ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
32 

  W dniach 8–10 listopada 2013r. w Zakopanem odbył się XXX Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej LZS p.n. „Polska – Litwa – Unia Europejska”. Organizatorami olimpiady było Krajowe Zrzeszenie LZS przy współudziale Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Komisji Turystyki przy Radzie Głównej KZ LZS i Małopolskiego Zrzeszenia LZS w Krakowie.

  W tegorocznej jubileuszowej edycji wzięło udział ponad 300 uczestników z 12 województw. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali województwo podkarpackie. Drużynę stanowili: Sabina Dąbek, Patrycja Dudzińska, Arletta Kielar, Gabriela Konik, Klaudia Litwin, Kinga Szajna, Karolina Wazowicz, Patryk Gniady, Grzegorz Kostycz, Mirosław Pabisz.
  Finał składał się z dwóch części.. Etap pisemny stanowił test składający się z 60 pytań, który obejmował m.in. wiedzę o Unii Europejskiej, wiedzę o walorach krajoznawczych Polski, wiedzę o Litwie - jej historii i walorach turystyczno-krajoznawczych, zestaw topograficzny, zestaw kreślenia profili terenu i marszruty wg azymutu. Eliminacje praktyczne obejmowały tor przeszkód i określenie odległości przedmiotów w terenie.

W punktacji finałowej nasza drużyna zajęła wysokie V miejsce w klasyfikacji województw.

  Atrakcją pobytu była także wycieczka do jednej z najpiękniejszych dolin tatrzańskich - Doliny Kościeliskiej, przejście nad Staw Smreczyński, a także nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.
Opiekę nad młodzieżą sprawowały Teresa Mazurek i Elżbieta Zajdel.