ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
01

  1 marca po raz czwarty obchodzony był w całym kraju Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszej szkole, której patronuje jeden z „wyklętych” rotmistrz Witold Pilecki odbyła się uroczysta akademia. Mottem szkolnej uroczystości były słowa wiersza Zbigniewa Herberta „…nie dajmy zginąć poległym…”.

 Uroczystość miała na celu przybliżenie młodzieży najbardziej pomijanych i zakłamywanych wydarzeń w XX-wiecznej historii naszej Ojczyzny okresu Powstania Antykomunistycznego w latach 1944-1963, złożenie hołdu walce i ofierze życia bohaterów konspiracji antykomunistycznej. 
Program przygotowała klasa I Liceum Ogólnokształcącego pod opieką wychowawcy E. Zajdel