ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

  Dnia 4 lutego 2014 r. w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej, w którym uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu krośnieńskiego oraz uczniowie II LO w Krośnie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 w Krośnie.

  Naszą szkołę reprezentowali : Grzegorz Kostycz i Sabina Dąbek z klasy II LO oraz Agnieszka Torba z klasy III TŻ. Zadaniem uczestników było wykazanie się szeroką wiedzą na temat działalności Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego oraz znajomością walki o niepodległość w czasach stalinowskich.
 Laureatem I miejsca został uczeń naszej szkoły Grzegorz Kostycz, który pokonał wszystkich rywali, natomiast Sabina Dąbek zajęła wysoką IV lokatę.

  Wręczenie nagród miało miejsce 14 lutego, w czasie uroczystych obchodów Dnia Patrona Zespołu Szkół w Jedliczu, w którym uczestniczyły władze powiatu, pan poseł Piotr Babinetz, pan dr Krzysztof Kaczmarski z IPN, poetka Bronisława Betlej, kombatanci, dyrektorzy szkół, nauczyciele i uczniowie.
  Zwycięstwo Grześka zostało także docenione przez panią Bronisławę Betlej, która dziękując za trud i zaangażowanie ofiarowała mu z dedykacją tomik swojej poezji.

dyplom1

 

dyplom2