ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/stories/stories/aktualnosci/2014/17wrzesnia.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
2   17 września 2013r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel, upamiętniający ofiary agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę w 1939 roku. Uczniowie kl. III LO pod opieką p. K.Buczek przygotowali krótki montaż słowny, w którym przedstawili najważniejsze wydarzenia wojny obronnej Polski w 1939r. 

 

    Przywołali także sylwetki dwóch żołnierzy kampanii wrześniowej, związanych z naszą szkołą: kpt. Stanisława Adamczyka urodzonego w Iwoniczu a zamordowanego przez sowietów w Katyniu oraz rtm. Witolda Pileckiego – patrona placówki. 

  Na zakończenie apelu dyrektor Zbigniew Noga – Krzyżanowski, z przedstawicielami uczniów, złożył kwiaty pod portretem rtm. Witolda Pileckiego. Tym symbolicznym gestem chcieliśmy oddać hołd wszystkim ofiarom II wojny światowej.

 

{gallery}stories/aktualnosci/2014/17wrzesnia{/gallery}