ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
6

W poniedziałek 28 stycznia 2013 r., odbyło się kolejne spotkanie Szkolnego Klubu Historycznego. Jego członkowie pod opieką p.K.Buczek udali się do Krosna, by wziąć udział w dwóch ważnych, choć zupełnie odmiennych wydarzeniach.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie wystawy pt.: "Powstanie styczniowe w pamięci pokoleń" zorganizowanej w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej.

Klubowicze mieli okazję obejrzeć prezentowane karty pocztowe o tematyce powstańczej, wydane głównie przed I wojną światową, archiwalne fotografie osób wpisane w karty historii Powstania Styczniowego, medale z wizerunkami dowódców, okolicznościowe monety, znaczki pocztowe, obligacje i pocztówkowe cykle rysunków Artura Grottgera. Dodatkowo zapoznali się z biogramami powstańców styczniowych pochodzących z Krosna i jego okolic.

 

Kolejne spotkanie, na które udali się uczniowie zorganizowane zostało przez p.Jolantę Śnieżek w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie. W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu uczniowie mieli okazję poznać historie dwóch Ocalonych. Pani Lucia Retman z Hajfy oraz pani Judith Elkin z Miami dzieliły się z młodymi słuchaczami swoimi wspomnieniami dotyczącymi okresu wojny. Opowiadały o wojennych realiach życia w Polsce i o historii swojej i swoich rodzin. Zarówno dla zgromadzonych słuchaczy, jak i dla obu Pań spotkanie to było niezwykłym przeżyciem.