ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
zarnowiec

 Nauczyciele poloniści Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie przy wsparciu Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu ogłosili dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego konkurs fotograficzny pod hasłem „W blasku Żarnowca – Maria Konopnicka i jej czasy”.

Zgodnie z regulaminem konkursu, w obiektywie aparatu fotograficznego należało uchwycić motywy charakterystyczne dla epoki, w której żyła i tworzyła autorka „Roty”, a także w ciekawy sposób pokazać miejsca związane z poetką.

 

 

Uczniowie naszej szkoły, którzy zgłosili swój udział w konkursie, we wtorek 14.05.2013 odwiedzili dworek Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Obejrzeli wystawy czasowe, wysłuchali ciekawej prelekcji przewodnika a podczas zwiedzania muzeum i zabytkowego parku wykonali zdjęcia konkursowe.

W dniu 5.06.2013 r. w ZSP nr 5 w Krośnie odbyło się spotkanie uczestników konkursu połączone z warsztatami fotograficznymi. Jury oceniło fotografie konkursowe, dla wszystkich uczestników przyznało pamiątkowe dyplomy. Liczyła się oryginalność ujęcia tematu, inwencja twórcza i walory estetyczne zdjęcia.

Finał konkursu - wręczenie nagród laureatom i prezentacja zwycięskich fotografii - odbędzie się w Żarnowcu we wrześniu br. podczas corocznego festiwalu.

 

 

Wyniki konkursu

Kategoria: Szkoła ponadgimnazjalna

II miejsce:

Patrycja Puchalik /Zespół Szkół w Iwoniczu/ - za wszystkie prace zgłoszone w konkursie

Wyróżnienia:

Za kompozycję, technikę wykonania i wykorzystanie środków artystycznych:

Anna Klimkiewicz /Zespół Szkół w Iwoniczu/ – za zdjęcie „Okno na świat”

Dominika Dudzik /Zespół Szkół w Iwoniczu/- za zdjęcie „Z chaty”

Za uchwycenie związku z poezją Marii Konopnickiej

Klaudia Bryś /Zespół Szkół w Iwoniczu/– „W obliczu Roty”