ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
12

  Młodzież mieszkająca w internacie wzięła udział w wieczorku poetyckim zorganizowanym w bibliotece szkolnej.
  Ponieważ w każdej epoce literackiej pojawia się głos w sprawie miłości, uczestnicy spotkania, czytając wiersze i cytując myśli znanych poetów, filozofów, teologów, ludzi kultury, podjęli próbę zdefiniowania tego terminu.

Czytaliśmy o miłości życzliwej, która wiedzie do czynienia dobra i szczęścia człowieka , jak i tej pożądliwej i zachłannej, która myśli tylko o sobie. Cytowaliśmy strofy wierszy traktujące o miłości zmysłowej, pięknej. Zamyśliliśmy się nad pojęciem miłości w filozofii dialogu, gdzie życie człowieka powinno być podporządkowane drugiemu człowiekowi. Naszą refleksją objęliśmy takie ponadczasowe wartości jak szczęście, przyjaźń, piękno.
Zapalone świece i wystrój biblioteki tworzyły miłą atmosferę i ciepło wieczoru. 
  Przygotowana wystawka książek oraz plakat z hasłem zakochaj się w książce przypomniał, że w Roku Czytelnictwa warto sięgać po książkę.