ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
062

  8 października 2013r. wczesnym, spowitym mgłą rankiem 13-osobowa grupa wędrowców z naszej szkoły pod opieką pani przewodnik Bożeny Bobuli i nauczycieli Elżbiety Zajdel i Marka Rygla, nucąc cichutko bieszczadzkie piosenki wyruszyła na połoniny. Wyruszaliśmy z lekką obawą, czy mgła zazdrośnie nie będzie zbyt długo skrywała piękna gór.

Mgły i obawy szybko się rozwiały, a Przełęcz Wyżna, na której rozpoczęliśmy naszą wędrówkę przywitała nas piękną pogodą. Z Przełęczy Wyżnej ruszyliśmy szlakiem żółtym w kierunku najwyżej położonego schroniska w Bieszczadach Chatki Puchatka (1228m n.p.m.)

  Po krótkiej wędrówce buczyną karpacką, która złociła się jesiennymi liśćmi naszym oczom ukazały się połoniny i piękne widoki na bieszczadzkie szczyty. Po krótkim odpoczynku kiedy nasyciliśmy oczy widokiem na Małą i Dużą Rawkę, Połoninę Caryńską, Tarnicę, a nawet odległy ukraiński Pikuj ruszyliśmy czerwonym szlakiem na Smerek (1222m n.p.m.), zdobywając po drodze najwyższy wierzchołek Połoniny Wetlińskiej - Osadzki Wierch (1253m n.p.m.).
  Piękna pogoda, cudne widoki, doskonałe humory, radość z bycia wśród przyjaciół, barwne i ciekawe opowieści pani przewodnik, ognisko i wspólne pieczenie kiełbasy sprawiły, że trudy wielogodzinnej wędrówki, a szczególnie poobcierane pięty nie były dotkliwe, a powrót do Iwonicza upłynął na planach kolejnych wypraw.  (EZ)

Zabieszczaduj dzisiaj z nami
niech pokłonią ci się połoniny
zabieszczaduj razem z aniołami
lot swój kieruj do Górnej Wetliny

Zabieszczaduj znowu z nami
tutaj czas anielsko płynie
każdy potok gada z aniołami
o bieszczadzkiej wspomina krainie ( …) A. Ziemianin