metrów. Biegnąc w składzie: Krystian Farbaniec (II LO), Patryk Gniady (II LO), Karol Małek (II TŻ) i Konrad Kijowski (I TŻ), z wynikiem 45.06 poprawili rekord szkoły i wywalczyli III miejsce.

Film na YouTube

la

Na słowa pochwały zasłużyły także dziewczęta reprezentujące naszą szkołę. Poprawiły swój wynik znacząco i awansowały z 20 miejsca po rundzie jesiennej na miejsce 11 w rundzie finałowej. Na szczególne ciepłe słowa zasługują: Kinga Szajna, która z wynikiem 10.18 w konkursie pchnięcia kulą zajęła III miejsce, i Katarzyna Wirmańska (II TŻ), która zajęła IV miejsce w tej konkurencji. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny w sztafecie 4x100m. Drużyna w składzie: Gabriela Matyszczak (II LO), Agnieszka Sowula (II LO), Karolina Wazowicz (III LO) i Gabriela Konik (II LO) z wynikiem 54.99 zajęła V miejsce w województwie. Gratulujemy znakomitych rezultatów i życzymy powodzenia przed kolejnymi zawodami.

Skład reprezentacji chłopców:

  • 100m: Farbaniec Krystian (II LO), Kijowski Konrad (I TŻ), Huta Michał (I LO),
  • 400m: Gniady Patryk (II LO), Kwapisz Radosław (III TMR), Malawski Jakub (II LO),
  • 1500m:Pabisz Mirosław (IV TAK), Zaniewicz Hubert (I LO), Kostycz Grzegorz (II LO) Skok w dal : Małek Karol (II TŻ), Skopiński Jakub (II LO) Skwara Wojciech (II LO)
  • 4x100m: Farbaniec Krystian (II LO), Gniady Patryk (II LO), Małek Karol (II TŻ), Kijowski Konrad (I TŻ).

Skład drużyny dziewcząt:

  • 100 m: Kinel Kinga (II LO), Podlaszczak Paulina (II TŻ), Józefczyk Małgorzata (II TŻ),
  • 400m: Sowula Agnieszka (II LO), Wazowicz Karolina (II LO),
  • 800m: Łopatkiewicz Beata (II TŻ), Dudzińska Patrycja (II LO), Gutkowska Anita (I TAK),
  • Skok w dal: Matyszczak Gabriela (II LO), Konik Gabriela (II LO), Kwiek Klaudia (I LO), Pchnięcie kulą: Szajna Kinga (I LO), Wirmańska Katarzyna (II TŻ),
  • 4x100m: Matyszczak Gabriela (II LO), Konik Gabriela (II LO), Sowula Agnieszka (II LO), Wazowicz Karolina (II LO).

Opiekunami drużyn byli panowie Paweł Kowalski i Marek Rygiel.

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

2.jpg 3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg 7.jpg

8.jpg 9.jpg