ZS w Iwoniczu
zs@iwonicz.pl, 13 4351811
Finansujemy koszty zakwaterowania w internacie uczniom klas pierwszych. Finansujemy również koszty dojazdu do szkoły uczniom klas pierwszych.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 Tradycyjnie końcem maja szczególnie pamiętamy o naszym patronie rotmistrzu Witoldzie Pileckim. W tym roku Dzień Patrona przebiegał w formie rywalizacji indywidualnej i klasowej. Najpierw uczniowie walczyli o wysokie lokaty w Wielkim Teście o Patronie. Najlepsi w zmaganiach okazali się: Artur Kleszko z II M/S (I miejsce), Julia Kurcab z II LO (II miejsce) i Emilia Słota z II LO (III miejsce).

  Następnie odbyła się rywalizacja klasowa o Puchar Dyrektora ZS w Iwoniczu. Klasy otrzymały zadania w kategoriach: siła, precyzja, pracowitość, gospodarność, fachowość i kultura osobista. Wymienione grupy zadaniowe wybrano nieprzypadkowo. Każdą z nich można przypisać rotmistrzowi Pileckiego, jako jego cechy charakteru. Stąd nauczyciele nie szczędzili czasu i zaangażowania, aby zadbać o odpowiednie przygotowanie stanowisk i atrakcyjność rywalizacji. W zmaganiach klasowych najlepsza okazała się klasa III LO, na drugim miejscu uplasowała się II LO, a trzecią lokatę zdobyła III M/S.
  W ramach Dnia Patrona Szkoły odbył się także XI Bieg im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Na starcie stanęli wszyscy chętni uczniowie Zespołu Szkół w Iwoniczu, którzy w ten sposób chcieli uczcić pamięć Rotmistrza. Każdy z uczestników miał do pokonania dystans około 1000 metrów i świetnie dawali sobie radę. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Julia Kurcab (II LO) przed Sylwią Sadkowską (III LO) i Wiktorią Florek ( III LO). Wśród chłopców najlepszy okazał się Kamil Węgrzyn ( III BS), drugi był Piotr Wais (I BS), a trzeci Jakub Golowski (II MS). Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi nagrody rzeczowe wręczane przez Panią dyrektor Iwonę Pytel oraz Panią wicedyrektor Bożenę Zajdel.
  W biegu oprócz wymienionych wyżej zwycięzców wystartowali w kategorii dziewcząt: Szałankiewicz Justyna, Zając Patrycja, Zborowska Oliwia, Feć Zuzanna, Pałka Anna, Mercik Alicja, Skopińska Eleni, Voloshyn Julia, Klimkiewicz Wiktoria, Wierdak Karolina, Barć Klaudia, Szelast Emilia, Duda Oliwia, Olejnik Izabela, a w kategorii chłopców: Kurpiel Wiktor, Florek Michał, Betlej Oliwier, Tsybin Mikołaj, Rybczak Piotr, Steliga Szymon, Drąg Szymon, Wojtoń Adrian, Lorenc Artur, Wasylów Wiktor, Machowski Krystian.
  Na koniec w miłej, przyjaznej atmosferze i przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy raczyli się kiełbaską z grilla, przygotowaną przez panów instruktorów.
 Dziękujemy uczestnikom biegu, a szczególnie tym, którzy mimo mniejszych predyspozycji wytrzymałościowych zdecydowali się wystartować i uczcić pamięć rotmistrza Witolda Pileckiego. Wyrazy podziwu dla wszystkich, którzy zdecydowali się wziąć udział w poszczególnych konkurencjach, nie żałowali wysiłku, czasu i chęci. Jesteśmy pełni podziwu dla waszych talentów. Niech żałują ci, którzy zdecydowali w tym dniu pozostać w domu.