ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
9_6

W dniu 05.06.2013r. Zespół Szkół w Iwoniczu gościł międzynarodową ekipę biegaczy World Harmony Run, którzy pokonując trasę z Iwonicza Zdroju przez Rymanów Zdrój, Rymanów, Miejsce Piastowe do Krosna, gdzie na Stadionie Lekkoatletycznym MOSiR zakończył się jeden z etapów Światowego Biegu Harmonii, wstąpili do Szkoły i spotkali się z młodzieżą promując ideę międzynarodowej przyjaźni i zrozumienia. Jako symbol harmonii, biegacze prowadzą płonącą pochodnią, przekazując ją z rąk do rąk, zachęcając setki tysięcy ludzi do czynnego uczestnictwa.

Bieg World Harmony Run stara się "... przekroczyć bariery kulturowe i społeczne, pokonać ograniczenia, które rozdzielają narody. Przeszkody na drodze do światowej harmonii nie są większe niż odwaga tych, którzy przyjmują to wyzwanie",  powiedział 9 - krotny złoty medalista olimpijski Carl Lewis, który jest rzecznikiem biegu.

Bieg World Harmony Run jest kontynuacją poprzednich 11 ogólnoświatowych sztafet, które od 1987 roku odbywały się co dwa lata, również regularnie na terenie Polski od 2005 roku. Jedna edycja biegu trwa od 4 do 8 miesięcy w roku, w zależności od kontynentu. Do tej pory uczestniczyło w nim ponad 5 milionów biegaczy i młodzieży. World Harmony Run współpracuje ze społecznościami, aby szerzyć ideały harmonii pomiędzy ludźmi różnych kultur, narodowości i wyznań poprzez prezentacje i programy dla szkół, klubów sportowych, a także spotkania z przedstawicielami władz.

Inicjatorem tej międzynarodowej sztafety jest Sri Chinmoy, a organizatorem jest założona przez niego organizacja sportowa Sri Chinmoy Maraton Team, natomiast polskim współorganizatorem jest stowarzyszenie Światowy Komitet Pokoju.

Tegoroczna europejska edycja World Harmony Run rozpoczęła się 25 lutego w Dublinie, a zakończy się 27 września w Moskwie.Międzynarodowa sztafeta biegaczy, przekazując sobie znicz - symbol biegu, odwiedzi 50 krajów, pokonując ok. 25 000 km.