ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811

foto1

Nasza szkoła - Twój wybór

foto1

Nowoczesne pracownie językowe

foto1

Pracownie technologii gastronomicznej i obsługi konsumenta

foto1

Nowoczesne warsztaty szkolne

foto1

Strzelnice: wirtualna i sportowa (śrutowa), hala i obiekty sportowe Orlik 2012, siłownia: plenerowa i krytaTechnika Zawodowe

technik: informatyk, mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, pojazdów samochodowych, żywienia i usług gastronomicznych,

Czytaj więcej

Liceum Ogólnokształcące

mundurowe o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne; sportowe; komunikacyjno - multimedialne

Czytaj więcej

Branżowa Szkoła

mechanik pojazdów samochodowych; mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych; monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Czytaj więcej

Oferta dodatkowa

Bezpłatne: prawoo jazdy; pobyt w internacie; dojazd do szkoły. Praktyki i wycieczki zagraniczne: Interreg, Erasmus++, kursy ECDL, koła zaintersowań.

Czytaj więcej
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

30 września 2013r. grupa maturzystów z klas: III LO, IV TŻ/TI oraz IV TMR/TAK pod opieką ks. Z. Kurko, p. K. Buczek, p. M. Sroki i p. U. Haduch wyruszyła na pielgrzymkę do Częstochowy, jednego z najważniejszych miejsc kultu Maryjnego w kraju.

 

Jasna Góra przywitała pątników rozgwieżdżonym niebem, a o świcie – piękną pogodą. Niezwykłych wrażeń dostarczyło młodzieży odsłonięcie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a także Msza Św. w Kaplicy Cudownego Obrazu i Droga Krzyżowa na jasnogórskich wałach. Po chwilach spędzonych na modlitwie i podziwianiu sztuki sakralnej, przyszedł czas na lekcję historii. Było nią zwiedzanie Państwowego Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. W tym miejscu kaźni ponad 1,1 mln mężczyzn, kobiet i dzieci w czasie II wojny światowej, poza autentycznymi poobozowymi blokami, barakami, wieżami strażniczymi znajdują się dziesiątki tysięcy przedmiotów o szczególnym charakterze i symbolice. Dają one świadectwo cierpienia ludzi przywożonych tutaj na zagładę lub zmuszanych przez Niemców do niewolniczej pracy.

Na pielgrzymim szlaku znalazło się także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, które część uczniów zwiedzała po raz pierwszy. Wzmocnieni duchowo pielgrzymi w dobrych humorach dotarli do Iwonicza. Teraz pozostało tylko skupić się na nauce przed egzaminami!