ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
9_2

Drużyna z Korczyny wygrała I Powiatowy Turniej „Orlik” 2013 o Puchar Starosty Krośnieńskiego. Drugie miejsce zdobył zespół z Krościenka Wyżnego, a trzecia lokata przypadła Dukli.·

Zawody odbyły się 12 czerwca br. na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Iwoniczu. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn reprezentujących następujące gimnazja: Dukla (ZS nr 2), Iwonicz – Zdrój (ZS), Jaśliska (ZSP), Korczyna (ZS), Krościenko Wyżne (Publiczne Gimnazjum), Miejsce Piastowe (GOK „Orlik”), Odrzykoń (ZS), Wróblik Szlachecki (ZSP).

Zespoły grały systemem „każdy z każdym”, w dwóch grupach. Walka była wyrównana, zawodnicy grali z pasją i poświęceniem. W finale zagrali zwycięscy grup, czyli Krościenko Wyżne i Korczyna. O miejsce trzecie walczyły drużyny Jaślisk i Dukli, które zajęły w swoich grupach miejsca drugie. Mecze zakończyły się remisem, dlatego o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne. Zawody sędziowali: Robert Gorzynik i Tomasz Staroń.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki, a zwycięzcy turnieju puchary i nagrody rzeczowe. Na ręce kapitanów wręczyli je wraz z gratulacjami urzędujący członek Zarządu Powiatu Jan Pelczar, który podziękował wszystkim zawodnikom i opiekunom za udział w turnieju i wspaniałą sportową postawę oraz wicedyrektor ZS w Iwoniczu Leszek Zajdel. Dodatkowy puchar dla króla strzelców, którym został Wojciech Frydrych z Krościenka Wyżnego, ufundował dyrektor Jan Pelczar.

Spotkanie było także okazją do zaprezentowania ZS w Iwoniczu gimnazjalistom. Uczniowie zwiedzili klasopracownie, zapoznali się z kierunkami kształcenia, zobaczyli bazę sportową. Szkoła przykłada wagę do rozwoju talentów i zainteresowań swoich uczniów, o czym zaproszeni gimnazjaliści mogli się przekonać oglądając występy taneczno – wokalne swoich starszych kolegów.

Wyniki turnieju:

Grupa A

 • Jaśliska - Odrzykoń (1:1)
 • Wróblik Szlachecki – Krościenko Wyżne (1:4)
 • Jaśliska – Wróblik Szlachecki (0:0)
 • Odrzykoń - Krościenko Wyżne (0:1)
 • Jaśliska – Krościenko Wyżne (4:1)
 • Odrzykoń - Wróblik Szlachecki (2:1)

Grupa B

 • Miejsce Piastowe - Dukla (0:1)
 • Korczyna - Iwonicz – Zdrój (0:0)
 • Miejsce Piastowe - Iwonicz – Zdrój (1:1)
 • Korczyna - Dukla  (0 : 0)
 • Iwonicz – Zdrój – Dukla (1 : 1)
 • Korczyna - Miejsce Piastowe (3:0)

Finały

 • Krościenko Wyżne - Korczyna (2:2), (k. 3:4)
 • Jaśliska - Dukla (1:1), (k. 2:3)