ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
9_98

W dniach 9-11 listopada 2012r. odbył się w Zakopanem już XXIX Finał Centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej L.Z.S. p.n. „POLSKA – CYPR – UNIA EUROPEJSKA”. W finale centralnym brały udział reprezentacje poszczególnych województw, podzielone na 4-osobowe reprezentacje powiatowe.

Podobnie jak w latach poprzednich, województwo podkarpackie reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

  • Patrycja Borek (kl III LO),
  • Gabriela Dobosz (kl III LO),
  • Paulina Syrek (kl III LO),
  • Karolina Wazowicz ( kl II LO),
  • Klaudia Bryś (kl I LO),
  • Arletta Kielar (kl I LO),
  • Patryk Gniady (kl I LO) i
  • Mirosław Pabisz ( kl III TAK)

Udział w olimpiadzie zakończył się dużym sukcesem, w ostateczny podsumowaniu w klasyfikacji województw wywalczyliśmy podium zajmując III miejsce!

 

Finał odbywał się w dwóch etapach: części pisemnej, na którą złożyły się zestawy pytań z zakresu krajoznawczego, znajomości topografii, znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy i kreślenie profili terenu i marszrut wg azymutu. Część praktyczna obejmowała rowerowy tor przeszkód i ocenę odległości w terenie.

Korzystając z pobytu w stolicy polskich gór i słonecznej pogody młodzi turyści wybrali się także na krótką wycieczkę, aby podziwiać panoramę Tatr z Rusinowej Polany, zwiedzając po drodze Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Szczególną uwagę wszystkich zwróciły skały wokół kaplicy, na których umieszczono wiele tablic pamiątkowych poświęconych osobom, które zginęły w górach.

- Teresa Mazurek, Marek Rygiel, Elżbieta Zajdel