ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
2

W piękny, jesienny poniedziałkowy poranek (22.10.2012r.) 18 osobowa grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na zajęcia plenerowe z paintballa.

Dla niewtajemniczonych paintball, jest to rodzaj gry zespołowej polegającej na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, tzw. markerów, które za pomocą sprężonego gazu (powietrza, propanu lub dwutlenku węgla) wystrzeliwują pociski w kształcie kulki na bazie żelatyny spożywczej wypełnionej biodegradowalną farbą.


Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad (nazywany przez graczy splatem) na ciele, masce bądź markerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

Zajęcia odbywały się w otoczeniu  pięknej przyrody Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. W trakcie zajęć uczniowie poruszali się po pozostałych z II wojny światowej okopach,  z których w 1944 roku prowadzony był ostrzał Krosna. 

Z uwagi na to, iż w paintballu ma się do czynienia z bronią, zachowanie zasad bezpieczeństwa jest sprawą kluczową. Po krótkim szkoleniu odnośnie zasad bezpieczeństwa oraz ubraniu specjalnego sprzętu, na który składał się mundur i maska ochronna na twarz uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyn: drużynę niebieską i czerwoną. Mieli oni między innym za zadanie: zdobyć flagę przeciwnika, zdobyć jego bazę oraz wyeliminować wszystkich przeciwników w określonym czasie.

Wszyscy zajęcia te, traktowali jako doskonałą zabawę, ale bardzo szybko wyciągnęli odpowiednie wnioski i zauważyli, że na polu bitwy nie liczy się tylko siła, zwinność czy wytrzymałość, ale przede wszystkim inteligencja, determinacja, zdecydowanie oraz zmysł taktyczny.

Po zakończonych zmaganiach na „polu bitwy” wszyscy uczestnicy usiedli przy wspólnym ognisku i konsumując pyszną kiełbaskę dzielili się wrażeniami i spostrzeżeniami z pierwszej w swoim życiu „wyprawy wojennej”.