ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
6

 W dniu 05.12.2013 r. w Krośnie odbyła się Rejonowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców. W zawodach uczestniczyli mistrzowie powiatu jasielskiego, krośnieńskiego oraz grodzkiego - Krosno. Stawką zawodów była kwalifikacja do dalszego etapu rywalizacji- zawodów półfinału wojewódzkiego.

  Mocno osłabiona drużyna (kontuzje Krzysztofa Dobosza II LO oraz Łukasza Krukara IIZ), wygrała oba spotkania i zakwalifikowała się do dwunastki najlepszych zespołów na Podkarpaciu. W pierwszym bardzo zaciętym meczu z Zespołem Szkół w Trzcinicy nasi zawodnicy wypracowali sobie 3-bramkową przewagę , której nie oddali już do końca spotkania. O zwycięstwie zdecydowała dobra gra w obronie i udane obiegnięcia Patryka Gniadego z klasy II LO. W drugim spotkaniu z I LO w Krośnie (faworyt turnieju), o wyniku zdecydowała końcówka meczu. Obroniony rzut karny przez Huberta Zaniewicza oraz świetne wejścia Kamila Kędziora z klasy I LO oraz Jakuba Skitała z klasy II LO spowodowały, że nasza drużyna zwyciężyła 5-cioma bramkami. 
  W obydwóch spotkaniach bardzo dobrze spisywał się nasz rozgrywający Jakub Malawski z klasy II LO a także grający na skrzydle Sławomir Fortuna również z klasy II LO. Ambicji nie zabrakło także zmiennikom kontuzjowanych zawodników - Kubie Skopińskiemu i Wojciechowi Skwarze z klasy II LO. Dobrym duchem zespołu był drugi bramkarz Grzegorz Kostycz z klasy II LO.

Wyniki rejonowej Licealiady w piłce ręcznej chłopców:

 • ZS Iwonicz - ZS Trzcinica (6 : 5)
 • ZS Iwonicz - I LO Krosno (16 : 11)
 • LO Trzcinica - I LO Krosno (14 : 12)

Kolejność końcowa:

 • I miejsce– ZS Iwonicz
 • II miejsce - ZS Trzcinica
 • III miejsce – I LO Krosno

Drużyna występowała w następującym składzie:

 • Zaniewicz Hubert - I LO
 • Kędzior Kamil - I LO
 • Malawski Jakub - II LO
 • Skitał Jakub - II LO
 • Gniady Patryk - II LO
 • Fortuna Sławomir - II LO
 • Skopiński Jakub - II LO
 • Skwara Wojciech - II LO
 • Kostycz Grzegorz - II LO

Drużynie, którą prowadzi pan Tomasz Staroń życzymy sukcesów w dalszym etapie rywalizacji.