Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
reczna4   W dniu 14.03.2014r. w Iwli odbyła się Powiatowa Licealiada w szachach indywidualnych. Zawody były eliminacją do finału wojewódzkiego, do którego kwalifikowało się po trzech najlepszych zawodników z każdej kategorii. Grano na dystansie siedmiu rund w tempie 15 minut na zawodnika.

  Naszą szkołę reprezentowała grupa 4 szachistów, z których trzech zajęło miejsca na podium, a tym samym uzyskało awans do finału wojewódzkiego.

   W kategorii dziewcząt zwyciężyła Gabriela Matyszczak z klasy II LO, która zdobyła 3 punkty. W kategorii chłopców najlepszy okazał się uczeń klasy III LO Dariusz Trybus (5pkt), a drugie miejsce zajął Krystian Bukowczyk, uczeń klasy III Z (4,5pkt). Szkołę reprezentował także Karol Buczek z klasy II Z, który zajął 5 miejsce (2,5pkt).

  Gratulujemy naszym szachistom oraz ich opiekunowi panu Tomaszowi Staroniowi i życzymy udanego startu w zawodach finału wojewódzkiego.