ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
7

W naszej szkole 24 maja 2013r. odbyły się obchody Dnia Patrona - rotmistrza Witolda Pileckiego oraz uroczystość zawiązania Szkolnego Klubu Historycznego imieniem Armii Krajowej. Zaproszeni goście Wicestarosta Powiatu Krośnieńskiego pan Andrzej Guzik, pani Grażyna Ostrowska naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, ksiądz kapelan major Tadusz Szetela, pan Józef Słyś prezes Zarządu Okręgu Światowego Związku Żołnierzy AK w Krośnie, pan Czesław Nowak koordynator Szkolnych Klubów AK, przedstawiciele parlamentarzystów – posłów pana Piotra Babinetza i pana Stanisława Piotrowicza oraz nauczyciele i uczniowie szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii.

Niesprzyjająca pogoda nie pozwoliła na przeprowadzenie zaplanowanych imprez – Pikniku Sportowego i II Powiatowego Biegu imieniem rotmistrza Witolda Pileckiego, które odbędą się w czerwcu br.

 

 

Obchody Dnia Patrona i zawiązanie Szkolnego Klubu Historycznego stały się okazją do wspólnej integracji pokoleń, wymiany myśli oraz czerpania wiedzy o naszej przeszłości w wymiarach: narodowym i lokalnym, naszym szkolnym. Rotmistrz Witold Pilecki to jeden z „żołnierzy wyklętych”, dla którego równie ważnymi kwestiami było służenie ojczyźnie, wychowanie dzieci, pisanie wierszy jak i dbanie o sprawność fizyczną, ćwiczenie ciała i umysłu.

6 kwietnia minęła 70. rocznica ucieczki Witolda Pileckiego z obozu w Auschwitz, 13 maja obchodziliśmy 112. rocznicę jego urodzin , 25 maja 2013 r. minie 65. rocznica śmierci Naszego Patrona. Marsze Rotmistrza, biegi są dorocznym wydarzeniem w ramach zainicjowanej w styczniu 2008r. akcji społecznej „Przypomnijmy o Rotmistrzu”. Każdy może się włączyć w „przypominanie o Rotmistrzu”, tak jak czynimy to w naszej szkole.