ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
6

  7 października 2013 r. członkowie i sympatycy Historycznego Klubu im. Armii Krajowej przy Zespole Szkół w Iwoniczu oraz klasa III TAK/TMR uczestniczyli w projekcji filmu pt. „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w krośnieńskim kinie Sokół. Była to okazja do zobaczenia historii od ludzkiej strony, jakże innej od suchych podręcznikowych faktów. Andrzej Wajda przedstawia historię wielkich przemian, które przetoczyły się nie tylko przez zebrania partyjne, wiece i Okrągły Stół, ale także przez jedno z mieszkań na gdańskim osiedlu. To opowieść o ciężkiej pracy, życiu rodzinnym i pragnieniu wolności.

  Historię życia Wałęsy mocno ilustrują liczne zdjęcia i fragmenty filmów dokumentalnych, oraz muzyka rockowego buntu z lat osiemdziesiątych. W rolach głównych zobaczyliśmy kreację Roberta Więckiewicza i Agnieszki Grochowskiej. 

  Dopełnieniem wycieczki była jeszcze wizyta w Muzeum Misyjnym Sióstr Klawerianek, gdzie znajdują się eksponaty przywiezione z różnych stron świata m. in. z Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Oceanii. Zwiedzając wystawę, można sercem i wyobraźnią przewędrować cały świat i zobaczyć, jak żyją ludzie w krajach misyjnych oraz poznać warunki pracy misjonarzy.