ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
skk

W dniu 6 grudnia 2012 r. gościliśmy w naszej szkole Panią Krystynę Wilgę - Kierownika Krośnieńskiego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Nasz gość opowiedział uczniom klas III i IV jak istotne jest posiadanie przez szpitale zapasu krwi, która w nagłych wypadkach ratuje życie pacjentów. Ponadto dowiedzieli się, że obecnie głównymi dawcami krwi jest młodzież szkolna.

Nasz gość szczegółowo opowiedział jak wygląda praca krośnieńskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, jak wygląda procedura oddawania krwi oraz kto może zostać dawcą krwi i szpiku kostnego. Pani Krystyna Wilga przedstawiła jakie grupy krwi są najbardziej poszukiwane, tj. A-, B-, AB- oraz 0-. Podkreślała również, jak ważne jest regularne oddwanie krwi, ponieważ termin jej przechowywania wynosi jedyne 42 dni.

Pani Krystyna Wilga odpowiadała również na liczne pytania młodzieży dotyczące krwi i krwiodawstwa. Na koniec gorąca zachęcała młodzież naszej szkoły, aby dołączyli do grona Honorowych Dawców Krwi i regularnie oddawali krew.