ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
12

  W dniu 17.12.2013 r. w Krośnie odbył się półfinał wojewódzki Licealiady w piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyły dwa najlepsze zespoły rejonu III obejmującego powiaty: Krosno grodzki, krośnieński, jasielski, strzyżowski oraz dwa najlepsze zespoły rejonu IV obejmującego powiaty: sanocki, brzozowski, bieszczadzki oraz leski.

  Stawką zawodów była kwalifikacja do finału wojewódzkiego z udziałem czterech najlepszych szkół województwa podkarpackiego.
  Rejon III reprezentowany był przez naszą szkołę oraz Zespół Szkół w Trzcinicy, natomiast rejon IV reprezentowały: I LO Brzozów oraz Zespół Szkół Licealnych Ustrzyki Dolne.
  Świetnie zaprezentowała się nasza drużyna, która zwyciężyła w obydwóch rozegranych meczach i pewnie sięgnęła po zwycięstwo w turnieju. W swoim pierwszym spotkaniu nasi szczypiorniści nie dali szans drużynie z Brzozowa zwyciężając 14:6. Jedynie pierwsza połowa była wyrównana, natomiast w drugiej dominowali już nasi zawodnicy, którzy w pełni kontrolowali przebieg spotkania. Wszyscy nasi szczypiorniści zagrali bardzo dobry mecz, uznany za najlepsze spotkanie turnieju. 
W drugim spotkaniu decydującym o kolejności drużyn w zawodach, nasza drużyna spotkała się z drużyną Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych. Po bardzo zaciętej walce i nerwowej końcówce udało się zwyciężyć jedną bramką w stosunku 14:13. Drużyna zagrała dobrze pierwszą połowę prowadząc trzema bramkami. W drugiej połowie opadła nieco z sił i musiała bronić się przed zdecydowanymi atakami przeciwnika. W tej fazie spotkania decydująca była świetna gra naszego bramkarza Huberta Zaniewicza, który był najlepszym bramkarzem całego turnieju. 
  Na uwagę zasługuje równa gra całego zespołu, w którym nie było słabych punktów. Warto dodać, że piłkarze ręczni naszej szkoły w roku szkolnym 2013/14 nie przegrali żadnego z ośmiu rozegranych meczów. 
Autorami awansu do finału wojewódzkiego z udziałem czterech najlepszych szkół Podkarpacia są:

 1. Hubert Zaniewicz I LO
 2. Kędzior Kamil I LO
 3. Jakub Malawski II LO
 4. Jakub Skitał II LO
 5. Patryk Gniady II LO
 6. Sławomir Fortuna II LO
 7. Jakub Skopiński II LO
 8. Wojciech Skwara II LO
 9. Grzegorz Kostycz II LO
 10. Paweł Bibinin III LO

Wyniki rywalizacji:

 • ZSL Ustrzyki Dolne – ZS Trzcinica 10:8
 • ZS Iwonicz - I LO Brzozów 14:6
 • ZS Trzcinica - I LO Brzozów 17:15
 • ZS Iwonicz - ZSL Ustrzyki Dolne 14 : 13
 • ZSL Ustrzyki Dolne – I LO Brzozów 15:18 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)
 • ZS Trzcinica - ZS Iwonicz 5:6 (wynik zaliczony z zawodów rejonowych)

Wyniki końcowe:

I miejsce - ZS Iwonicz (awans do FW)
II miejsce – I LO Brzozów (awans do turnieju barażowego)
III miejsce – ZS Trzcinica
IV miejsce – ZSL Ustrzyki Dolne

Całej drużynie wraz z trenerem panem Tomaszem Staroniem gratulujemy i życzymy medalu w finale wojewódzkim.