ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
klub_historyczny

 Już ponad miesiąc nauki za nami, więc pora przedstawić naszą działalność klubową i zaprosić uczniów klas pierwszych do współpracy. 27 września członkowie klubu reprezentowali nasza szkołę w II POWIATOWYM KONKURSIE HISTORII XX WIEKU, a Agata Boczar (IV TAK) wywalczyła wyróżnienie. 8 października, choć dżdżysty jesienny dzień i ciemne zachmurzone niebo nie wróżyło nic dobrego, 13 osobowa grupa pod opieką p. A. Gościńskiej i p. M. Rygla udała się na rajd, by poznać historię operacji preszowsko - dukielskiej, którą zalicza się do najbardziej krwawych epizodów II wojny światowej.

 Jedne z najkrwawszych walk toczyły się o wzgórze Chyrowa (695 m n.p.m.), gdzie mieliśmy okazję się wspiąć, poszukując jeszcze widocznych stanowisk baterii niemieckich i lejów po bombach.  W strugach deszczu i po kolana w błocie pokonywaliśmy trasę wraz z młodzieżą z dukielskiego LO i ZSGH w Iwoniczu Zdroju. Humory jednak dopisywały, zwłaszcza, że w schronisku młodzieżowym p. Andrzeja Zatorskiego, czekał na nas gorący żurek i pyszne ciasto śliwkowe.

 Zwiedziliśmy także okoliczną cerkiew greko-katolicką i poznaliśmy historię kultu Matki Bożej Chyrowskiej, która sprawuje opiekę nad tą ziemią.