ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
z wykleci

  28 lutego 2014 r. członkowie Klubu Historycznego im. AK przy Zespole Szkół w Iwoniczu uczestniczyli w uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanych przez Piotra Babinetza Posła na sejm RP, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz Państwowa Wyższą Szkołę Zawodową w Krośnie. 

 Na spotkanie przybyli także Senator Alicja Zając, Poseł na Sejm Stanisław Piotrowicz, władze miasta Krosna i powiatu krośnieńskiego, kombatanci, dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz uczniowie. Przy wypełnionej po brzegi auli zebrani wysłuchali wystąpień Franciszka Tereszkiewicza (Kanclerz PWSZ w Krośnie), Piotra Babinetza (Poseł na Sejm RP) oraz wykładu Mirosława Surdeja (IPN Oddział w Rzeszowie) na temat „Podziemie niepodległościowe na Rzeszowszczyźnie po 1944r.” Po interesującym wykładzie zaprezentowano spektakl Teatru Faktu „Rotmistrz Pilecki”.
  Ciągłe badania i poszukiwania zaginionych szczątków zamordowanych Niezłomnych, zapisują niełatwą kartę powojennej historii naszego kraju. Zapomnianym bohaterom wreszcie składa się należny hołd i szacunek, a ich rodzinom daje możliwość złożenia swoich bliskich w miejscach godnego wiecznego spoczynku. Dzięki obchodom uroczystości takich, jak Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, honor i Ojczyzna po raz kolejny mogą zagościć w świadomości młodego pokolenia. AG